Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Karagöz avı Baba 2.170 kg

Evren Tamer

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Evren Tamer
Herkese tekrardan selamlar.

Karagöz avı benim hayatımın bir parçası olmuş artık diğer balık avlarıda çok keyifli ama ben bu balığı yakalarken başka bir heycan oluyor,çünkü gerçekten biraz Hassasiyet istiyor.Sabır istiyor.sessizlik ve tecrübe çok önemli olup çok dikkat etmek gerekiyor.saatlerce Karagöz için uğraş veriyorum.

Bazen öyle bir an oluyorki Deniz,Rüzgar,Tabiyatla iç içe kalıyorsunuz.

Gece saat kaç olursa olsun sanki bir an size bütün yorgunluğunuzu unutturup bir defa dokunuyor yemle oynuyor işte burda Flim yeni başlıyor.

Misinam 26 mm veya havanın durumuna göre yine 28 mm kullanıyorum.

Denizin dibinden bir karşılık geliyor İnsana ben buradayım diye ve onu hissediyorum OLTANIN yanında geziyor Sessizce.

Almıyor bekliyor taki yemi iyice kavrıyana kadar süpheli bakışlarını ben artık çözdüm onu.yemi baştan sona inceliyor.

Midyelik kenarlarında kayalık bölgede yemin etrafında geziyor.arasıra dokunuyor ama emin olamıyor.

Benim yapabildiğim ise Sessizce Karagözü tasmalamak ama panik yok.bekliyorum yine gecenin ayazında.

Aradan biraz zaman geçsede acele etmiyorum biliyorum o yemi alıcak ve direk açığa doğru dibe dönecek.

Ve bir an Misina hafifçe geriliyor ben ise kalama veriyorum onu ürkütmeme için elimden geleni yapıyorum.

Ve bırakıyor ama tekrar dokunuyor misinaya çok ta nazik ama taki yemi alana kadar :D

Ve Sabır diyorum rüzgar esmeye devam etsede misinayla oynamıyorum çünkü yapıcağım en ufak hareket saatlerce beklediğim avı kaçırmama sebep olabilir.

Ve işte O An misina iyice geriliyor ve gidiyor 1,5 kulaç yol veriyom işte tasmalama anım biraz daha misnayı salıyorum,

Karagöz yemi alıp gidiyor son iki parmağımla denize doğru uzanıyorum ve tam gerilmede BİR TASMA İŞTE Yakalandı damağa iğne oturuyorve bana doğru delice geliyor Kafa darbeleri ilk anda çok güçlü ben ise heycanlı bir şekilde Balığı hafifçe yorarak çekiyor sert çekişlerden uzak duruyodum keskin kayalar ve en önemlisi MİDYELER Karagözden yana olacaktır !!

Tecrübe ve sabırla balığı yavaşça çekiyor ama yol vermiyorum kendi yüzüyor ama balığı döndürmüyorum gücünü tam olarak kullanamıyor.

Bir sağa bir sola müthiş bir şekilde geliyor ama yarıya gelince artık bazen suyuna giriyor ve misinada boşluk yapsada ben buna alışığım ben boşluk bırakmıyorum çünkü aniden geri basarak misinayı koparta bilir. Ve karaya yakın artık son gücünü kullanıyor, ben ise en çok dikkat etme zamanı şimdi diyorum ve balığı yüzdürerek hızlıca çekiyor ve bir hamlede kayalara çıkarıyorum ama beklediğimden büyük Bir Karagözü tekrar Yakalamayı başarıyorum

Evet gece sabırla sessizce ince misina ve tecrübemle 2,170 kg Karagözü yakalıyorum.

Güzel bir av gecesi hatıralarıma yine yerini almıştı.

Herkese saygılarımle sevgilerimle..

Evren tamer

Moderatör tarafında düzenlendi:

toprak126

Üye
Adı
BAKİ TOPRAK
Edebiyat derslerindeki kompozisyon tadında anlatmayı başarmışınız güzel avı.Av için tebrikler,yazı için teşekkürler.

SinanSinan

Aktif Üye
tebrikler Evren abi güzel av ve anlatım olmuş eline sağlık.
ne tür bi takım kullanıyosun bilgi verebilirmisin.?

Evren Tamer

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Evren Tamer
Edebiyat derslerindeki kompozisyon tadında anlatmayı başarmışınız güzel avı.Av için tebrikler,yazı için teşekkürler.
Ben teşekkür ediyorum.sende güzel yorumlamışsın beni :) rastgele

Evren Tamer

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Evren Tamer
tebrikler Evren abi güzel av ve anlatım olmuş eline sağlık.
ne tür bi takım kullanıyosun bilgi verebilirmisin.?
Ben teşekkür ediyorum.

Takım olarak CAPTAIN COUSTO 0.28 MM Kullanıyorum.

İğne Olarak Fudo Nemurı Seıgo 1501 -2 numara siyah iğne.

Havanın durumuna göre el oltası gezer kurşun 2,3,5 10 gram gibi.

Çok daha sert havalarda Kamışla 2 li köstek yapıp dip yapıyorum ama köstekler 40 cm uzun yapıyorum.

Yem olarak Sülinez.

Rastgele.

Levreka

Aktif Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Vay ki vay vay... :harika::harika:

Hiç Karagöz yakalamadım ama o boyuttaki bir balığın yakalandığında nasıl güçlü vuruşlar yapabileceğini hayal edebiliyorum.

Avlarınızı heyecanla okuyorum Evren Bey. Artık rapor sahibi sizseniz biliyorum ki kesin Karagöz... :D Özdeşleştiniz resmen...

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Evren, yine harika bir av yine güzel anlatım, bu güzel av raporunun içinde öyle can alıcı tüyolar vermişsinki bize , değeri paha biçilmez tüyolar bunlar.Yine gıptayla ve hayranlıkla izliyorum avlarını.Tebrikler :harika::harika:

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Tebrikler Evren harika bir balıkmış, Afiyet olsun...

murat48

Aktif Üye
Adı
murat
Tebrikler. Tecrübe + bilgi + sabır = güzel karagöz.