Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

sahtelerde iğne hasarı

eczserkan

Üye
Wtd yada diğer teknikler yıpranmada çok farketmez.Bence tamamen sahtenin malzeme kalitesinden ve saklama şeklinden kaynaklanır.Birde şu var misal roverler sammyler iğneleri daha çok tatlı su avları için,uzun süre bu sahtelerde avladığında iğnelerin kırıldığını bile görürsün biz bunları tuzlu suda kullanıyoruz roverın öne çıkması ondan
Senin sahtelerinde ise en dayanıksızı shımano fortunadır.Bence çok sık kullanmamışsın.
Epoksi ise ben kullanmam ,bu tarz ürünler yıpransa bile orijinalliği bozulmamalı.
Benim dikkatimi çeken sadece öndeki iğnelerin daha çok zarar vermesi...

vet0635

Üye
merhaba arkadaşlar.KONUYU AÇARKEN BU KADAR İLGİ OLACAĞINI HİÇ DÜŞÜNMEDİM.HERKESE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLERR.

YAPILAN YORUMLARA BİNAEN ALIP ALMAMA KONUSUNDA TEREDDÜTE DÜŞTÜĞÜM EPOKSİYİ 45 TL(750 ML.) ALDIM VE 2 ADET UCUZ SAHTEMDE(KENDO HARYU VE REMİXON SALTİ.) DENEME KARARI ALDIM VE 250 ML. EPOKSİYİ ÇÖPE ATMAMA RAĞMEN İŞİ ÖĞRENDİM.

KARIŞIMI HAZIRLADIKTAN SONRA DALDIR ÇIKAR YÖNTEMİ İLE SAHTELERİ EPOKSİ İLE KAPLADIM.GÖRÜNTÜ ÇOK HOŞUMA GİTTİ.PARLAKLIĞI BİRAZ ARTTIRDI AMA AVCILIĞI NE KADAR ETKİLER ZAMANLA GÖRÜCEZ.EĞER AVCILIĞI ETKİLEMEZ İSE SÜPER BİRŞEY.TEK KORTUĞUM AVCILIĞININ AZALMASI........

FİLM İLE KAPLAMA İŞİDE ÇOK GÜÜZEL.ARABA KAPLAMADAN ELİMDE KALAN 200 MİKRONLUK VE 100 MİKRONLUK KAPUT KORUMA FİLMLERİ VAR. 2 SAHTEMİNDE İĞNE DEĞEN YERLERİNİ YARIM AY ŞEKLİNDE ONUNLA KAPLIYACAĞIM.BAKALIM AKSİYON ALMASINI VEYA AĞIRLIK MERKEZİNİ ATKİLEYECEK Mİ?BU OLURSA EPOKSİDE YAPMAM ARTIK

HOŞÇAKALIN

ellidokuz

Aktif Üye
Adı
Özden
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
merhaba, iğne hasarı için bende bir süre önce forumlarda araştırmalar yapmıştım. bırak öyle kalsın diyende vernik kullan oje kullan diyende olmuştu bi çok şeyide denedim. önce nasıl taşıdığınız önemliymiş onu anladım, benim gibi pazardan alınan küçük çantalara kendi kutularında koyup taşıyınca olmuyormuş öğrenmiş oldum :p

aşağıda ekledğim fotoğraftaki sahteyi epoksi kapladım. onu da yanlış almışım 5dk'lık epoksiymiş:rolleyes: neyse sonuç itibariyle avcılığı etkiler mi düşüncesinden kurtulmuş oldum ufakta olsa bi balık yakaladım.. ince bir iki kat epoksinin zarar vermeyeceğini düşünüyorum. rastgelsin

vet0635

Üye
dün daldırma yöntemi ile nerdeyse tüm sahtelerimi epoksi ile kapladım.tabanca ile cila atılmış gibi olmadı.hafif dalgalanmalar oldu ama problem olmaz herhalde.bakalım avcılığını nasıl etkiler...epoksiyi çıkarmasıda çok kolay..çamaşır suyu ile ani tepkimeye giriyor ve çok ısınma yapıyor.daha sonrasında ise parmak ile sürtmeyle bile çıkıyor.SHİMANO FORTUNA 03T DE UYGULARKEN HATA YAPMIŞIM BİN PİŞMAN OLDUM.SABUN MABUN NE VARSA ÇIKARAYIM DERKEN BULDUM. İÇİMDE RAHATLADI.DEVAMI OLMAYAN BİR SAHTE İÇİN ÇOK ZOR İÇİM SIZLADI...SONRASI RAHATLADIM.

AK YAPALIM DERKEN B.K YAPACAKTIK.

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
merhaba, iğne hasarı için bende bir süre önce forumlarda araştırmalar yapmıştım. bırak öyle kalsın diyende vernik kullan oje kullan diyende olmuştu bi çok şeyide denedim. önce nasıl taşıdığınız önemliymiş onu anladım, benim gibi pazardan alınan küçük çantalara kendi kutularında koyup taşıyınca olmuyormuş öğrenmiş oldum :p

aşağıda ekledğim fotoğraftaki sahteyi epoksi kapladım. onu da yanlış almışım 5dk'lık epoksiymiş:rolleyes: neyse sonuç itibariyle avcılığı etkiler mi düşüncesinden kurtulmuş oldum ufakta olsa bi balık yakaladım.. ince bir iki kat epoksinin zarar vermeyeceğini düşünüyorum. rastgelsin

Tebrikler usta. Kullandığın rapala boya kaplama olmadığı için korumaya gerek yok aslında. Yine de tecrübe olmuş teşekkürler. Rapala da felaket avcı:) Saat kaçta aldın, karanlık mıydı?

ellidokuz

Aktif Üye
Adı
Özden
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
ben ucuz ve sürekli kullandığım sahte diye epoksiyi onda denedim :) (resimdeki sahte remixon fortuna salti 9 lira)
kendo sahtelerde de denedim hava alan ortamda 1 günden fazla kurumaya bırakınca daha güzel bi görünüm oldu. kendoları bu sıra avda pek kullanmıyorum. avcılığı etkiler mi diye tereddütte olduğu için arkadaş, balığı yakaladığım ve epoksi uyguladığım sahteli fotoğrafı paylaşayım dedim.
5dk da donan epoksi almışım, bi miktar karıstırdıktan sonra fırcayla hızlı hızlı 2 sahteye sürebiliyorum ve donmaya baslıyor tabi fırçayı da atıyorum.. :)

balığı 22:00 civarı aldım

Moderatör tarafında düzenlendi:

vet0635

Üye
sahtelerdeki epoksi tamamen kurumak üzere.24 saate yakın zamanda anca kuruyor.dalgalanmaları yakından (30-40 cm) görüyorum ama sahtenin rengini bozmadı.bir miktar cila gibi parlaklık verdi. epoksiye daldırdıktan sonra askıda iken cobra ve bitaya üzerinden kalan epoksiyi bir kez daha döktüm.süzülürken bu ikisi baya dalgalanma yapmış ama sıkıntı yok gibi duruyor.bu kadar detaya giriyorumki ileride yapanlar bu hatalara düşmesin..HERKESE PAYLAŞIMLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

ozbeyozbey

Yeni Üye
Adı
Özden
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sahteleri kutusuna koyduğumuzda en büyük hasarı iğneler yapıyor.Acemi bir balıkçı olarak,Ustaların affına sığınarak naçizane bir çare buldum ilginizi çekebilir.

Sinan.

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sahteleri kutusuna koyduğumuzda en büyük hasarı iğneler yapıyor.Acemi bir balıkçı olarak,Ustaların affına sığınarak naçizane bir çare buldum ilginizi çekebilir.
Elinize sağlık ama şöyle bir handikap var. İşlem çok çaba gerektiriyor ve av esnasında kutudan alırken sürekli filtreleri çıkarmak durumunda kalacağız. Kutunun içine amerikan süngeri (siyah arkası yapışkanlı olan) yapıştırıp iğneleri ona sabitlersek daha hızlı bir yol olmuş olabilir sanki. Farklı boyutları var. 10*5 mm olanı iş görür gibi sanki. Sahte kutusunun kanalına yapıştırıp denenebilir.