Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF (Light Rock Fishing) disiplini ile yapılan av raporları

karga

Daimi Üye
Adı
Bahadır bozer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hayırlı olsun yeni kamis diyecem ama aynısı :) bazukasina hastayım o kamisin

BulutveGunes

Aktif Üye
Ben de bazuka ariyorum. Ayri satiliyor mu. Boyu kac?

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk

BulutveGunes

Aktif Üye
Kolay kolay ezilmeyecek ve hafif bir sey bakiyorum. Secenek cok ama kullanip memnun kalan varsa tavsiyeye gore almayi tercih ederim

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk

alperserttas

Aktif Üye
Adı
Alper
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Alper merhaba
Alt aralığından tam olarak kastın nedir?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ben şöyle düşünüyorum. lrf kamışında genellikle jighead- silikon ağırlıklı çalışırım. hem daha avcı olduğundan hem de daha zevkli ve aksiyonu bol olduğundan. Aslında herkesin lrf tercih etme sebebi bi yerde budur. Bunu göz önünde bulundurursak bi kamıştan beklentim alt aralığı 2 gram değil 0 yada 0,5gr olan kamış bakılmasından yana. Zaten bu kamışların ucu da solid uçlu olduğundan jighead aksiyonlarına daha uygun diye düşünüyorum. alt aralıktan kastım da kamışın üzerindeki alt değer. Bu aslında size kaç gram jighead kullanabileceğinizi gösterir. Jigheadlerde ise max kullanacağınız 4-5 gr olduğunu düşünürsek kamışın 2 gr olması jighead kullanımını yarı yarıya etkiler. yani 0,5-5 gr arasında jigheadler var ve 2 gr üstü kamış varsa kesişim kümesini alın. 2-5 gr arası jighead kullanabilirsiniz. Böylelikle atar aralığımı kamış en baştan kısıtlamış oldu.

onrayt

Aktif Üye
Bilgi icin tesekkurler. Alt Aralik dediginde kamis uzerindeki fonksiyonel bir parcadan bahsettigini sandim. Atar agirligi konusunda hem fikiriz ama ben genelde 2 gr altina erim nedeniyle pek inmiyorum. Silikon agirligini da dusunursek ortalama 2,5-3 gramlardan bahsedebiliriz.
Henuz orta asamada sayilabilirim eger bu kamisi alirsam bir sure kullanip sonrasinda bir ust sinifa gecmeyi dusunuyorum.
Herkese degerli yorumlari icin tesekkur ederim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi