Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sahte yapım teknikleri videoları

Mektupla

Daimi Üye

Mektupla

Daimi Üye

Mektupla

Daimi Üye

mardek

Aktif Üye
Adı
ali sür
Konuyla ilgisi olduğu için yeni konu açmak yerine burdan sormak istedim
Elimde simli (çok az ışıkta bile parlayan) bir ip var. Bu ipi kalamar zokalarıma uygulamak istiyorum. Yapıştırmak için nasıl bir yapıştırıcı kullanmam gerekiyor acaba.

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Elimde simli (çok az ışıkta bile parlayan) bir ip var. Bu ipi kalamar zokalarıma uygulamak istiyorum. Yapıştırmak için nasıl bir yapıştırıcı kullanmam gerekiyor acaba.
kalamar zokasından hıc anlamam lakın sadece yapıstırmak yerıne ınce bır mısına ıle baglamak yada ufak bır vida ile sabitlemekte gereke bılır .. şeffaf epoxy yapıstırıcı tercı edebılırsınız.

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Videolarda anlatılan epoksi kaplama işlemi, rapalanın ağırlığını ne kadar arttırır acaba.
( sırf rapalanın ağırlığını arttırmak için kullanmak isterdim. )
Bir kat 1 gram civarı değiştirir. Sahtenin aksiyonunu bozmaz... Belki 5 cm daha fazla dalmasına sebep olabilir... Yalnız kaplama yapmadan önce yüzey mutlaka el değmeleriyle oluşan yağlanmadan temizlenmelidir... Yoksa kaplama 1- 2 kullanım sonra atar... Ayrıca kaplama yanlara değil tüm sahteye uygulanmalıdır... En az 1 hafta kullanılmamalıdır...

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Vernik sürer gibi fırça ile sürsem :)
Az miktarda yapılacak Polyesteri sürmek için ayarı zor,!

polyesterin içine katılacak kobaltı var- sertleştiricisi var, birde kaç derecede yapıyorsun ona göre karışım oranları var,
kobaltı biraz fazla kaçırırsın renk mor olur, sertleştiriciyi bir damla fazla kaçırsan polyester yanar fırça kabın içinde donar kalır,
hadi diyelim polyesteri uzun saat'te kuruması için katkılarını az koydun,
fırçayla sürdün astın bir yere sürdüğün polyesterin çoğunluğu yere akar, akmaması için rapalayı 360 derece çok ağır devirde döndürecek aparat gerekicek,

Aktivatörlü yapıştırıcı işini görür!

Mektupla

Daimi Üye
Az miktarda yapılacak Polyesteri sürmek için ayarı zor,!

polyesterin içine katılacak kobaltı var- sertleştiricisi var, birde kaç derecede yapıyorsun ona göre karışım oranları var,
kobaltı biraz fazla kaçırırsın renk mor olur, sertleştiriciyi bir damla fazla kaçırsan polyester yanar fırça kabın içinde donar kalır,
hadi diyelim polyesteri uzun saat'te kuruması için katkılarını az koydun,
fırçayla sürdün astın bir yere sürdüğün polyesterin çoğunluğu yere akar, akmaması için rapalayı 360 derece çok ağır devirde döndürecek aparat gerekicek,
Teşekkür ediyorum.

Rapalayı ağırlaştırmayı başardığımda, hem erimi artacak hemde daha dibe inecek sanırım. Bu sayede Karaköy rıhtımda, spin kamış ile rapalayı dipten çekebilirim diye düşünüyorum.

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkür ediyorum.

Rapalayı ağırlaştırmayı başardığımda, hem erimi artacak hemde daha dibe inecek sanırım. Bu sayede Karaköy rıhtımda, spin kamış ile rapalayı dipten çekebilirim diye düşünüyorum.
Rapalayı dibe indirmek için en kolay yolu!
Kamışın atarına göre carolina rig sistemindeki kurşun'u ağırlaştırıp veya sulf'te yaptığımız gibi hafif kurşun arkasınla rapalayı dipten yüzdürebilirsin.;)

Mektupla

Daimi Üye
Rapalayı dibe indirmek için en kolay yolu!
Kamışın atarına göre carolina rig sistemindeki kurşun'u ağırlaştırıp veya sulf'te yaptığımız gibi hafif kurşun arkasınla rapalayı dipten yüzdürebilirsin.;)
Teşekkür ediyorum...