Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu jigheadler iş yaparmı?

Adı
Emre ATILGAN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
20 Gün önce falan aliexpressten sipariş etmiştim.50 adet 3.5 dolardı sanırım iğne numarası sanırım 10 istavritte kullanılırmı yada ispari falan?

B

BS Okuru

Misafir
Bu tarz jigheadleri kullanmıyorum, çünkü iğneleri gereksiz büyük fakat gramajları ona göre bir hayli düşük oluyor. Ayrıca slikonun düşmesini engellemek için yapılan o çentik kısmı aşırı derecede kaba. LRF sahteleri için kullanılabileceğini pek sanmıyorum. Ama daha büyük ve levrek yada tatlı suda kullanılan slikon yemler için kullanılabilir. Ayrıca meraya gitmeden önce şu klips takılan yerin deliklerini açmanız iyi olur, balık peşinde koşarken merada onlarla uğraşmak bir hayli vakit kaybettirecektir.

karga

Daimi Üye
Adı
Bahadır bozer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kesinlikle katılıyorum çok etli ayrıca kancaları silikonu paramparça ediyor klips geçen yerleri ise ayri sinir bozucu bende birkere aldım bir daha cin ısı jighead almam

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
20 Gün önce falan aliexpressten sipariş etmiştim.50 adet 3.5 dolardı sanırım iğne numarası sanırım 10 istavritte kullanılırmı yada ispari falan?
Güle güle kullan kardeşim ben 1 yıldır kullanıyorum.Silikonu texas üsulü kullanınca iş yaptırırsın.ip önü misinayla, kullan gitsin en azından ilişikte taktırsanda canın yanmaz. Zaten sudan ucuz . Daha ne olsun.Rast gelsin.

Arcan

Aktif Üye
Adı
Arcan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hayırlı olsun. Bu jigheadlerin fiyatı avantajlı ama dezevantajları da yok değil. 1.dezavantajı iğnelerinin kokay paslanıyor olması. 2.dezavantajı ise çentik yerlerinin çok kaba olması haliyle silikonun baş kısmını parçalaması. 3.dezavantajı ise klips takılan kısım fazla kalın haliyle en ufak klipsleri takarken zorluk çekersiniz. Ama ben de bu jigheadlerden kullanıyorum. Özellikle tatlı suda güzel iş yapıyor. Size nacizane tavsiyem jigheadin çentik kısmını pense ile kesmeniz ve silikonu jigheade tam geçirmeden takıp temas yerine 1 damla japon yapıştırıcısı damlatmanız. Bu şekilde kullanırsanız verim alabileceğinizi düşünüyorum.

Adı
Emre ATILGAN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Hayırlı olsun. Bu jigheadlerin fiyatı avantajlı ama dezevantajları da yok değil. 1.dezavantajı iğnelerinin kokay paslanıyor olması. 2.dezavantajı ise çentik yerlerinin çok kaba olması haliyle silikonun baş kısmını parçalaması. 3.dezavantajı ise klips takılan kısım fazla kalın haliyle en ufak klipsleri takarken zorluk çekersiniz. Ama ben de bu jigheadlerden kullanıyorum. Özellikle tatlı suda güzel iş yapıyor. Size nacizane tavsiyem jigheadin çentik kısmını pense ile kesmeniz ve silikonu jigheade tam geçirmeden takıp temas yerine 1 damla japon yapıştırıcısı damlatmanız. Bu şekilde kullanırsanız verim alabileceğinizi düşünüyorum.
Teşekkürler herkese.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hayırlı olsun Emre Bey, güle güle kullanın. Silikonları çentik kısmına geçirmeden kullanabilirsiniz. Silikonu köklemeden de balik kancayı yutar. Paslanırsa da WD40 ;)

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Emre hocam, içine sinmezse 50 tanesi için 3,5 dolar vereyim. Senden istanbul içi elden teslim alayım. Bu jig headler ile yaptığım av raporlarını paylaşırım, söz.