Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

MERSİN - ERDEMLİ' DE AT ÇEK İLE 9.5 KG HALİLİ

husrev33

Yeni Üye
Adı
Hüsrev ÇİFTÇİ
At çek
Slikon karides
Shimano Nexave 4000 FC
Spro Dyno Force 2.70
Effe Diamond 0.31 misina

HALİLİ - 9.5 KG - 100 CM

Saat 06.30 sularında slikon karidesle at çek yaparken birden bire kalamanın sesiyle irkildim. Bu tür durumlara karşı kalama her zaman açık durumda olur zaten. Bir süre sağ tarafa doğru sürükleyince ben de balığı takibe başladım. yaklaşık 100 metre sağdan sonra balık biraz bekledi, arada bir yoklayarak ben de bekledim. Sonra balık sola ilerlemeye başladı, onunla beraber ben de gittim. Başladığımız noktaya yaklaşırken balık yeniden durdu. Birkaç defa yokladım ve balığın yukarıya doğru çıktığını farkettim. Yavaş yavaş durduğum taşın yanında belirince solungacından yakaladım ve çıkardım. Balığın ağzından parekete iğnesi ve ona bağlı 1 metre100' lük misina çıktı. Büyük ihtimalle daha önceleri açıkta bir parekete takımından kurtulmuş. Yarım saatlik uğraş neticesinde çıkan bu balık benim açımdan iyi bir trofe oldu.

[/url][/IMG]

[/url][/IMG]

[/url][/IMG]

[/url][/IMG]

[/url][/IMG]

fthdmr

Daimi Üye
Adı
fatih demir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Abi tebrikler MAŞAALLAH bol bereketli avlarr bu rapora başka diyecek bir şey yok adrenalin tavan yapmıştır sanırım tek kişimiydin yavruyu alırken :harika:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Hüsrev
Çok güzel bir balık rast gelmiş ve sende ustalıkla kıyıya almışsın.
Her zaman rast gelsin

helaldılı

Daimi Üye
Adı
adem demirtaş
Kan Grubu
O Rh Negatif
Hmmm oltayla ~10 kg tebrikler başka ne isteyebilirim ki,devamını dilerim.

husrev33

Yeni Üye
Adı
Hüsrev ÇİFTÇİ
Teşekkürler, inşallah herkese nasip olur. Estağfurullah, ustalığa daha çok yolumuz var. Yanımda iki arkadaş daha vardı. Onlar da sahte karidesle avlanıyorlardı. Hiç vuruş da almamıştık o ana kadar. Balıkla beraber ilerlerken onlar da benimle ilerlediler taşların üzerinden. Biraz da yukarıda oldukları için misinanın taşa değebileceği yerlerde uyardılar sağ olsunlar. Bir de en son balık yüzeye çıktığında kamışı onlardan birine verip bir elimle misinayı bir elimle balığın solungacını yakaladım sonra da diğer solungacını. Tek başıma çok zor olurdu. En az benim kadar heyecanlandılar balığın heybeti karşısında. Hepimizin eli ayağı titredi.

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Abi tebrik etmekten başka güzel şeyler var ise onları da etmek istiyorum :) Saygıyla eğiliyorum önünüzde. O keyfi hayal bile edemiyorum. Tadından da yenmez ki bu yakışıklı granyöz, amma da yağlıdır, lezzetlidir. Bir de pişmiş halini koysaydınız fotoğraflayıp keşke rapora ;) Şahanesiniz, en güzelleri rastgelsin, saygılar...

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Tebrikler ve de afiyet olsun. Maşallah çok güzel bir balık yakalamışsınız. Umarım devamı ve de daha büyükleri de nasip olur.