Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bodrum Spin Avı Yarışması

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Şeref abi, bölgemizde 3 kg üzeri levrek yakalayana neredeyse madalya verilecek, marmara, kuzey ege yada karadeniz gibi değil maalesef daha ufak buradaki boylar. Durum böyle olunca birçok avcı alıkoyuyor herkes ile aynı tartışmaları av yerlerinde de veriyoruz bırakın salın diye uyarmaktan sıkıldım ama herkes aynı ahlaka sahip değil biz olabildiğince yeni nesilleri bu bilinç ile yetiştirmeye çalışıyoruz.
1 ay öncesi Mordoğan'da yapılan yarışmada yemli bırakma ile 1 levrek, sardalya sarması ile 3 kefal, sadece spin disiplini ile avlanan tek av kalamar olmuştu. Hava şansımıza çok iyi denk geldi ve bölgenin tamamında (av bölgesi 2,5km yakın bir sahil şeridi) balık çıktı. Avcılar tek bir noktada toplanıp kargaşa da çıkmadı, en önemlisi herkes birbirine olabildiğince saygı ve sevgi ile yaklaştı yardımcı oldu. Balığı hava tutturur balıkçı tuttum sanarmış, bizim yardımcımız hava oldu çok da güzel oldu.
Seneye yapılacak organizasyon için şimdiden heyecan başladı umarım seneye bir basamak daha yukarı çıkarız daha profesyonel bir organizasyon gerçekleştiririz.
Teşekkür ederim, saygı ve sevgilerimle...

eylmz

Daimi Üye
Tebrikler cok guzel bir organizasyon olmus
"Keske orda olsaydim" denilecek türden
İnsallah bir gun bizde katılırız
Onemli olan balık degil balıkta olmak Mutlu olmak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Kendi ve birkaç arkadaşının çabalarıyla düzenlediğiniz bu yarışmada bu kadar geniş merada ne kadar yorulduğunuzu biliyorum.
Bu yorgunluk sizi yıldırmasın, çünkü ülkemizde şimdiye kadar,
bunun gibi başarılı ve güzel, katılanların memnun kaldığı yarışma olduğunu sanmıyorum.

Şimdiye kadar hep çevre ve denizi temizlemek için düzenlediğiniz organizasyonlara bunu da eklemeniz
ve başarıyla sonuçlanmasından rahatsız olanlara aldırmayın.

Kurallarınız da bana göre süper.
Ali seni, arkadaşlarını ve katılanları tebrik ederim.
Umarım gelecekte düzenleyeceğiniz yarışmalara katılanlar kadar,
çevre temizliği organizasyonlarınıza da katılım olur.

anesthesia

Aktif Üye
Süper organizasyon olmuş, ve tutulan, salınan balıklar da seneye organizasyonun 500 katılımcısını garantiliyor :)
Emeğinize sağlık

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aslankıral

Aktif Üye
Adı
Süleyman ELMAS
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ali abim organizasyon için tebrik ediyorum gerçekten.sanırım bundan sonrakiler daha büyük bir organizasyon içinde olur ve biz de gelebiliriz.

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kendi ve birkaç arkadaşının çabalarıyla düzenlediğiniz bu yarışmada bu kadar geniş merada ne kadar yorulduğunuzu biliyorum.
Bu yorgunluk sizi yıldırmasın, çünkü ülkemizde şimdiye kadar,
bunun gibi başarılı ve güzel, katılanların memnun kaldığı yarışma olduğunu sanmıyorum.

Şimdiye kadar hep çevre ve denizi temizlemek için düzenlediğiniz organizasyonlara bunu da eklemeniz
ve başarıyla sonuçlanmasından rahatsız olanlara aldırmayın.

Kurallarınız da bana göre süper.
Ali seni, arkadaşlarını ve katılanları tebrik ederim.
Umarım gelecekte düzenleyeceğiniz yarışmalara katılanlar kadar,
çevre temizliği organizasyonlarınıza da katılım olur.
Bülent abi teşekkür ederim, dediğin gibi balık yarışmaları verimsiz geçiyor bizim şansımıza hava çok iyi denk geldi dolunay vardı ama sabah avını pek etkilemedi.

İlk yaptığımız organizasyon olduğu için daha sonrasında kurallar da elden geçecektir daha da iyi bir yerlere taşımak için elimizden geleni fazlasıyla yapmak isteyen bir grubumuz var bu topluluğun arasında olmaktan bende gurur duyuyorum.

Gün geçtikçe katılım artıyor, insanları etkinliklere katılmasını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz umarım senin de dediğin gibi temizlik gibi sosyal faaliyetlerimizde de bize olan destekleri artar.

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ali abim organizasyon için tebrik ediyorum gerçekten.sanırım bundan sonrakiler daha büyük bir organizasyon içinde olur ve biz de gelebiliriz.
Önümüzdeki yıl için sanırım erken çalışmaya başlayacağız böyle giderse :) belki bir sayı sınırlaması getirmek zorunda kalabiliriz inanılmaz güzel geri dönüşler alıyoruz, hep birlikte av yapıyor olmak kimseyi bırakmamak en büyük dileğimiz.

Barış Üçer

Yeni Üye
Adı
Barış Üçer
Öncelikli olarak böyle güzel bir organizasyon düzenlediğiniz için sizleri tebrik ediyorum.
Bizlerde orada olmak çok isterdik , umarım bir dahakine buradan da ilan ederseniz belki bizlerde orada olabiliriz.
En güzeli de çok sayıda bu hobiye gönül vermiş insanları da biraraya getirerek sosyalleşmesine sebep olmanızdır.

Ayrıca merak ettiğim bir konuda , bu yarışma çerçevesinde tutulan balıkların hangi saatte , hangi sahte ile , hangi balığın , nereden (iskele,kumsal,kayalık alan) , hangi hava ve deniz koşullarında tutulduğu ile ilgili bir tutanak olup olmadığı , eğer yayınlama şansınız olursa ,bu sonuçlar bizlere çok güzel istatistiksel bilgiler de verecektir ...

Tekrardan emekleriniz için tebrik ederim.

Son düzenleme:

İsottevfik

Daimi Üye
Adı
İsot Tevfik SARI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gelecek senelerde çok daha güzel organizasyon olacağı bu günden belli. Kutlarım.

Kamışların ucu bayağı esnemiş gibi.:D

Yakala Bırak & Bırakma espirisi, o anki duruma bağlı. Hepimiz yaşamışızdır, öyle av alırsınız ki, 3 kilo, 5 kilodur ve iğne sadece ağzının yanından girmiştir. Balığı hırpalamadan o iğneyi kolayca çıkartır, salarsın. Ama öyle bir av da vardır ki, 300 - 500 gr.lık balık iğneyi yutmuştur. O iğneyi balığın midesinden kurtarmak mümkün olmaz ve alıkoyarsın. Değerlendirme ve yorumlarda bunun gözardı edilmemesi gerekir diye düşünürüm.

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Öncelikli olarak böyle güzel bir organizasyon düzenlediğiniz için sizleri tebrik ediyorum.
Bizlerde orada olmak çok isterdik , umarım bir dahakine buradan da ilan ederseniz belki bizlerde orada olabiliriz.
En güzeli de çok sayıda bu hobiye gönül vermiş insanları da biraraya getirerek sosyalleşmesine sebep olmanızdır.

Ayrıca merak ettiğim bir konuda , bu yarışma çerçevesinde tutulan balıkların hangi saatte , hangi sahte ile , hangi balığın , nereden (iskele,kumsal,kayalık alan) , hangi hava ve deniz koşullarında tutulduğu ile ilgili bir tutanak olup olmadığı , eğer yayınlama şansınız olursa ,bu sonuçlar bizlere çok güzel istatistiksel bilgiler de verecektir ...

Tekrardan emekleriniz için tebrik ederim.
Barış bey yarışmadan fazla bahsetmedik elimize yüzümüze bulaşmasın istedik, ilk defa olacağı için nasıl organize olmalıyız küçük ölçekli bir yarışma olsun istedik.
Balık avlanma saatleri belli, her yarışmacıyı yarışma ile ilgili whatsapp grubuna ekledik, balık tutan balık yaşıyorken ve o gün yarışmacılara verdiğimiz metre üzerinde çok kısa video ve fotoğraf attı ayrıca konum gönderdi ve yarışmacıya ulaştık, her avın saati belli 06:40 - 08:00 arası en yoğun yapılan av saati oldu belki yarışma erken başlasa daha fazla av yapılabilirdi.
Her yarışmacıya sahte soramadık, hava 3-4 kuzey esiyordu. Balıkların çoğunluğu iskele üzerinden avlandı, bölge kayalık değil erişte ve kumsaldan oluşuyor.

Hakemlerimiz ve şahsım adına bende size teşekkür ediyorum umarım görüşmek nasip olur.

Son düzenleme: