Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Deniz fakiri sevmez, cahili ise hiç afetmezmiş..

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Hayatını kaybedenlere Allah Rahmet eylesin..

Önlem alarak denize açılmak tabiki önemli.Ancak, 3 metrelik bir sandala 4 kişi binmek yeterince emniyetsiz.
Çoğu kişi can yeleğinden bahsetmiş.Altını çizerek söyleyeyim,Kış aylarında can yeleğide olsa alabora olan bir sandaldan kurtulmak zordur.Şu sıra 9-12 derece olan deniz suyunda hipotermi hızlı oluşur.Kurtulan arkadaşların şansı yakında birilerinin olması diye düşünüyorum.Bu nedenle tekneyle balığa gidilecekse teknenin ve havanın uygun olması can yeleğinden daha önemlidir.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Denizde en önemli şey güvenlik.
Başa kötü birşey gelmesi için dalgaya da fırtınaya da gerek olmadığı malum.
Tek bir yanlış hareket yeterli..

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
Olay zamanında sert lodos yokmuş bu arada sert poyraz esiyormuş ama açıklara gittikçe lodos etkisi yaratır bizim koyda. Birde çok açıklarda olmamış olay yazıldığı gibi. Kıyıdan 100 150 mt kadar açıkta gerçekleşmiş.
Sevgili Murat geçen hafta yağan /çiseleyen yağmurdan sonra biliyorum hava poyraza çevirdi...Zaten hep öyle de olmaz mı? Yağmur sonrası mutlaka hava azıcıkk dahi olsa serinler ve poyraza döner...

Bu poyraz arka tarafı yani gerence körfezini pek almaz iken, ön yaka yı yanı balıklıova olsun, Mordoğan olsun mutlaka tutar...Zira bu yörelerin çephesi kuzey ve kuzey doğu yönlerine açık..

Bana göre yapılan en büyük hata yoğurt çanağı boyutundaki bir tekneye 4 kişinin binmeye kalkması...

Olayı iş yerine gelince bir bayan arkadaştan öğrendim..Sanırım onun eşide bizler gibi amatör balıkçı imiş ve galiba bulunamayan kişiyi de tanıyormuş...

Abisi aman deyim Önce can emniyeti...Suyun asla ve asla şakası olmuyor...