Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lüfer için kalama ayaraı nasıl olmalı ?

anldmrsn

Yeni Üye
Adı
anıl
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadasşlar lüfer avlarında kalama ayarı sıkı mı gevsek mı olmalı bazı yerlerde sıkı olması gerektıgı atladıgı anda hızlı sarım yapılıp cekılmesı gerektıgı hakkın da bilgiler okudum sizce ?

Ayrıca rapala klipsi için palomar düğüm yeterli olur mu ?

umooth

Daimi Üye
Adı
umooth
Kan Grubu
B Rh Pozitif
lüfer su üstüne sıçrayıp kafa sallayarak iğneden kurtulmaya çalışır. buna mahal vermemek adına hızlı sarım ve sıkı kalama gerektiğini düşünüyorum.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Lufer yerine sahteye levrek gelme ihtimaline karsi kaloma ayari cok asiri sıkı olmamali, ip gergin tutarak cok hizli sarimdan da kacinmanizi tavsiye ederim..

umutcertel

Aktif Üye
Adı
Umut C
Kan Grubu
O Rh Pozitif
kalama ayarı nedir internetten bulamadım bir de bir sorum olacak ama bunla alakalı mı bilmiyorum 2 tane aynı olta düşünün (lineaeffe turnafresh 3.90 + okuma safina noir 55lik makina) birinde boş da olsa dolu da olsa sararken makinayı ağırlık oluyor diğerinde boşken çok hafif balığa göre de ağırlık oluyor sararken nasıl düzeltirim ?

anldmrsn

Yeni Üye
Adı
anıl
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Lufer yerine sahteye levrek gelme ihtimaline karsi kaloma ayari cok asiri sıkı olmamali, ip gergin tutarak cok hizli sarimdan da kacinmanizi tavsiye ederim..
ozaman cok gevsek olmayacak sekılde ama asılınca da hafıf kala verecek seklınde mı olcak avlandıgım mera lufer agırlıklı yalnız marına boğazı bıraz derın de sayılablr ordan levrek cıkacagını pek dusunmuyorum

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
1 kiloya yakin lufer hic kalama almadi, oyle dusunun.. Sadece inanilmaz cirpinan ve igneden kurtulmak icin herseyi yapan bir hayvan.. Yerden kestiginizde kayalik bir alandaysaniz kacirma ihtimaliniz yuksek olur..

anldmrsn

Yeni Üye
Adı
anıl
Kan Grubu
A Rh Pozitif
1 kiloya yakin lufer hic kalama almadi, oyle dusunun.. Sadece inanilmaz cirpinan ve igneden kurtulmak icin herseyi yapan bir hayvan.. Yerden kestiginizde kayalik bir alandaysaniz kacirma ihtimaliniz yuksek olur..
kalama almadı ne demek hcoam cokta bılgım yok kalama sıkı mı olcak yani patlatmasın

Red Snapper

Aktif Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
kalama almadı ne demek hcoam cokta bılgım yok kalama sıkı mı olcak yani patlatmasın
Anladığın gibi işte dostum. Kalama almadı=kalama açıkken kalama alamadı. Patlatmasından korkuyorsun madem, biraz açık takılırsın.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ayar acik oldugu halde zorlamadi.. Biraz acik olmasinda hep yarar var.. Deniz bu ne gelecegi belli olmaz.. Simdiden rasgele..

anldmrsn

Yeni Üye
Adı
anıl
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Cok sıkı olmasından zıyade cok az gevsetsek kafidir sanırım lüfer ve kofana da sıkı olması gerekıyor öğrendiğim kadarıyla