Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sıcak Fırsatlar

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Burada konuyu başlatan benim. Demek ki suçlayıcı da ben oluyorum. Tabi ben kimseyi suçlamadım. Daha dikkatli olunması gerekiyor demek istedim. Sonuçta ne yazarsam yazayım büyük ihtimalle sorun burada ben olacağım. Amacım burada var olan bir sorunu düzelmekti. Düzeltilmesi gereken sorun heralde bir çığ gibi büyüyecek. Bu konu hakkında yorum yapmıyorum. Sonuçta herkes birbirini yanlış anlamaya çalışıyor. Tabi ki en başta ben.
Hayır aslında suçlu sen değilsin. Her sorun da ve suçta yönetimin suçlanmasıdır. Bu konu sayesinde sadece yönetim değil tüm üyelerin sorumlu olduğu gerçeğidir.

Ce NK

Aktif Üye
Adı
Ce NK
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Birde benim anlamadığım çoğu kişi bir plat, ebay, rakuten gibi online satış sitelerindeki fiyatları belirlemiş ahkam kesiyor. bişey satışa koyuyoruz bilmem ne sitesinde şu kadar .o zaman Türkiye'de ki bayiler dükkanlarını kapatsın herkes İnternet üzerinden alım yapsın bence en başta Türkiye'den alınmamış faturası olmayan ürünü burada sattırmamak lazım başına birşey gelse ürünün; yurt dışından alındığı için garantisi olmuyor yaşadım biliyorum.

brshh

Aktif Üye
Adı
faik
Arkadaşlar öncelikle kimseye Ahmet, Mehmet ali diye ayrıcalık tanımıyoruz. Eğer öyle hisediyorsanız aşağıda yazacağım açıklamayı okumanıza bil gerek yok... Bizi bilen biliyor herkese eşit olmaya çalışıyoruz.

Öncelik ile bizler bu kadar yoğun bir satış konusu içinde denetmeye yetişemiyoruz. Bize hep sıkıntı olmuştur ikinci el konusu ama biz yine de bu zorlukları göğüslemeye çalıştık. En sonunda sanırım komple kapatmaya kadar gidecek bu kadar bizi düşünmeden eleştiiriler çoğalır ise...

Bizi suçlamadan önce Selahattin arkadaşımızın bahsettiği gibi şikayet butonu var, orayı kullanan çok az arkadaşımız var. Gördüğümüz an sorunu çözmeye çalışıyoruz. Lütfen sizde şikayet edin ki bizlerde görelim konuyu. Atladığımız tabiki konular oluyordur. Şahsen ben %10 na bakamıyorum bile sağolsun ekip arkadaşlarımız elinden geleni yapıyor.

Sonuç olarak biz bir şey kazanmıyoruz ve suçlanıyoruz. Ne yapalım Komple İkinci El Başlığını Kapatalım mı?
hayır

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Birde benim anlamadığım çoğu kişi bir plat, ebay, rakuten gibi online satış sitelerindeki fiyatları belirlemiş ahkam kesiyor. bişey satışa koyuyoruz bilmem ne sitesinde şu kadar .o zaman Türkiye'de ki bayiler dükkanlarını kapatsın herkes İnternet üzerinden alım yapsın bence en başta Türkiye'den alınmamış faturası olmayan ürünü burada sattırmamak lazım başına birşey gelse ürünün; yurt dışından alındığı için garantisi olmuyor yaşadım biliyorum.
Dünya artık global..
Göz göre göre fazla fiyat ödemeye son.
Bazı ürünlerde öyle fiyat farkları oluyor ki garanti aklına bile gelmiyor insanın.
Hem kamışlarda kaç kişi garantiden yararlanmış bu güne kadar? Vazgeçtim garantiden parasıyla bile gelmiyor bazen kırılan parçalar.. :(
Bu durumda da satılan malzeme ister kamış olsun, ister makine ve hatta sahte gözler gidiyor o yazdığın sitelere.

O dükkanlar tabii ki yaşamalı. Yaşamalı ama globalleşen şu dünyada fiyatlar yurt dışıyla entegre olmalı. Olamıyorsa aradaki marj çok çok az olmalı. Kullanıcıya "burada daha pahalı ama getirtmeye de değmez" dedirtmeli.

Tabii sıcak fırsatlara konan ürünler de öyle..

