Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rakuten sitesinden alışveriş hk. yardım

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
denizci demek, gemi adamı. toranaga isim sonuna mutlaka san yani efendi eklemelisin ayıp. çocuk babasına otosan der. oto baba demek.
göstermelik de olsa kibarlıkta japonların üstüne başka millet yoktur.
Almışlar zamanında catana nın tadını tabii, yiyorsa olmasınlar :D

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
evet zamanında bakmışlar sinirlenince kollar bacaklar havada uçuşuyor. bu uçan kollar bacaklar bizimdir, yazıktır günahtir deyip saygı moduna geçivermişler. :D

kaiser

Aktif Üye
Adı
Mehmet Emin GÖKALP
valla ben yaptım bir defa , sorun çıkmadı ama o da ebay gibi, bir sürü satıcı var. kim iyi kim kötü bilemiyorsun. Mesela bir tanesine 5 defa mail yazdım , cevap bile gelmedi.
ürünün fiyatının üstünde tahmini kargo fiyatı yazar ürünü satın aldıgınızda satıcı size net olarak kargo fiyatını bildirir(e_mail ile). kabul ederseniz hesabınızdan toplam fiyatı çeker kargo ücretini fazla bulursanız ürünün alma işlemini iptal kutucuguna tıklarsanız(satın alma geçmişi bölümünde) ürün alımı iptal olur.
şimdi ben Rakuten' den bişey alacağım diyelim ki fiyatı orda 100 TL bütün işlemleri yaptım kredi kartımdan ( sanal kart) 100 TL ödedim adam bana mail atacak mesela 50 tl kargo ücreti kabul ediyor musun diye, kabul etmezsem param iade olacak burada sıkıntı yok; ama kabul edersem kargo ücreti benden nasıl tahsil edilecek kargo gelince mi ödeyeceğim yoksa benden yeni bir ödememi yapmamı mı isteyecekler?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

kaiser

Aktif Üye
Adı
Mehmet Emin GÖKALP
biraz konuyu hortlatmış oldum ama netten ararken baktım bizim forumda varmış :)

Elixer

Aktif Üye
Adı
Ahmet Demirkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
şimdi ben Rakuten' den bişey alacağım diyelim ki fiyatı orda 100 TL bütün işlemleri yaptım kredi kartımdan ( sanal kart) 100 TL ödedim adam bana mail atacak mesela 50 tl kargo ücreti kabul ediyor musun diye, kabul etmezsem param iade olacak burada sıkıntı yok; ama kabul edersem kargo ücreti benden nasıl tahsil edilecek kargo gelince mi ödeyeceğim yoksa benden yeni bir ödememi yapmamı mı isteyecekler?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kargo ücretini kabul etmiyorum gibi bir şeçenek yok maalesef. En azından benim alışveriş yaptığım dükkanlar açıklamada "shipping fee'den dolayı sipairşi iptal edemezsiniz" diye uyarı düşmüşler. Bazı satıcılar EMS ve smallpack olarak iki seçenek sunuyorlar. Benim size tavsiyem siparişi verirken smallpack seçeneğini seçmeniz (tabi paketiniz buna uygunsa ve satıcıda böyle bir opsiyon varsa).

Ödemenin hangi aşamada yapıldığını ben de hatırlayamadım. Sanırım sonrasında sizden tahsil ediyorlar.

son olarak "estimated shipping fee" sayfasına bakarak, alacağınız ürünün tahmini bedelini görebilirsiniz. Türkiye middle east olarak geçiyor ve EMS ile smallpack ücretleri farklı. Smallpack daha ucuz ve sürat olarak aralarında fark yok.

Sorunuz olursa yardımcı olurum.

kaiser

Aktif Üye
Adı
Mehmet Emin GÖKALP
Smallpack seçeneği vardi ama alacağim ürüne uygun olup olmadığıni ben bilemem ki! +rakutenin kendi sayfalarinda kargo işlemleri ile ilgili açiklamada da ayni benim yukarda bahsettiğim gibi diyor ama işte nihai kargo ücretini benden nasıl tahsil ediyor?

Elixer

Aktif Üye
Adı
Ahmet Demirkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Smallpack seçeneği vardi ama alacağim ürüne uygun olup olmadığıni ben bilemem ki! +rakutenin kendi sayfalarinda kargo işlemleri ile ilgili açiklamada da ayni benim yukarda bahsettiğim gibi diyor ama işte nihai kargo ücretini benden nasıl tahsil ediyor?
Sanırım daha sonra tahsil ediyordu. Onu hatırlayamadım. En boy Yükseklik toplamı 90 cmden az ise, boyu 60 cm den az ise ve 2 kg dan hafif ise smallpack olur. Siz ödemenizi small pack deyin. Ölmüyorsa zaten size dönerler. Sahte, makina, misina alıyorsanız smallpack olur. Kamış, kepçe, yelek small pack olmaz.

İsottevfik

Daimi Üye
Adı
İsot Tevfik SARI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Cahilliğimi mazur görün ama, sipariş formunu doldurulurken '' Şu kadar da kargo bedeli olmak üzere, ÜRÜN + KARGO BEDELİ olarak toplam ödenmesi gereken total rakam şudur '' diye sipariş tamamlanmıyor mu ?

Elixer

Aktif Üye
Adı
Ahmet Demirkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Cahilliğimi mazur görün ama, sipariş formunu doldurulurken '' Şu kadar da kargo bedeli olmak üzere, ÜRÜN + KARGO BEDELİ olarak toplam ödenmesi gereken total rakam şudur '' diye sipariş tamamlanmıyor mu ?
Onu tam hatırlayamadım. Ama şunu net Hatırlıyorum benim aldığım Satıcı"shipping fee den dolayı siparişi iptal edemezsiniz diyordu". demek ki shipping i sonradan tahsil ediyor veya önceden tahsil edip sonradan fark çıkarsa farkını alıyor/ödüyor.

kaiser

Aktif Üye
Adı
Mehmet Emin GÖKALP
Ben urunu sepete attim adres belirttim odeme ekranina geldim onume hic kargo ile ilgili bisey cikmadi kaldi ki kendi sayfalarindaki aciklamada `teslimat ucreti hedef ulke ve agirliga gore degisir. Odeme tamamlandiktan sonra rakuten ve satin aldiginiz dukkandan e posta alacaksiniz 2. E posta da nihai nakliye ucreti olacak eger ucreti kabul ediyorsaniz basit bir ingilizce ile e postaya cevap verin `diyo...