Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Boğaz'da Kaşıkla Avlanma-Sorular / (ve belki) Cevaplar

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bu konu çok faydalı oluyor cidden boğazı bilemem ama Karadenizde ve tatlı sularda bunu deneyeceğim özellikle Atatürk barajinda sırf bu teknikleri uyuyabilmek için iyi bir surf takım bile alabilirim. :)

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Bana mı dedin Uğur :)
Ben öyle bol balık alırsam forum anasayfasına fotoğraflı reklam vericem, orada sergiliycem :)
Sana demiştim tabiki abi, sabahtan beri biz yazıyoruz, sen yoksun :)
Dedik herhalde balıkta, taktikleri deniyor. Başka türlü olsa bir iki birşey yazardı diye düşündüm.
Ya aslında bir gün denk getirip sahilde buluşalım mı diyeceğim ama sen zaten tutamıyorum diye hayıflanıyorsun, ben de gelirsem hiç ihtimalin kalmayacak :D:D

adbakt

Aktif Üye
Adı
Adil
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Buluşuruz tabi, çok da sevinirim. Şu ikinci indirmeyi de yaparsın.
Tutamasam da keyfim yerindedir. Ben sahile geldiğimde genelde oradakilere "yeterli balık tuttunuz mu arkadaşlar?" diyorum; "ekmek paranızı çıkardıysanız ben başlıyorum, yok daha yeterli balık tutamadık diyorsanız kenarda bir çay daha içeyim" diyorum :)
Seni de bir görmüş oluruz :)
Sana demiştim tabiki abi, sabahtan beri biz yazıyoruz, sen yoksun :)
Dedik herhalde balıkta, taktikleri deniyor. Başka türlü olsa bir iki birşey yazardı diye düşündüm.
Ya aslında bir gün denk getirip sahilde buluşalım mı diyeceğim ama sen zaten tutamıyorum diye hayıflanıyorsun, ben de gelirsem hiç ihtimalin kalmayacak :D:D

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Desene ben zaten tutamıyorum sen gelsen ne değişir diye, 0'dan daha küçük bir sayı yok ki :D
Benden günah gitti o zaman, boğaza indiğim bir gün haber veririm.

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Kaşıkların yaldızlarını japonla yapıştırdım, hazırım artık ,benim gibi bir acemi de iştirak etmek ister, beni de çağırın bari !
Süleyman abi, niye uğraştırdılar seni japonla falan, kendinden yapışkanlısını verselerdi ya :)
Abi bir meraya üç acemi çok ama seni de aramızda görmek isteriz :D

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Arkadaş bu ne hararet nasil bir konu oldu bu adsmi aşka getiriyor isi gücü bırakıp gidip bu aralar çok revaçta olan bir trio rex surf kamis alacağım yanına da bir makine uydurup barajın yoluna koyukacağım :)

adbakt

Aktif Üye
Adı
Adil
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Gelen tavsiyeleri gruplandırıp ilk mesajın en altına, kaşık resminin altında kalan kısma ekledim. Merak eden arkadaşlara fihrist gibi olsun.

Son düzenleme:

kalamarcı

Üye
Adı
Murat
Telefondan yazdığım için isminizi göremiyorum o yüzden @kalamarcı diyeceğim kusura bakmayın.
Ben öyle alıngan bir tip değilimdir zaten, ama şansla ilgili en çok ben konuştum ve Adil bey başka şeyler soyledikce "şansı da unutma "diye ben hatırlattım hep, o yüzden üstüme alinmam normal diye düşünüyorum.

Lakin öyle bir yazmışsınız ki, sanki ben sadece şans demişim de başka kelam etmemisim gibi olmuş. Bir de "makinenin %63 fazla sarmış olması da şans " " kataloga bakınca makinenin kac cm sardığı ay gibi ortada " gibi şeyler de yazmışsınız, şimdi benim yerime geçin, nasıl yanlış anlamayasiniz. Ama diyorsanız ki yanlış anlamışsın, eyvallah, ben sizin lafınızı referans alırım.