Yazdıklarımı moderatör yazısı olarak anlamasın kimse.
Kişisel, avcı ve kullanıcı yorumu olarak yazıyorum..

brshh

Aktif Üye
Adı
faik
Burada konuyu başlatan benim. Demek ki suçlayıcı da ben oluyorum. Tabi ben kimseyi suçlamadım. Daha dikkatli olunması gerekiyor demek istedim. Sonuçta ne yazarsam yazayım büyük ihtimalle sorun burada ben olacağım. Amacım burada var olan bir sorunu düzelmekti. Düzeltilmesi gereken sorun heralde bir çığ gibi büyüyecek. Bu konu hakkında yorum yapmıyorum. Sonuçta herkes birbirini yanlış anlamaya çalışıyor. Tabi ki en başta ben.
yok hocam oyle senin dedigin gibi degil, en azından benim nazarımda oyle degil.. sen dogru bir yaklasimda bulundun ve tespitlerin gercek.. bildigim kadariyla da sitede 2 moderator var, sitemiz aktif ve kalabalik bir site. kasitli birsey olmadigini, dedikleri gibi uyelerin herhangi bir magduriyet yasamamaları adına yapılan bir uygulama oldugunu, belirttigin detaylarında gözden kaçmış olabilecegı kanaatindeyim.. ilk zamanlar bende spine ilk başladıgımda kullandıgım makinemi yeni makine aldigimdan sebep satmak istemistim, banada bloke konuldu, tabi gerekçesi bildirilmişti. o yuzden mâkul karsiladim... seninde o yuzden canın sıkılmasın, gönlün ferah olsun.. ve bildigini gordugunu de saygı çercevesinde söylemeye devam et. selamlar..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Fiyatlar hakkında şikayette bulunabilirsiniz, biz direkt mudahale ediyoruz, istediğim fiyatı koyarım diye bir mantık zaten yok, Sıcak fiyat koyacak yüreği olmayanların aramızda işi olmamalı zaten ;)

Sizin o ürünü kaça aldığınız önemli değil, piyasası neyse onun da epey altında bir fiyat olmalı ki dostlarımız yararlansınlar, sanırım bu gözden kaçıyor veya bazılarının işine gelmiyor..

Son düzenleme:

Ce NK

Aktif Üye
Adı
Ce NK
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Dünya artık global..
Göz göre göre fazla fiyat ödemeye son.
Bazı ürünlerde öyle fiyat farkları oluyor ki garanti aklına bile gelmiyor insanın.
Hem kamışlarda kaç kişi garantiden yararlanmış bu güne kadar? Vazgeçtim garantiden parasıyla bile gelmiyor bazen kırılan parçalar.. :(
Bu durumda da satılan malzeme ister kamış olsun, ister makine ve hatta sahte gözler gidiyor o yazdığın sitelere.

O dükkanlar tabii ki yaşamalı. Yaşamalı ama globalleşen şu dünyada fiyatlar yurt dışıyla entegre olmalı. Olamıyorsa aradaki marj çok çok az olmalı. Kullanıcıya "burada daha pahalı ama getirtmeye de değmez" dedirtmeli.

Tabii sıcak fırsatlara konan ürünler de öyle..

Yazdıklarımı moderatör yazısı olarak anlamasın kimse.
Kişisel, avcı ve kullanıcı yorumu olarak yazıyorum..
Abi haklısın fiyatlar gerçekten makul değil şahin otomobil parasına kamış ve makina alınıyor. Bunlar zevk meseleleri fakat bilip bilmeden yapılan yorumlarda can sıkıyor yok ürün şurda bu para burda bu para bir kere acaba oralardan ürün getirmişmi bu yorumları yapan arkadaşlar ben bunu merak ediyorum .

