Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

MERSİN - ERDEMLİ' DE AT ÇEK İLE 9.5 KG HALİLİ

Guru

Üye
tebrikler. erdemli'nin neresinde tuttunuz acaba ben de 2 yıldır atçek yapıyorum ama henüz kayda değer bir balık alamadım mersin kıyılarından..

halimyildiz

Daimi Üye
Adı
halim yildiz
maşallah abi kıskandım hani daha büyükleri rasgelsin abi

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
balık için tebrikler dün mersindeydim ama işten atçek için kendime fırsat yaratamadım(Antalya mersin arası sahil yolu bitirdi beni) ayrıca orman yangınınız içinde geçmiş olsun

husrev33

Yeni Üye
Adı
Hüsrev ÇİFTÇİ
Teşekkürler Yekta Bey,sabah balıktaydım ve gün daha ağarmadan at çek yaptığım sırada yangını farkettim, içim kan ağladı. Alevler görünüyordu. Sabah söndürüldü. Erdemli balıkçı barınağı. Darısı herkesin başına... Genelde çok erken saatlerde rapala kullandıktan sonra günün ağarmasıyla karidese geçiyorum. Karides genelde 5.5 cm kullanıyorum. Kurşunlu zoka ya da diğer adıyla jighead karidesten geçiriliyor, iğne sırtından - karides düz duracak şekilde - çıkarılıyor. Lüferin çıktığı dönemlerde kısa bir çelik teli ( 30 lbs ) karidesin önüne ekliyoruz. Aksiyon için karidesin sudaki hareketini ( kesik kesik ilerlemeler ) taklit etmeye çalışıyoruz ( çırptırma ). Misina genelde tavsiye edilen 0.22 ama ben deneyimlerimden sonra 0.31 kullanmaya başladım. 0.22' ye daha çok vuruş alınsa da balık yarı yolda gidiyor. Karidesi çok uzağa göndermek ağırlık az olduğu için zor. Atınca biraz beklemek gerekiyor. Bu bekleyiş avcı balıklar için iyi ama dip balıkları için ( dip balıkları derken ben karidesle ara ara aldığım için karakulak yani minakop ve haliliyi kastediyorum ) biraz daha fazla beklemek gerekiyor.

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Muazzam ve çok nadide bir trofe. Tebrikler. O takımla bu balığı avlamak maharet ister. Hep rastgelsin.

Mert Yılmaz

Daimi Üye
Adı
Mert Yılmaz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Mükemmel balık Torpido maşallah.Elinize sağlık süper av olmuş TEBRİKLER: