Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bodrum Spin Avı Yarışması

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bodrum Spin Avcıları grubu olarak ilk defa yarışma organizasyonu yapmış olmanın heyecanı içindeyiz. Bu yarışmayı ilk defa düzenleyeceğimiz için katılımcı sayısını kontrol altında tutmak adına sadece kapalı bir Facebook grubu olan Bodrum Spin Avcılarında duyurduk. Yarım günlük bir organizasyon olacağı için şehir dışından gelebilecek kimse olmaz diye düşündük. İzmir’den hatta İstanbul’dan yarışma için gelen arkadaşlarımız bile oldu, 50 kişi planladığımız organizasyon 100 kişiye ulaştı.

Yarışma sabahı start verildikten sonra çok koşturacağımız belliydi hava muhteşemdi, ama o kadar kısa zamanda ilk balık avlanacağı sanırım kimsenin aklına bile gelmemişti ki biz ilk gelen av raporunu bile gecikmeli farkettik, hakemler ilk balığın ölçüm ve salım işlerini yaparken diğer avlar arka arkaya gelmeye başladı. Herkes bir şeyler avlıyor mesaj üstüne mesaj alıyorduk, sanıyorum o anlar ne kadar koştursak da bizden mutlusu yoktu. Geç ulaştığımız arkadaşlar oldu yeri geldi motor ile hakem taşımaya bile başladık ama inanın yetişemedik.

Tüm tutulan balıkların listesi şöyle;

- Burak Yavuz 36cm levrek Salındı
- Ulaş Öncü Levrek 36cm 370gr alıkonuldu
- Adem Karadaş Lüfer 42 cm 45 cm alıkonuldu 1.544gr 36 cm levrek salındı
- Murat Ustaoğlu 39cm levrek salındı
- Efe Kerem Yavaş 35cm levrek salındı
- Enes Şahin 35 cm levrek salındı
- Hüseyin Parmak 60 cm turna alıkoyuldu
- Dilaver Aygün 35 cm levrek alıkoyuldu
- Can Gümüş 36cm levrek salındı
- Hasan Basri Topal 60cm turna alıkoyuldu
- Hakan Yuvanç 45cm lüfek 862gr alıkoyuldu 40cm levrek salındı
- Seren Özgün 57cm turna alıkoyuldu 35cm levrek salındı
- Zekican Erce 37cm levrek salındı
- Sertaç Erdoğan 80cm turna 2.026gr alıkoyuldu
- Emre Cömert 35 cm levrek salındı
- Soner Kum 35 cm levrek salındı
- Serkan Yavaş 65 cm Turna alıkoyuldu 858gr
- Hamit Toylan 44cm Torik alıkoyuldu 976gr
- Yasin Taş 35cm levrek salındı
- Ahmet Aynacı 36cm levrek salındı
- İbrahim Çalışkan 50cm levrek salındı
- Efe İşlekel 40cm 590gr 49cm 1210gr 2 levrek alıkoyuldu
- Özkan Birol 45cm levrek salındı 70cm turna alıkoyuldu 1.186gr
1. Adem Karadaş ve Özkan Birol puanları eşit kabul edilip ikisi de 1. seçilmiştir.
2. Hakan Yuvanç
3. Efe İşlekel
Yakala Bırak Özel Ödülü İbrahim Çalışkan
En Küçük Spinci Bayram Burak Oktay
Bayan Yarişmacı ödülü Ayfer Billor Göktekin

Puanlama ve alıkonulabilir limitler ;
Levrek 1gr = 1 puan (+30cm)
Kofana-Lüfer 1gr= 1 puan (+30cm)
Lambuka 1gr = 0,5 puan (+40cm)
Torik Palamut 1gr = 1 puan (+25cm)
Sinarit 1gr = 3 Puan (+35cm)
Liça-Akya 1gr = 0,5 puan (+40cm)
Turna - Iskarmoz - Barracuda 1gr = 0,5 puan (+45cm)
Yarışmada Yakala Bırak olan balıklar, ölçümleri yapılıp, fotoğraflanıp ve zarar görmeden video ile kayıt edilebildiğinde yarışmacıya 2 katı puan kazandırır. Amacımız alıkoymak değil yakala bırak ile daha çok avcıyı bu uygulamaya teşvik etmektir.

Bizler bu organizasyonu yapanlar olarak çok mutlu olduk umarım tüm yarışmacılar ve katılımcılar da keyif almıştır. İlk sene hatalarımız olmuş olabilir bizleri mazur görmenizi umuyoruz. Seneye tekrarında görüşmek üzere rastgele…

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Keyifle takip ettik.Gerçek bir yarışma olmuş,Tutulan balıklar bunun kanıtı.
Yarışmayı organize eden,katkısı bulunan ve yarışmacı arkadaşarı kutlar,
başarılarının devamını dilerim.
Organizasyon raporu içinde teşekkürler.

