Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Fiber Tekne yardım.....

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Tüm dostlara selamlar,
Yaz aylarına girdiğimiz şu zamanlarda yazlıkta kullanmak üzere fiber bir tekne ve motor arayışındayım epeydir, bu konu üzerinde araştırmalarım var, ama forumumuzdaki tekne ve motor sahibi arkadaşlarımıza danışmak istedim. Alacağım fiber tekne 4.60'dan büyük 5.00'dan küçük olacak, bu tekneye 15 bg motor düşünüyorum, motor konusunda hala kararsızım 4 zamanlımı?, 2 zamanlımı? diye. Ağır ve Oturaklı 4.60 ve 4.80 fiber tekne olarak hangi markayı tavsiye edebilirsiniz?

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Uzun zamandır tekne arayışında olduğunu biliyorum, sana tavsiyem isatek'in 465 hoby sandal'ıdır, motor olarak ta HONDA 20 hp iki veya 4 zamanlı olmasını senin tercihine bırakırım, şimdiden alacağın tekne hayırlı olsun :).

http://www.isatektekne.com/motorlu/hobysandal465b.jpg

Teşekkür ederim Ümit, güzel bir tekne..bende içinde en az 4 kişi rahat edebileceğim bir fiber arıyorum, sultanköy hayal oldu rotayı Şileye çevirdim ;)

Ümit

Daimi Üye
Adı
Ümit Özdemir
Hayırlısı olsun Gökhan, fuarda isatek firmasının standında kamaralı çok güzel bir tekne daha vardı ancak sitesine sanırım koymamışlar, dengeli ve geniş güzelbir tekne idi, linkini verdiğim tekne 4 kişi için çok ideal, benimde aklım onda.

özcan bolat

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN BOLAT
Kan Grubu
O Rh Pozitif
vay gerçekten sağlam oturaklı ayakları denize basan bi tekne imiş güven veriyor kaç liradırki acep ?

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Gökhan'ım,
Abimde özel yapım (Yalova'da yaptırdı) çon net bilgiler veremesemde hatırladığımı yazayım,çift cidarlı,yarı katamaran,akardiyon tenteli(güneşlikli) livarlı,deri oturma minderli,arkasında nikel merdivenli,yan nikel aksesuarlı,denize demirlemek üzere çapası vs. olan bir teknesi var.

Bunu Armutlu da yazlığı için almıştı ancak yazlığınıda sattı ve bunu İstanbul'a getirdi,çok kullanmadı,çok iyi durumda olduğunu tahmin ediyorum...şu an Pendik'de Denizde olduğunu tahmin ediyorum.

Resimleri yok,olsa hemen eklerdim.

Fiyatını bilmiyorum,görmek ve bilgi almak istersen görüştürebilirim...ancak ikinci el olmasın ve istediğin gibi bir şey olmazsada bir şey diyemem. :)

Düşünürsen konuşuruz,Fiyatınında uygun bir fiyata bırakacağını tahmin ederim,bana kalsa satma derim ancak karar kendisinin,koyacak ve ilgilenecek zamanı yok.
Selamlar.

Aldirmaz

Aktif Üye
Adı
Can Aldırmaz
Uzun zamandır tekne arayışında olduğunu biliyorum, sana tavsiyem isatek'in 465 hoby sandal'ıdır, motor olarak ta HONDA 20 hp iki veya 4 zamanlı olmasını senin tercihine bırakırım, şimdiden alacağın tekne hayırlı olsun :).

http://www.isatektekne.com/motorlu/hobysandal465b.jpg
Bir İsatek kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum.
2007 yazında İlk olarak 5,20 mt Dicle modelini aldım 15 hp motor ile yarım gazdan sonra teknenin burnu suya gömüldü daha sonra kimle konuşsam aynı sorunda bahsetti.
Bunun üzerine firmayı aradım sorundan bahsettim geldiler baktılar fakat çözüme ulaştıramadılar bu da yetmedi motorun şaftının normalden kısa olduğunu öne sürerek dalga geçmeye çalıştılar.
Ne Kadar sinirlendiğimi anlatamam
5,20 teknemi 4,5 mt ile değiştirdim fakat farkını geri ödemediler 5,20 fiyatına 4,5 mt satın almış oldum.
4,5 mt olanıda çok hafif ve dümen tutmuyor. Sürekli ayar gerektiriyor ve trim tutmuyor.

İsatek in kalıplarında çok ciddi sorun var kesinlikle tavsiye etmiyorum.

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Tüm dostlara selamlar,
Yaz aylarına girdiğimiz şu zamanlarda yazlıkta kullanmak üzere fiber bir tekne ve motor arayışındayım epeydir, bu konu üzerinde araştırmalarım var, ama forumumuzdaki tekne ve motor sahibi arkadaşlarımıza danışmak istedim. Alacağım fiber tekne 4.60'dan büyük 5.00'dan küçük olacak, bu tekneye 15 bg motor düşünüyorum, motor konusunda hala kararsızım 4 zamanlımı?, 2 zamanlımı? diye. Ağır ve Oturaklı 4.60 ve 4.80 fiber tekne olarak hangi markayı tavsiye edebilirsiniz?
Gökhan abi şimdiden hayırlı olsun, niyetine girdiysen %50tekneyi almışsın demektir, :) geçen sene yakın bir arkadaşım aşağıda vereceğim linkten bir tekne aldı ve Altınoluğa bağladı, fiyatları çok cazip ve türkiyenin heryerine teslimatları var, işine yarayacağını düşünüyorum........

Motor konusunda çok bilgi sahibi değilim, benim kullandığım bir tekne var şuanda 4,50 - 50bg mercury motor takılı, uçak gibi. teknik bilgim olmamasına rağmen, hiç üzmeden tıkır tıkır çalışıyor gayet güzel, bu açıdan şahsım adına mercury tavsiye edebilirim. selamlar..

MARIN BOAT

Tolga

Daimi Üye
Adı
Tolga Özgür
Gökhan 3 aydır bende aynı arayışlar içerisindeyim ve tekne olarak Yerliyurt tekneyi tavsiye ederim. Neden diye sorarsan ben araştırmalarımda en çok övgüyü yerliyurt kullanıcısından aldım. Motor olarak da 2 zamanlı 15 yada 20 bg.
Ben Kuşadasına bu şekilde alacağım. :)

SUNAY GÜNGÖR

Aktif Üye
Adı
SUNAY GÜNGÖR
Kan Grubu
O Rh Pozitif
R 566 FISHERMAN 520 , Oturaklı ve dengeli bir teknedir incelemenizi tavsiye ederim, eğer sıfır alacaksanız üretici firmadan daha detaylı bilgi alabilirsiniz, ikinci el de bakabilirsiniz.

Tekne Özellikleri:
Boy: 5.22 mt.
En: 1.76 mt.
İçten Takma: 7 H.P. (Max.)
Dıştan Takma: 15 H.P. (Max.)
Ağırlık: 320 kg.
Kapasite: 4 Kişi
Konstrüksiyon: Fiberglass

rnlerimiz - Rota Yar Tekneleri

Diğer bir tekne firması da :

:: Tekne Detaylar ::

TEKNİK ÖZELLİKLERİ