Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

kıyıdan karagöz ve çupra için gezerli takım denemesi

Adı
hasan arpak
yorumlar için çok teşekkür ederim.

Adı
hasan arpak
Bu takım ile kıyıdan kırmalık ve taşlık alanlarda çok muazzam iri çupra ve sargoz yakalanır zira muhtelif zamanlarda yakalamışlığım vardır.Ancak stoperden sonra fırdöndü takımın kolay takılmasına ve yemin iğnenin ucunda serbest hareket etmesine engel olacaktır.Ben genelde gezer kurşun önüne çift stoper koyar ve iki stoper arasına kalın bir düğüm atarım.Bu da takımı salladığınız zaman kurşunun iğnenin dibine kadar gelmesine engel olur.Babamlar eskiden stoper yerine sigara izmariti kullanırlardı :D.Bu takımı dediğim alanlarda kullanmanın en püf noktası ise oltayı attığınız anda hiç hareket ettirmemelisiniz,yani boşluğunu felan almanıza gerek yok.Bu takıma yem olark sadece ve sadece madya kullanmanızı özellikle ifade etmek istiyorum.Madyayı küçük balıklar didkleyemez ve hatta sevmezler.Rastgele.
demek fırdödü olumsuz olur diyorsunuz.benim de aklıma yattı.çift stoperden sonra kalın bir düğüm.benbim kamışın atarı 100 gr.100 gr da gezer takıp.uzak mesafeye sallasam olur. ama madya bulmak sorun işte.aramak lazım tabi.teşekkür ederim. yorum için.

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
Sevgili Hasan senin bu takımın herkezin yıllardan beri kullandığı tek iğne/gezer kurşun denilen takım...:)

Bu tür takımı genelde zemini taşlık olan yerde tercih edilir..Nedeni ise çok köstekli takımların kopma olasılığının yüksek olmasından dolayıdır...;)

Ayrıca bu takımın şu avantajı var..Eğer sağlam yem taktın ve diğer kırıntı balıklara göre daha temkinli olan iri bir balık yemi yokladığı zaman misina delikli kurşundan aktığı için iri balık huylanıp yemi geri tükürmez...;)

Ayrıca bu takıma sadece şu yada bu balık vuracak diye bir şey yok..Nasibinde ve av yaptığın bölgede ne var ise o denk gelecektir...:)

Volkan

Daimi Üye
Adı
Volkan
Tüm dip balıkları için sıkça kullandığım bir takım. Bence gayet başarılı. Tek dezavantajı özellikle yosunlu dip tabiatında yemin dibe yapışıp kaybolması.

Kıyıdan canlı yemle yapılan avlarda eğer kurşun kullanmam icap ederse, bu takımı kullanırım.

Adı
hasan arpak
Sevgili Hasan senin bu takımın herkezin yıllardan beri kullandığı tek iğne/gezer kurşun denilen takım...:)

Bu tür takımı genelde zemini taşlık olan yerde tercih edilir..Nedeni ise çok köstekli takımların kopma olasılığının yüksek olmasından dolayıdır...;)

Ayrıca bu takımın şu avantajı var..Eğer sağlam yem taktın ve diğer kırıntı balıklara göre daha temkinli olan iri bir balık yemi yokladığı zaman misina delikli kurşundan aktığı için iri balık huylanıp yemi geri tükürmez...;)

Ayrıca bu takıma sadece şu yada bu balık vuracak diye bir şey yok..Nasibinde ve av yaptığın bölgede ne var ise o denk gelecektir...:)
ishak abi senin deneyimlerin benim için çok önemli.sen işe yarar dedikten sonra oay bitmiştir.biraz sonra malzemeciye ineceğim.100 grlık gezer kurşun tedarik etmem lazım.kısmetse 2 gün sonra da denelemelr başlar.inşallah raporu da burda yayınlarım.

Adı
hasan arpak
Tüm dip balıkları için sıkça kullandığım bir takım. Bence gayet başarılı. Tek dezavantajı özellikle yosunlu dip tabiatında yemin dibe yapışıp kaybolması.

Kıyıdan canlı yemle yapılan avlarda eğer kurşun kullanmam icap ederse, bu takımı kullanırım.
yorum için teşekkürler.benim avlak yerişm kumluk yer yer de taşlık.yosun olmayacak.

Bora

Üye
Adı
BORA BAHADIR ABANOZ
demek fırdödü olumsuz olur diyorsunuz.benim de aklıma yattı.çift stoperden sonra kalın bir düğüm.benbim kamışın atarı 100 gr.100 gr da gezer takıp.uzak mesafeye sallasam olur. ama madya bulmak sorun işte.aramak lazım tabi.teşekkür ederim. yorum için.
İki stoper arası kalın bir düğüm ;) Bu arada İzmir civarında tanıdığın varsa madya bulabilirsin,bulamazsan da canlı küçük yengeç dene ;)

Adı
hasan arpak
İki stoper arası kalın bir düğüm ;) Bu arada İzmir civarında tanıdığın varsa madya bulabilirsin,bulamazsan da canlı küçük yengeç dene ;)
o bölgede olmadığımdan madya işi zor.küçük yengeç deneyeceğim.ishak abinin küçük yengçlerin nasıl yem olacağına dair videosunu da izledim.bi de bizim buralarda yengeç de bol.teşekkürler