Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Olta Alacağım Yardim Eder Misiniz

yyildirayy

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ne desek bilemedim.
Tek tavsiyem o olta takımlarının fazla ömrü olmaz, en azından 250 civarı bir bütçe ayarlamaya çalış.
O fiyatta bir şey alacaksan ne alırsan al farketmez.

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu setlerle ancak antrenman yaparsin. Hele hele bogaz gibi bir yerde avlanacaksan seni cok uzer bu takimlar. Ilk atista bile kirilanlar olmustur bu ucuzun ucuzu takimlarda. En ucuzuda olsa tek tek kamis makine misina alman daha dogru olur.

amasseia

Aktif Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bu şekilde set almani tasvip etmiyorum. Nerdeyse ve ne tür bir av yapacaksın, bütçen ne kadar şöyle ki ona göre alternatif sunalim.

smucuk

Daimi Üye
Adı
Selçuk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bu setler çorbadan farksız. Kamış bir telden çalıyor makara bir telden, sahteler başka telden. İster balıkçılık ister farklı konular olsun başlangıç seviyesi pişmanlıktır.

Kkamun

Yeni Üye
Adı
Kemal
Kan Grubu
B Rh Negatif
Merhaba, tavsiye verebilecek seviyede değilim ama bir tecrübemi anlatayım sen yorumla. Arkadasim bu başlangıç kitine yakın seviyede bi set aldı, boğaza 150 gr kurşunla çapari attık. Makina 30 dakika sonra bozuldu ve 1 tane bile istavrit tutamadan sistem dağıldı. Kötü tarafı eleman hobiden soğudu :(

Şöyle birşey de var fındık ağacı filizinden kamışla, Melen çayından solucan yemle kızılkanat, kasna, perch filan tutup hemen orada gömerdik mideye:)

Sanırım olay nerede ve hangi balığı hedeflediğine bağlı. Bunu belirtmek lazım ustaların tavsiye verebilmesi için.

Faryalı

Aktif Üye
Bence de bulaşma derim. Biraz daha bütçe ayır güzel bir takım edin. Forum da baya bir bilgi var bu konuda.
Önerdiğin takımların ucuna dibi kesik pet şişe bağlarsan, yaz sonu ancak ağaçtan incir toplarsın:)

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu tür takımların kötüsü de var iyisi de var.

Böyle ucuz olta alacaksanız Albastar alın. Bu fiyatlara yakın bir para verirsiniz ama hiç değilse elinizde kalmaz. Albastar Diablo diye tekeskobik kamışını Erba veya ona benzer bir makina ile birlikte almıştım. İlk kamışımdır. Hala kullanıyoruz. 3 levrek ve sayısız mırmır avı yaptık o takımla.

100 tl. Ve altı bütçelere öneririm. Diğer markalar kırılır doğrudur. Hatta bir arkadaşın A101 kamışını kırdım.

Ekli dosyalar

MRNECATİ

Yeni Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu tür takımların kötüsü de var iyisi de var.

Böyle ucuz olta alacaksanız Albastar alın. Bu fiyatlara yakın bir para verirsiniz ama hiç değilse elinizde kalmaz. Albastar Diablo diye tekeskobik kamışını Erba veya ona benzer bir makina ile birlikte almıştım. İlk kamışımdır. Hala kullanıyoruz. 3 levrek ve sayısız mırmır avı yaptık o takımla.

100 tl. Ve altı bütçelere öneririm. Diğer markalar kırılır doğrudur. Hatta bir arkadaşın A101 kamışını kırdım.
Albastar 2253 Diablo Kamış 270cm+erma 40 Makina Bonus - n11.com sizce bunu mu alayın o zaman

balikciali

Aktif Üye
Adı
Ali V.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar
ben olta alacağım ama hangisini alayım şaşırdım çok pahalı birşey almak istemiyorum o yüzden bu ikisinden sizce hangisini almalıyım

Ucuzaav 50 Parça 1. Kalite Olta Seti 2.70 Kamış 40'lık Makine - n11.com

Michigan Starter 50 Parça Makine Kamış Olta Takımı Başlangıç Seti - n11.com
Bu ikisi arasından Michigan 350 olanı tavsiye ederim. 3 yıl önce almıştım yüzüklerde paslanmalar oldu ama halen ikinci kamış olarak kullanıyorum. Fiyatına göre iş görür. Makina da bakım yapmadığım halde çalışıyor. Çaparide, yemlide, beklemeli avlarda 100g'a kadar atabiliyor. Tabi bütçeniz el veriyorsa daha kaliteli takımlar kurabilirsiniz. Bir av bayiine giderseniz ihtiyacınıza ve bütçenize yönelik takım kurabilirsiniz.