Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lüfer için kalama ayaraı nasıl olmalı ?

anldmrsn

Yeni Üye
Adı
anıl
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Şimdi baktım da Mersin'i gördüm profilinde.
Eğer oralarda avlanacaksan dediklerimi unut.
Oralarda çok babacan lüferlerle birlikte daha başka bir sürü sağlam balık çıkar.
Akya, sarıkuyruk, artık yasak olan orfoz ve kahos, iskender, ceylan vs vs.. :)

Bu balıklardan bazıları (lüfer, akya, sarıkuyruk, iskender, ceylan) su üstü ile de yakalanabilir oralarda.
Bu balıklar için iri kıyım sahteler de kullanmak gerekebilir.
Panic Prey benzeri sahteler iş görecektir.
Ayrıca popper türü sahtelerden de edinsen iyi olur
Rast gelsin
panic prey popper değil midir

anldmrsn

Yeni Üye
Adı
anıl
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Popper denılen ney oluyor lüferde rover 128 iş yapar mı

fatih014

Aktif Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hansen 22 gr. (mavi, gümüş) mükemmel iş yapar. orijinal üzerinde gelen gelen iğnesi biraz büyük küçültmekte fayda var.

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
yahuu lüfere ne kalaması :D yapıştır tasmayı kamışı suya yakın tutarak sarmaya başla.. yakına geldinmi kaldır yukarı.. kilo üstü levrek kofana torik filen olurda hadi nesee dicem.. iri balıklarada takımına güvenmiyen kişiler kalama acar :D

Umut01

Üye
Adı
Umut Yağ
Merhaba, ben de Mersin'de avlanıyorum ve ben geçen seneye kadar kalamayı tamamen kapatıp lüfer aldığımda paldır küldür sarıyordum. Sonunda o beklediğim sırtıkaralardan birini yakaladım, denk geldi ve yine aynı şekilde sarmaya başladım. Mesafe 4-5 metreye kadar düşünce bir an hiç saramadım ve makinanın kolu elimde kaldı. Yani demek istediğim aslında kalamanın kapalı olması lüfer avında senin lehine bir durumdur ancak makinana güvendiğin kadar kalamayı kapatmalısın.

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
abicim sırtıkaradan bahsediyon :D 5/6 kiloluk hayvan 2 lik 3 lük makinayla bile zor çekersin heleki ucuz makinaysa elindeki dişliyi bile sıyırabilirsin zorlamadan dolayı.. lakin 4 lük iyi kalite makine olucak örn..shimano-daiwa-penn vss. 0.16 ip önüne shock iğnelerinde sağlamsa (kısacası takım sağlam olucak) çek bakim oo balıgı takıma birşey oluyormu..onuda geçtim kalamaymış böyle bir takımla zorlamamak için az acarsın gezer hayvan yorulur az sonra getirirsin yanına gene :D ne diyim başka