Yoksa benim esas demek istediğim tamamen sizin az önce söyledikleriniz aslında,
Teknedeki iki kişinin aynı kişi tarafından hazırlanmış takımlarla biri 10 balık alırken diğerinin 30 balık alması şans tan baska birşeyle açıklanabilemez

Uğur merhaba,

Doğru bu konu özelinde şanstan en çok sen bahsettin.

Bende şans ile alakalı konuyu irdeleyince senin üstüne alınman normal, bir şey demiyorum.

Ama benim genel bahsettiğim konu hepimizde olan bu şansa, kadere vs. vs. teslim olma haline karşı bir yorumdu. Benimde zaman zaman yaptığım.

Hemen bilimi, ilimi bir köşeye bırakıp kaderciliğe soyunma huyumuz. Ben tipik davranışımız yerdim, konu sana kalmış gibi oldu.

Dediğin gibi benim lafımı referans al direk seni yermek değildi niyetim.

Tekrar söylüyorum yanlış anlaşılmaya mahal verdiysem de özür diliyorum.

Sana bir olay anlattım, benim başıma gelen kalamar olayını yazdım.

Toplamda 40-50 kere kalamara çıkıp sadece 1 kere skoru benim önde tamamladığım bir müsabakaya sen şans diyorsun halen.

Bende katılıyor ve öyle olsun istiyorum.

Takım aynı, taklavat aynı, uzağa atma diye, hızlı çektin yavaş çektin diye bir dert yok.

Tekneden rölantide kalamara sırtı çekiyorsun.

Şimdi deneyimli arkadaşlara bende soruyorum, bu bariz üstünlüğün ne gibi sebepleri olabilir.

Benim bu 40-50 kere çarpı en az beşer saat, yani toplamda 200-250 saatlik deneyimimden çıkardığım bir kaç sonuç var. Doğrumu paranoyamı bilmiyorum.

Ama sizin bu konudaki yorumlarınızı merak ediyorum....

adbakt

Aktif Üye
Adı
Adil
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tekneden av benim bildiğim bir şey değil, ben aynı zamanda spor olarak gördüğüm için kamış sallamanın olmadığı aktivitelerle pek ilgilenmedim.
Bu başlığı Kıyıdan Avcılık kısmında açtım, bu yüzden istediğin cevapları burada bulamayabilirsin Murat; sanırım bu başlığa ilgi gösterenlerin çoğu kıyı avcısı.
Nasıl yapıldığını bilmeyince "bir de şu faktör olabilir" gibisinden bir şeyler söyleyemiyoruz.
Uğur merhaba,

Doğru bu konu özelinde şanstan en çok sen bahsettin.

Bende şans ile alakalı konuyu irdeleyince senin üstüne alınman normal, bir şey demiyorum.

Ama benim genel bahsettiğim konu hepimizde olan bu şansa, kadere vs. vs. teslim olma haline karşı bir yorumdu. Benimde zaman zaman yaptığım.

Hemen bilimi, ilimi bir köşeye bırakıp kaderciliğe soyunma huyumuz. Ben tipik davranışımız yerdim, konu sana kalmış gibi oldu.

Dediğin gibi benim lafımı referans al direk seni yermek değildi niyetim.

Tekrar söylüyorum yanlış anlaşılmaya mahal verdiysem de özür diliyorum.

Sana bir olay anlattım, benim başıma gelen kalamar olayını yazdım.

Toplamda 40-50 kere kalamara çıkıp sadece 1 kere skoru benim önde tamamladığım bir müsabakaya sen şans diyorsun halen.

Bende katılıyor ve öyle olsun istiyorum.

Takım aynı, taklavat aynı, uzağa atma diye, hızlı çektin yavaş çektin diye bir dert yok.

Tekneden rölantide kalamara sırtı çekiyorsun.

Şimdi deneyimli arkadaşlara bende soruyorum, bu bariz üstünlüğün ne gibi sebepleri olabilir.

Benim bu 40-50 kere çarpı en az beşer saat, yani toplamda 200-250 saatlik deneyimimden çıkardığım bir kaç sonuç var. Doğrumu paranoyamı bilmiyorum.

Ama sizin bu konudaki yorumlarınızı merak ediyorum....