Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF (Light Rock Fishing) disiplini ile yapılan av raporları

alperserttas

Aktif Üye
Adı
Alper
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler @alperserttas kardeşim. daha güzelleri rast gelsin. şu mırmır bana hiç denk gelmedi. gerçi hiç mırmır için de özellikle bir yere gitmedim.
Bu taraflara şu sıra yolun düşerse çok rahat alırsın abi mırmır, eşkina. Gelirsen haber ver sen yeter ki :)

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
vaktim olmadığından anca paylaşabiliyorum. cuma gecesi yine LRF için aynı yerime gittim. fakat ne göreyim benim yeri amcalar kapmış yan yana yemliye yatırmışlar oltaları, boş bir yer buldum aralarından attım ilk atışımda hemen bir tane takozu bindirdim amcalardan bir alkış aldım. ama sonrasında başkaları da gelince yer değiştirmek zorunda kaldım. sonunda bir nokta kestirdim gözüme ama çok çöp var 3 atıştan ikisinde çöp çekiyorum. öyle ki jighead çöpten dibe inemiyor. zorda olsa burada da bir tane iri istavrit almayı başardım. biraz ilerledim baktım yine yemi atanalr var ama LRF atmaya da müsait yer var o sırada yemli atanalrdan biri yanıma koştu aa o abi diye ben sana demiştim bak bu çok güzel bir sistem felan arkadaşına anlatıyor yanıma geldiler. bir gün önce birisi gelmiş LRF ile çok balık almış beni o sanmışlar. abi diyor sen dün ne balık tuttun öyle ya gözüm kaldı felan dedim o ben değildim ben dün gelmedim. elemanlar öyle deyince bir umut doğdu dedim buradan balık çıkaracaz.
bölgeye baktım derin bir yer tamda duo tetraworks bivi yi denemek için uygun. 3. atışımda bir tane daha takoz aldım. bivi de gerek aksiyonu gerek erim mesafesi olarak benden tam not aldı. arkası gelmeyince yine çeşitli yerler değiştirerek 5 6 balık ile 1 saat süren avımı sonlandırdım. genelde yem olarak baby sardine kullandım. arada isome denedim.
sabah erken işim vardı o nedenle avı kısa tuttum zaten doğru dürüstte avlanacak yer bulamadım.

upload_2016-11-8_9-20-9.png

cumartesi gecesi misafirim vardı sadece yürüyüş amaçlı sahile indik oda benim gibi balık tutkunu sabah tekneyle balığa gideceklerdi. hava lodosa geçmek üzere dedim abi bu hava balığı bozar , dediğim gibi de oldu kimsede balık yok, sabah tekneye gittiler teknede de kişi başı 5 6 tane balıkla döndüler.
lodos arkası bir yağmur yağsın bakalım hava tekrar soğusun o zaman devam ederiz bizde avlarımıza.

onrayt

Aktif Üye
Arkadaslar Balza Japana Mix Carbon 210 cm UL 0.5-5 gram kullanan bilen var midir? Kisaca yorumlarinizi bekliyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onrayt

Aktif Üye
Bilmiyorum maalesef. UL'nin ultra light olduğunu biliyorum sadece.
Aslinda Daiwa Crossfire 2-8 bakıyorum o arada bu kamışa denk geldim.

onrayt

Aktif Üye
3 parca alba star kamisim var bunu ikimci kamis olarak dusunuyorum.
Butce ongormedim ama 150 tl den fazla vermek istemiyorum.
Neden tavsiye etmiyorsunuz?

karga

Daimi Üye
Adı
Bahadır bozer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Daiwa crossfire biraz yumusak gelebilir size 150 liraya favorite alın bence kullananlar çok memnun