Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

El Yapımı Ahşap Sahte

karaelmasli

Aktif Üye
Adı
ufuk gökdemir
hemşooo.bir Zonguldak'lı olarak göğsüm kabardı.mükemmelsin.nasibi bol olur inşallah.bir de en son sayfadaki resimlerde alçıya alınmış ayak gibi bişey gördüm,inşallah yanlış görmüşümdür !

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
hemşooo.bir Zonguldak'lı olarak göğsüm kabardı.mükemmelsin.nasibi bol olur inşallah.bir de en son sayfadaki resimlerde alçıya alınmış ayak gibi bişey gördüm,inşallah yanlış görmüşümdür !
Teşekkürler hemşo
Eved doğru görmüşsün ufak bir motor kazası geçirdim ayağım alçıda tarak kemiğinde çatlak var yarın kontrolüm var ya alçı çıkacak yada kalacak

cem1

Aktif Üye
Adı
Cem Oran
Onur kardesim eline saglik. Cok guzel is cikariyorsun. Sir vernigin hazir karistirilmis olarak satilanida var. Ben Uskudardan aldim ama daha hic kullanmadim. Kolay gelsin Onur.

Ege goksel

Yeni Üye
Malzemeleri nereden temin edebilirim?? Bide bilyenin ozel bi malzemesi varmi ?? Yada boyutu

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Malzemeleri nereden temin edebilirim?? Bide bilyenin ozel bi malzemesi varmi ?? Yada boyutu
Merhaba malzemeler
Ağaç olarak kestane kullanıyorum memlekete gittiğimde getirmiştim.
Bilye ağırlıkları size kalmış sahtenin nekadar ağır olmasını isterseniz ona göre kullanın.
Bilyeleri eski bir rulmandan çıkarttım.
Oyma delme işlerinde gravür makinaaı kullanıyorum.
Zımpara işlerini elimle kuru zımpara yapıyorum.
Halkalar için çelik tel kullanıyorum paslanmaz olması önemli her nalburda bulunabilir.

Musti.barut

Daimi Üye
Merhaba malzemeler
Ağaç olarak kestane kullanıyorum memlekete gittiğimde getirmiştim.
Bilye ağırlıkları size kalmış sahtenin nekadar ağır olmasını isterseniz ona göre kullanın.
Bilyeleri eski bir rulmandan çıkarttım.
Oyma delme işlerinde gravür makinaaı kullanıyorum.
Zımpara işlerini elimle kuru zımpara yapıyorum.
Halkalar için çelik tel kullanıyorum paslanmaz olması önemli her nalburda bulunabilir.
Yapmayı denemek isteyenler için misal benim gibi
Malzeme tarifi çok önemli Teşekkürler onurum :)

karaelmasli

Aktif Üye
Adı
ufuk gökdemir
Teşekkürler hemşo
Eved doğru görmüşsün ufak bir motor kazası geçirdim ayağım alçıda tarak kemiğinde çatlak var yarın kontrolüm var ya alçı çıkacak yada kalacak
geçmiş olsun hemşo.motosikletin trafikte avantajları olsa da ( özellikle istanbul'da ) riski çok fazla.ben de düştüm birkesersinde.ama dizimden aşil tendonuna kadar derin bi sıyrıkla atlatmıştım.dikkat et kendine ,!!

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
geçmiş olsun hemşo.motosikletin trafikte avantajları olsa da ( özellikle istanbul'da ) riski çok fazla.ben de düştüm birkesersinde.ama dizimden aşil tendonuna kadar derin bi sıyrıkla atlatmıştım.dikkat et kendine ,!!
Sağol hemşo 2 kat dikat etmek lazım