SEMSS

Aktif Üye
Adı
Bülent
Kan Grubu
O Rh Pozitif
hepimiz bir aile mensubuyuz ve hepimiz eve giderken işten dönerken evli olalım yada olmayalım ekmek almışızdır :) telefon açar sorarız ya da evde ekmek varmı veya birşey ihtiyaç var mı diye.Bu ailenin insan üstüne yüklediği bir olgudur sonradan oluşmaz içgüdüseldir.
ben şahsen bu foruma üye oldum olalı burayı bir aile gibi gördüm.Amatör balıkçılığa gönül vermiş geniş bir kitleye sahip büyük bir aile.Her aile içinde yaşanan tatsızlıklar münakaşalar kavgalar atışmalar hepsi oldu.mevcut forum kurallarında beliren aksaklıklar dile getirildi düzenlemeler yapıldı vesaire vesaire.
çalışan emek harcayan çoğu kişide bilir ki her işyerinin kuralları değişmez değildir.Beliren olumsuzluklar karşısında işveren mutlaka kurallarında değişiklikler yapmış veyahut mevcut kurallarda esneklik sağlamıştır.Ama hiçbir zaman beliren aksaklığa çalışan değil yönetici müdahale etmiştir.Zira beliren aksaklıkları ortaya çıkaranda çalışandır.
insanoğlu olarak nedense 360 derece bakmayı öğrenemedik.teknik resimde değimler vardır üstten görünüş yandan görünüş önden görünüş.Çünkü görüntü bakış açısı her açıda farklı algı verir insana.Bu farklılığı ortadan kaldırmak ise bakılana farklı açıdan bakılarak netlik kazandırılarak ölçülendirilerek çözülür.Hayatta aynıdır insanoğlunun yazı kışı baharı hazanı değişkendir.Kimin hangi mevsimde olduğu sezmek münecciplik olur :) onun için iğne batırmadan evvel çuvaldız batırmalı ve hangi açıdan baktığımız konusunda kendimizi sorgulamalıyız.
Bu yazdıklarımdan kimseye hayat dersi verme gibi bir niyetim asla olmadı olamazda.Bazı ifadelerim belki yanlış anlaşılabilir ki yanlış anlaşılmalar için peşinen özür dilerim.
kısa lafın özü eğer bu forum bir aile ortamı içinde gerçekleşecek ise aile fertleri olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz.İşyeri olarak değerlendirilecek ise yöneticilerin koymuş olduğu kuralları uygulamalı aksaklıkları bildirmeliyiz.İnsani olarakta asla kimseyi suçlamamalı olması gerekenleri dile getirmeliyiz.amaç suçlu aramak yada bulmaktan ziyade herkesin doğruluk eşitlik ilkelerinden istifade etmesini sağlamak olmalı.
sürçü lisanım olmuş olabilir belki çok gereksizde kabul edilebilir yazdıklarım .sadece bize tanınan imkanları burdaki bilgi dağarcığını arkadaşlık ortamını sevgi saygı ortamını kaybetmemektir niyetim
Saygılarımla hayırlı geceler

Adı
arif mutlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
site yönetimine nekadar destek olursak gördüğümüz yanlışları bildirirsek bence okadar sağlam ve dürüst alışverişi sağlamış oluruz.ben aldığım malzemeleri işime yaramasada hiç satmayı düşünmedim ama malzemesini satacak olan arkadaşın illa av raporu açmış olması gerektiğinin düşünülmesi yanlış, bence fikir beyan edip konulara yorum yazabilir. uzun süredir burda olmama rağmen kayda değer bi av raporum yok şimdi bu benim satış yapamıyacağım anlamınamı gelir. kişiler burada değerlendirilirken kaç balık tutmuş diyemi değerlendirilirsin bu zihniyet yanlış bence rahatsız etti beni açıkcası daha insaflı eleştiriler yapalım bence, aksaklıklar olabilir bunları dile getirmek en temel hakkımız ama bunuda yaparken insanları sınıflandırmayalım. çok uzun yazdım bende şaşırdım kendime :)

ErdalYildiz

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
site yönetimine nekadar destek olursak gördüğümüz yanlışları bildirirsek bence okadar sağlam ve dürüst alışverişi sağlamış oluruz.ben aldığım malzemeleri işime yaramasada hiç satmayı düşünmedim ama malzemesini satacak olan arkadaşın illa av raporu açmış olması gerektiğinin düşünülmesi yanlış, bence fikir beyan edip konulara yorum yazabilir. uzun süredir burda olmama rağmen kayda değer bi av raporum yok şimdi bu benim satış yapamıyacağım anlamınamı gelir. kişiler burada değerlendirilirken kaç balık tutmuş diyemi değerlendirilirsin bu zihniyet yanlış bence rahatsız etti beni açıkcası daha insaflı eleştiriler yapalım bence, aksaklıklar olabilir bunları dile getirmek en temel hakkımız ama bunuda yaparken insanları sınıflandırmayalım. çok uzun yazdım bende şaşırdım kendime :)
Açılış yazısını iyi okumadınız herhâlde.Bizde daha dikkatli olunmasından bahsediyoruz.Kişileri ayırmıyoruz.Siz bu yazıyı neye dayanarak yzadınız onuda anlamadım.