Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hırçın Barakuda, Yakışıklı Palamut, Sivrice nin Mercanları ve güzel bir melanur.

Adı
Orhan Küçükbiçmen
Hırçın Barakuda, Yakışıklı Palamut, Sivrice nin Mercanları ve güzel bir melanur. 7 Haziran 2011 Kuzey Ege.

Sevgili Balık avı seven arkadaşlarımız, hergün olduğu gibi bugün de sabahtan balığa çıktık, Conta kaptan ile mercana bakacağız ve sırtı çekeceğiz, ilk başta yemlik kolyoz, istavrit veya hamsi avlamamız lazım, bir kaç denememizden sonra sadece tek bir kolyoz avladık, onuda tentemizin üzerinde bekleyen sevgili dost martımıza verdik, hemen mideye indirdi fakat yemlik balık bulamadık, Sivrice ustalarından emeki deniz subayı Rıza kardeşimizinden yemlik kolyoz aldık, artık orada dururmuyuz doğru mercan meralarımıza, bu meraler 14 seneden beri bizi mercansız bırakmayan meralarımız, yemlerimiz taze ve kanlı kolyozdan baklava şeklinde kesilmiş yemler, ben artık sadece iki köstekli takım kullanıyorum, zira yemi iktisatlı kullanmam gerekiyor, Conta kaptan ilr hadi rastgeleeeeeee naraları ile başladık avımıza, ilk olarak çok güzel bir kırmızı mercan benim oltama takıldı, siftahını ben yaptı, sonra Conta kaptan çekmeye başladı, bu arada güzel mercanlar aldık, biz mercanları en güzel balıktan sayarız, avcılığı çok güzel yemesi çok güzel, herkese tavsiye ederiz, mutlaka mercan avına önem verin,:)
Benim oltama bir balık vurdu büyük bir şey ama mercan değil yukarıya doğru geliyor, arada sıraqda duruyor ve geriye çekiyor, bunu artık tanıdık bu olsa olsa güzel bir eşşek İstavriti olur diyorum ve kocanam bir İstavrit, bu arada yemimizde bitti sıra istavritten yem yapmaya geldi yemler kesildi ama iğneler istavritin derisine girmiyorla, girseler bile bu sefer geri çıkmıyorlar, mercan avına paydos ettik, hava biraz imbattan esmeye başladı, dönüş yolumuzda sırtı çekeceğiz buranın usta balıkçılarında Assos'lu İbrahim kaptan her zaman anlatır, derdiki,-ben rahmeti babamla balığa çıktığımızda, eğer hava imbat yaparsa hemen Barakudaya, ( turna'ya) kaşık çekerdik ve çok balık alırdık diye anlatırdı, ben de onu Conta kaptana anlattım, İbrahim kaptanında kulaklarını çınlattık.:)
Sırtı takımlarımızı hazırladık bu sefer ben Mavi renkte olan Tobimaru 10.5 cm, Conta kaptan ise aynı rapalanın yeşil rengini taktık, attık denize.
Sırtı avı değince bu konuda gerçekten senelerden beri çok tecrübeli oldum sayılır, Palamutların, Barakudaların, Sinaritlerin, akyaların nerede bulunduklarını uzun senelerden beri sırtı avlarını yaptığım için artık ezbere biliyorum desem yalan olmaz, beni Sivrice'de beni Sivrice'de tanıyanlarda aynısını söyleyeceklerdir.:)

Sırtı takımlarımız denizde ve şenlik başlayor,:):):)
Benim rapalama bir şey vurdu, aman allahın o ne vuruş taman büyük bir balık geliyor dediysemde, teknete yaklaşırken üstümüze doğru gelmesi yakışıklı bir palamut olduğunu belli etti bile, tekneye alırken bizi fazla üzmedi, arkadan hemen Conta kaptan devreye girdi, hooooop aldım der demen gazı kestim kendi takımımı toplamaya başladım, Conta kaptan konuşmaya başladı, - Valla güzel bir balı ne olabilir, acaba sinaritmi, diyor kendi kendine, arada gene mırıldanıyor, _hay allah çok kuvvetli asılıyor, üstüme doğruda geliyor, ben palamuttur o , iri bir palamuttur o diyorum, balık geliyor, ve ben kepçeyi hazırladım bile, ama Conta kaptan balığı gördü ve bu bir Barakuda hermde hatırı sayılır, hemen flaşlar patlıyor, güzel fotoğraflar çekiyoruz ve çocuklar gibi sevinen dedeleriz.:):):)

Sırtı avımız devam ediyor bu arda benimde oltama bir balık geldi, oda güzel iri bir balık, bana göre gene bir barakuda idi ama ne yazıkki takımdan kurtuldu ve gitti.:)

Bu sırada bir sürpriz Conta kaptanın rapalasına takılan bir melamur, davetsiz müsafir olarak oda livardaki yerini aldı, bugün çok güzel bir balık avı gerçekleştirdik, hen sevindik hem eylendik hemde ikimizde bu güzel avldan ve güzel dostluğumuz için çok mutlu olduk.

İnsanın Conta kaptan gibi bir dotu, bir arkadaşı ve bir abisi olması gerçekten kimseye nasip olmaz bir şans diyebilirim, allah sizlere de Conta kaptan gibi bir arkadaş nasip etsin.

Her şey bir tarafa.:) çok güzel bir emeklilik geçiriyoruz, kimsenin tatlısına tuzlusuna karışmadan, sabah erkenden teknemize atladığımız gibi denize, başlıyoruz balık tutmaya, denizde olmak bizlere o kadar mutluluk ve huzur veriyorki, gözlerimiz artık hiç bir şeyi görmüyor, diğer kişlerlerle mi.....:)
uğraşacak vaktimiz yok,:) sizler buradan seslenmek istiyorum, eğer mutlu ve huzurlu olmak istiyorsanız, hemen denize veya göle balık tutmaya.....
Hepinize ben ve Conta kaptan sevgiler, selamlar, saygılar ve hoşçakalın diyoruz.:):):)

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Orhan abim tebrik ederim. :)

Allah mutluluğunuzu,Dost'luğunuzu,sağlığınızı bozmasın,her zaman daim olsun.
Çok güzel balıklar almışsınız Conta Babayla,selamlarımı ilet lütfen. :)

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Tebrikler Orhan abi.Bu sefer çeşidi bol bir av yapmışsınız.Kısmetiniz daim olsun.:)

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Maşallah beşi bir yerde gibi olmuş. Tebrik ederim.
Buarada dostluğunuz daim olsun,herkese sizin gibi emeklilik nasip olsun..

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
yine keyifli ve bol çeşitli bir av günü olmuş ,kutlarım Orhan abi......

Volkan

Daimi Üye
Adı
Volkan
Tebrikler Orhan abi, maşallah Sivrice hakikaten akvaryum gibi :)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Orhan Abi
Çeşit çeşit balık yakalamışsınız.
Ne güzel yer şu Sivrice
Afiyet olsun

ryetik

Daimi Üye
Adı
Ramazan Yetik
Tebrik ederim. Umarım her avınız böyle bereketli olur ve bizde böylesine güzel yazılmış raporları okurken kısada olsa bu zevki bir nebze yaşama şansını elde etmiş oluruz. Bu arada bende emekli olunca nerede yaşayacağıma kesinlikle karar verdim :):)

Adı
Orhan Küçükbiçmen
Orhan abim tebrik ederim. :)

Allah mutluluğunuzu,Dost'luğunuzu,sağlığınızı bozmasın,her zaman daim olsun.
Çok güzel balıklar almışsınız Conta Babayla,selamlarımı ilet lütfen. :)
Sevgili Mustafa kardeşim, ben ve Conta kaptan bizlere göstermiş olduğun şlgiden dolayı çok teşekkür ederiz, sevgiler, selamlar hoşçakalın.:):):)