Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karagöz avı Baba 2.170 kg

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Evren Tamer tarafından paylaşıldı.

1. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Herkese tekrardan selamlar.

Karagöz avı benim hayatımın bir parçası olmuş artık diğer balık avlarıda çok keyifli ama ben bu balığı yakalarken başka bir heycan oluyor,çünkü gerçekten biraz Hassasiyet istiyor.Sabır istiyor.sessizlik ve tecrübe çok önemli olup çok dikkat etmek gerekiyor.saatlerce Karagöz için uğraş veriyorum.

Bazen öyle bir an oluyorki Deniz,Rüzgar,Tabiyatla iç içe kalıyorsunuz.

Gece saat kaç olursa olsun sanki bir an size bütün yorgunluğunuzu unutturup bir defa dokunuyor yemle oynuyor işte burda Flim yeni başlıyor.

Misinam 26 mm veya havanın durumuna göre yine 28 mm kullanıyorum.

Denizin dibinden bir karşılık geliyor İnsana ben buradayım diye ve onu hissediyorum OLTANIN yanında geziyor Sessizce.

Almıyor bekliyor taki yemi iyice kavrıyana kadar süpheli bakışlarını ben artık çözdüm onu.yemi baştan sona inceliyor.

Midyelik kenarlarında kayalık bölgede yemin etrafında geziyor.arasıra dokunuyor ama emin olamıyor.

Benim yapabildiğim ise Sessizce Karagözü tasmalamak ama panik yok.bekliyorum yine gecenin ayazında.

Aradan biraz zaman geçsede acele etmiyorum biliyorum o yemi alıcak ve direk açığa doğru dibe dönecek.

Ve bir an Misina hafifçe geriliyor ben ise kalama veriyorum onu ürkütmeme için elimden geleni yapıyorum.

Ve bırakıyor ama tekrar dokunuyor misinaya çok ta nazik ama taki yemi alana kadar :D

Ve Sabır diyorum rüzgar esmeye devam etsede misinayla oynamıyorum çünkü yapıcağım en ufak hareket saatlerce beklediğim avı kaçırmama sebep olabilir.

Ve işte O An misina iyice geriliyor ve gidiyor 1,5 kulaç yol veriyom işte tasmalama anım biraz daha misnayı salıyorum,

Karagöz yemi alıp gidiyor son iki parmağımla denize doğru uzanıyorum ve tam gerilmede BİR TASMA İŞTE Yakalandı damağa iğne oturuyorve bana doğru delice geliyor Kafa darbeleri ilk anda çok güçlü ben ise heycanlı bir şekilde Balığı hafifçe yorarak çekiyor sert çekişlerden uzak duruyodum keskin kayalar ve en önemlisi MİDYELER Karagözden yana olacaktır !!

Tecrübe ve sabırla balığı yavaşça çekiyor ama yol vermiyorum kendi yüzüyor ama balığı döndürmüyorum gücünü tam olarak kullanamıyor.

Bir sağa bir sola müthiş bir şekilde geliyor ama yarıya gelince artık bazen suyuna giriyor ve misinada boşluk yapsada ben buna alışığım ben boşluk bırakmıyorum çünkü aniden geri basarak misinayı koparta bilir. Ve karaya yakın artık son gücünü kullanıyor, ben ise en çok dikkat etme zamanı şimdi diyorum ve balığı yüzdürerek hızlıca çekiyor ve bir hamlede kayalara çıkarıyorum ama beklediğimden büyük Bir Karagözü tekrar Yakalamayı başarıyorum

Evet gece sabırla sessizce ince misina ve tecrübemle 2,170 kg Karagözü yakalıyorum.

Güzel bir av gecesi hatıralarıma yine yerini almıştı.

Herkese saygılarımle sevgilerimle..

Evren tamer

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Mart 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. toprak126

toprak126 Üye

Edebiyat derslerindeki kompozisyon tadında anlatmayı başarmışınız güzel avı.Av için tebrikler,yazı için teşekkürler.

4. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

tebrikler Evren abi güzel av ve anlatım olmuş eline sağlık.
    ne tür bi takım kullanıyosun bilgi verebilirmisin.?

5. Evren Tamer

Ben teşekkür ediyorum.sende güzel yorumlamışsın beni :) rastgele

6. Evren Tamer

Ben teşekkür ediyorum.

Takım olarak CAPTAIN COUSTO 0.28 MM Kullanıyorum.

İğne Olarak Fudo Nemurı Seıgo 1501 -2 numara siyah iğne.

Havanın durumuna göre el oltası gezer kurşun 2,3,5 10 gram gibi.

Çok daha sert havalarda Kamışla 2 li köstek yapıp dip yapıyorum ama köstekler 40 cm uzun yapıyorum.

Yem olarak Sülinez.

Rastgele.

7. Levreka

Levreka Aktif Üye

Vay ki vay vay... :harika::harika:

Hiç Karagöz yakalamadım ama o boyuttaki bir balığın yakalandığında nasıl güçlü vuruşlar yapabileceğini hayal edebiliyorum.

Avlarınızı heyecanla okuyorum Evren Bey. Artık rapor sahibi sizseniz biliyorum ki kesin Karagöz... :D Özdeşleştiniz resmen...

8. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Evren, yine harika bir av yine güzel anlatım, bu güzel av raporunun içinde öyle can alıcı tüyolar vermişsinki bize , değeri paha biçilmez tüyolar bunlar.Yine gıptayla ve hayranlıkla izliyorum avlarını.Tebrikler :harika::harika:

9. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tebrikler Evren harika bir balıkmış, Afiyet olsun...

10. murat48

murat48 Aktif Üye

Tebrikler. Tecrübe + bilgi + sabır = güzel karagöz.

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Evren, çok güzel bir karagöz :)