Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

BirazZpin

gurcansap

Daimi Üye
Adı
Gürcan Sap
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar,
Spin av şekline yeni başlayan (İlk malzememi bu sene Nisan gibi edindim) biri olarak elimden geldiğince kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Aşağıda paylaşacağım raporum ilk balıklarım değil. Daha önce de bu av yöntemiyle balık nasip oldu. Genellikle surf yöntem ile avlanan biri olarak...

Dün akşam yine sahilden tanıdığım (öylesine çok arkadaşım oldu ki bu vesile ile...) Mustafa'yı tamamen başka bir konuda bilgi almak için aradım, ev arıyorum da :). Kendisi emlakçı değil ama elbet bir yerlerden bir şey çıkar diyerek çıtlattım konuyu. Aynen şimdi burada ortaya çıtlattığım gibi :p. Konu elbette balık oldu bir anda.
Ben: Ne yapıyorsun balık işlerini?
O: Bu akşam gidelim.
Ben: Hadi ya bu kadar çabuk mu?
O: Güzel balık çıkıyormuş, saat 3 ten itibaren...
Ben: Tamam o zaman saati kurayım.
O: Kesin geleceksen söyle, yoksa program yapıcam.
Ben: Neden? Ben zaten kendi aracımla gelicem. Neden program yapıcaksın?
O: Gelmeyeceksen yalnız gitmek istemiyorum, başka birine haber vericem.
Ben: Ok, sabaha karşı görüşürüz.
.... ve saat 3 te buluşmak üzere sözleştik.
Saat 2.15 te alarm ile uyandım ve saat 3 gibi merada atmaya başladım. 10-15 dk içinde geldi.
Beraber yoklamaya başladık. İlk yarım saat 45 dk tık yok.
Derken bir tane yapıştı, henüz çinekop olamamış delikanlı. Ancak spin sahtelerinin elinden bir canlı almak mümkün olmuyor. Kötü yaralanmış. Ne kadar uğraştıysam da başarılı bir operasyon gerçekleştiremedik ve kovaya göndermek durumunda kaldım.
Derken 2, 3, 4 derken seriye bağladık ve tek tek te olsa balık alıyorum. Ama beklediğimiz boyda değiller. Maalesef lüfer boya rastlamadık. 6,30 gibi biraz da jig ile palamut yoklayayım dedim. Sonuç alamadım.
Günün kahramanı daiwa sahte oldu. Diğerleri de resimlerde var ama çalışmadılar. Heralde onların suyu değildi...
Tüm sevdalı arkadaşlarıma daha irileri denk gelsin umarım.
Herkese rasgele.
20141203_072010[1].jpg
20141203_072010[1].jpg
20141203_075920[1].jpg
20141203_075956[1].jpg

Bu arada bu resimde solda ki kardeşim @ACEMİREŞAT surf ile aldığı ilk balığı ve mutluluğu. Sağda ki usta ise Faruk kardeşim, kaynak yaptı, tek çıkmasın dedi sağolsun. Yukarıda ki raporumla ilgisi olmayan bir yer ve zamanda surf yaparken çektiğimiz bir an..

20141123_103023[1].jpg

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Gürcan abiiii, spin işi senin gibi adamı bozar :D
Kapı gibi adamsın, elinde ufacık kalmıştır kamış.:)
Spin sahtelerini de denizden geçen yük gemilerine çarptırabiliyor musun abicim.:D( Ne alakası var deme, seni her gördüğümde aklıma kurşunun çıkardığı ses geliyor)
Bol bereketli olsun abicim, yorulmadan almışsın paşaları, lüfer olmamışlar ama gayet güzel boylar :harika:, bu mevsimde normaldir

gurcansap

Daimi Üye
Adı
Gürcan Sap
Kan Grubu
A Rh Pozitif
gürcan abi bu aralar çok sessizdin, tebrik edeirm
Evet haklısın Hakan, forumu ihmal ettik. Bir yandan da hayat devam ediyor :).
Sanıyorum face te paylaşmak daha kolayımıza geliyor. Albüm yaptım kendime orada.
Kal sağlıcakla, her zaman rasgelsin.

gurcansap

Daimi Üye
Adı
Gürcan Sap
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Gürcan abiiii, spin işi senin gibi adamı bozar :D
Kapı gibi adamsın, elinde ufacık kalmıştır kamış.:)
Spin sahtelerini de denizden geçen yük gemilerine çarptırabiliyor musun abicim.:D( Ne alakası var deme, seni her gördüğümde aklıma kurşunun çıkardığı ses geliyor)
Bol bereketli olsun abicim, yorulmadan almışsın paşaları, lüfer olmamışlar ama gayet güzel boylar :harika:, bu mevsimde normaldir
Merhaba Uğur.
Hakikaten çok rahat oluyor. Yürümek yok, yük taşımak yok, dakikalarca dibi bulmaya çalışmak yok, kolu çevirmekten sol elin yorgunluğu yok, sağ bilek ağrısı yok, aman tekne geliyor ipimi kesecek mi? yok... Keyif var :)
Evet gerçekten ses geliyormuş :). Bir merak ile kaşıklı takımımızı verdik gemiye, artık nerelere götürdüyse...
Amin, sizlerin daha verimli, daha iyi avlarınız olsun.
Her zaman rasgelsin kardeşim.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler abicim, on numara av olmuş, daha niceleri rastgelsin :)

slamduncan

Aktif Üye
Adı
Halit USLU
Gürcan bey tebrikler, şu sıra balıklar bu boylarda.
Maalesef spine gelenler de ufak oluyor.
Avlak marmara denizi mi boğaz mı acaba?