Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lüfer için kalama ayaraı nasıl olmalı ?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında anldmrsn tarafından paylaşıldı.

1. anldmrsn

anldmrsn Yeni Üye

Arkadasşlar lüfer avlarında kalama ayarı sıkı mı gevsek mı olmalı bazı yerlerde sıkı olması gerektıgı atladıgı anda hızlı sarım yapılıp cekılmesı gerektıgı hakkın da bilgiler okudum sizce ?

Ayrıca rapala klipsi için palomar düğüm yeterli olur mu ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umooth

umooth Aktif Üye

lüfer su üstüne sıçrayıp kafa sallayarak iğneden kurtulmaya çalışır. buna mahal vermemek adına hızlı sarım ve sıkı kalama gerektiğini düşünüyorum.

4. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Lufer yerine sahteye levrek gelme ihtimaline karsi kaloma ayari cok asiri sıkı olmamali, ip gergin tutarak cok hizli sarimdan da kacinmanizi tavsiye ederim..

5. umutcertel

umutcertel Aktif Üye

kalama ayarı nedir internetten bulamadım bir de bir sorum olacak ama bunla alakalı mı bilmiyorum 2 tane aynı olta düşünün (lineaeffe turnafresh 3.90 + okuma safina noir 55lik makina) birinde boş da olsa dolu da olsa sararken makinayı ağırlık oluyor diğerinde boşken çok hafif balığa göre de ağırlık oluyor sararken nasıl düzeltirim ?

6. anldmrsn

anldmrsn Yeni Üye

ozaman cok gevsek olmayacak sekılde ama asılınca da hafıf kala verecek seklınde mı olcak avlandıgım mera lufer agırlıklı yalnız marına boğazı bıraz derın de sayılablr ordan levrek cıkacagını pek dusunmuyorum

7. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

1 kiloya yakin lufer hic kalama almadi, oyle dusunun.. Sadece inanilmaz cirpinan ve igneden kurtulmak icin herseyi yapan bir hayvan.. Yerden kestiginizde kayalik bir alandaysaniz kacirma ihtimaliniz yuksek olur..

8. anldmrsn

anldmrsn Yeni Üye

kalama almadı ne demek hcoam cokta bılgım yok kalama sıkı mı olcak yani patlatmasın

9. Red Snapper

Red Snapper Aktif Üye

Anladığın gibi işte dostum. Kalama almadı=kalama açıkken kalama alamadı. Patlatmasından korkuyorsun madem, biraz açık takılırsın.

10. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Ayar acik oldugu halde zorlamadi.. Biraz acik olmasinda hep yarar var.. Deniz bu ne gelecegi belli olmaz.. Simdiden rasgele..

11. anldmrsn

anldmrsn Yeni Üye

Cok sıkı olmasından zıyade cok az gevsetsek kafidir sanırım lüfer ve kofana da sıkı olması gerekıyor öğrendiğim kadarıyla