Zkrybyz

Yeni Üye
Adı
Zekeriya
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Mükemmelsiniz elinize sağlık çok imrendik:/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler güzel keyifli bir organizasyon olmuş ama 1 kilo altı levreklerin alıkonulması hiç hoşuma gitmedi. Bu tür organizasyonlarda amaç sürdürülebilir avcılığa dikkat çekmek olmalı.

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler güzel keyifli bir organizasyon olmuş ama 1 kilo altı levreklerin alıkonulması hiç hoşuma gitmedi. Bu tür organizasyonlarda amaç sürdürülebilir avcılığa dikkat çekmek olmalı.
Yasal limit nedir? Biz zaten yasal limitin üzerinde bir alt sınır belirledik, bütün mesajı okuduysanız amaç yakala bırak ve sürdürülebilir avcılığa destek sağlamaktı salınamayan balıkların bazısı fazla hasarlıydı, salınan balığa ise 2 katı puan verdik, sizce daha ne yapmalıydık? 15 levrek iade edilirken 4 levrek alıkoymuş bunlardan birisi de kilo üzeri lütfen daha yapıcı yorumlar yapalım.

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yasal limit nedir? Biz zaten yasal limitin üzerinde bir alt sınır belirledik, bütün mesajı okuduysanız amaç yakala bırak ve sürdürülebilir avcılığa destek sağlamaktı salınamayan balıkların bazısı fazla hasarlıydı, salınan balığa ise 2 katı puan verdik, sizce daha ne yapmalıydık? 15 levrek iade edilirken 4 levrek alıkoymuş bunlardan birisi de kilo üzeri lütfen daha yapıcı yorumlar yapalım.
Limitlerin altına inmemişsiniz ama ben yinede kendim avlanırken alıkoymuyorum 1 kilo altı levrekleri özellikle 350-400 gr gibilerin alıkonulması beni üzüyor gerçekten avlaktada bazı arkadaşlarımla bu yüzden tartışıyorum alıkoyan arkadaşlarımla balığa çıkmıyorum

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Limitlerin altına inmemişsiniz ama ben yinede kendim avlanırken alıkoymuyorum 1 kilo altı levrekleri özellikle 350-400 gr gibilerin alıkonulması beni üzüyor gerçekten avlaktada bazı arkadaşlarımla bu yüzden tartışıyorum alıkoyan arkadaşlarımla balığa çıkmıyorum
Bu benim yaşadığım bir av günü değil, bu arkadaşımı da alıp gittiğim bir av günü hiç değil, amaç ve konuyu görüp hala yazdığında ısrar ederek kendini haklı gibi göstermeye etik ve ahlak dersi vermeye çalışmana anlam veremiyorum. Bir çok kişi de senin gibi düşünüyor salıveriyor ancak hepimizin ilk yakaladığı balık kaç gr dır yada hep mi saldık bu balıkları?
Yarışmacılardan İlker Çalışkan ilk tuttuğu levrek 50cm ve saldı kaçımız ilk tuttuğumuz avı geri bıraktı?
Konuyu fazla uzatmak istemiyorum herkese rastgele...

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu benim yaşadığım bir av günü değil, bu arkadaşımı da alıp gittiğim bir av günü hiç değil, amaç ve konuyu görüp hala yazdığında ısrar ederek kendini haklı gibi göstermeye etik ve ahlak dersi vermeye çalışmana anlam veremiyorum. Bir çok kişi de senin gibi düşünüyor salıveriyor ancak hepimizin ilk yakaladığı balık kaç gr dır yada hep mi saldık bu balıkları?
Yarışmacılardan İlker Çalışkan ilk tuttuğu levrek 50cm ve saldı kaçımız ilk tuttuğumuz avı geri bıraktı?
Konuyu fazla uzatmak istemiyorum herkese rastgele...
Ben sizi suçlamıyorumki çok güzel bir gün olmuş orada olsaydım eminim bende katılırdım sadece 36 cm lik levrek alınması beni üzdü o kadar

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Orada bir organizasyon yapılmış emek var en azından balık tutulmuş kimseden doğru düzgün desteksponsor olmadan sadece yerli ve kişisel imkanlarla uapılan bir şey var ortada.Hani öyle bürolarının yazıyorsunki okumadığını düşünüyorum o kafar balık bırakılmış sen alıyor konularına takılmışssın

Moderatör tarafında düzenlendi:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Ali,
Çok güzel bir organizasyon olmuş.
Artık zamanlamasından mıdır, yoksa avlağından mıdır bilemem ama balıklı bir organizasyon olması beni açıkcası çok şaşırttı. Benzer olarak yapılan tüm yarışmalarda durum ya sıfır ya da 1-2 balık. Üstelik yemli ve beklemeli avlarda bile durum böyleyken spin avında bunca balık yakalanması beni çok memnun etti.
Şimdiden belirtmeliyim ki seneye izdiham yaşarsınız.. :D
Bana göre limit üstü olmak koşuluyla her balık alıkonabilir.
Salamaya ekstra puan vermek akıllı bir teşvik yöntemi.
Elinize yüreğinize sağlık