Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

kıyıdan karagöz ve çupra için gezerli takım denemesi

Adı
hasan arpak
sevgili arkadaşlar başka yorum yapmak isteyem varsa ve bu takımı kullanan tecrübelerini ve yorumlarını okumaktan zevk duyarız.

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
İşkine için kullandığım bir takım.Sadece misina ve kanca tipi değişik.Gayet verimli bir takım,özellikle dalgalı havalarda şamandıralı takıma hakim olmak zor oluyor.O zaman bu takım imdadıma yetişir.

necmi fidan

Aktif Üye
Adı
Necmi Fidan
Sevgili Hasan ..Paylaşım için çok teşekkürler..Benim kıyılarda özellikle kumluk bölgelerde en çok kullandığım takım.Ben biraz değişiğini kullanıyorum.Makinadan gelen misinaya gezer kurşun bağladıktan sonra duruma göre (dalgalı havalarda 100 gr.normal havalarda 50 gr civarları )gezer kurşun taktıktan sonra klıps bağlıyorum.Daha sonra 10 cm boyunda bir ayak bağlayıp kenara bırakıyorum.Daha sonra 30 cm uzunluğunda bir misinaya bir iğne bağlayarak uzun bir ayak yapıp kasa gözü düğüm atıyorum.Kasa gözü düğümü klıpse taktıktan sonra 10 cm lik ayağı 30 cm lik ayağın ucundaki iğnenin 20 cm yukarırısına bağlıyorum.Yani iki iğne aynı misinada çatal halini alıyor.2 iğne bağlamamın nedeni dipte yanyana gezen iki balığın yemlere aynı anda saldırdığı anda iki yeme birden atlaması için.(özellikle mırmırlar için) Bazende bir iğneye atlayan balık diğer iğneyede takılabiliyor.Bana göre çok verimli bir takım..:)

Adı
hasan arpak
necmi abi çok sağol.keşke çizme imkanın da olsaydı.
bu gibi takımlarda özellikle yem tercihin nedir abi.kıyı balıkçısında zargana hamsi sardalya herşeyi takıyorsun ama standart olara ne çmerirsin.

Adı
hasan arpak
konunun hemen başında çizimini yaptığım takımla ilgili biraz daha kafa yorup şu sorunun cevabını aradım.eğer avlanılan mera derinliği olan (2-2.5 m) olan bir yer ve kayalık yer yer kumluk bir yapıda ise ve hedef balık karagöz ya da eşkina ise nasıl bir takım düşünülmeli ki takılma minimum olsun.bunun için şu takımı çizdim.eleştrilerinize sunuyorum.bir noktayı daha belirteyim bu takım çalışmalarında her zaman canlı yem kullanmak bence uygun.canlı yemden kastım teke ya da mamun.
not.takımı hazırlarken necmi fidan ve vedt abaylıpğlu abilerimin verdikleri bilgilrden çıkarım yaptım.kendilerine teşekkür ederim.

Uploaded with ImageShack.us

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Arkadaşlar kafam karıştı yaa...
En iyisi bunu test etmek için,
olur diyenlerle, olmaz diyenler
hafta sonu buluşup bir canlı deneme yapılır.
Bu takımın iş yapacağı kanaatindeyim.
Tabii balık varsa :):):)

Adı
hasan arpak
Arkadaşlar kafam karıştı yaa...
En iyisi bunu test etmek için,
olur diyenlerle, olmaz diyenler
hafta sonu buluşup bir canlı deneme yapılır.
Bu takımın iş yapacağı kanaatindeyim.
Tabii balık varsa :):):)
denemek lazım tabi ama henüz benim için tatil başlamadı.ama bu takımı çizimden yararlanarak ya da kendi bilgilerine göre hazırlayarak avlanan ve olumlu sonuç alanlardan tecrübelerini dinlemek çok güzel olurdu.

BORABAY

Yeni Üye
Adı
BORA DERİCİ
sevgili kardeşim bu çizdigin takım çok küçük farklılıklarla kıyıdan özellikle kasnaklı takımlarla hemen hemen herkesin kullandıgı bir takım.ucuna taktıgın yem ve bulundugun bölge durumuna göre levrekten tutta çupraya,mırmıra,karagöze kadar her balıgıda avlayabilirsin.benden sana tavsiye bu takımı kamışla degilde kasnaklı el oltasıylakullan.3 veya 5 takımı 10 veya 15 metre aralıklarla at.takımları atma uzakllıgıda degişik olsun(bazısı40 metre,50 metre 30metre gibi).merak edersen igne,misina ve yem konusunu daha sonra konuşuruz.

Adı
hasan arpak
sevgili kardeşim bu çizdigin takım çok küçük farklılıklarla kıyıdan özellikle kasnaklı takımlarla hemen hemen herkesin kullandıgı bir takım.ucuna taktıgın yem ve bulundugun bölge durumuna göre levrekten tutta çupraya,mırmıra,karagöze kadar her balıgıda avlayabilirsin.benden sana tavsiye bu takımı kamışla degilde kasnaklı el oltasıylakullan.3 veya 5 takımı 10 veya 15 metre aralıklarla at.takımları atma uzakllıgıda degişik olsun(bazısı40 metre,50 metre 30metre gibi).merak edersen igne,misina ve yem konusunu daha sonra konuşuruz.
çok teşekkürleer.kasnak aklıma gelmemişti.ben daga çok 4 tane kamışı bu şekilde jhazırlayıp.kamış parataı ile kıyıya sabitleyip uçlarına da zilleri takıp o şekilde bir av tasarlamıştım.kasnağı da deneyebiliriz.

Adı
hasan arpak
ikinci çizim için ne dersiniz.