Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şile, Ağva, Kerpe, Kefken Balık Durumu

Adı
yakup taş
Selamin aleykum abilerim ben daha gencim 12 yasimdan beri bende bi balikcilik hevesi basladi simdi 16 yasindayim ben ramazan bayraminda agvaya gidecegim agvada istavrit cikarmi ve baska hangi baliklar cikar nolur yardim edin :)
Sen giderken malzemelerinide götür eksiklerini tamamla yanına kefal takımıda al denemeden bilemesin rastgelsin bende şilede olacağım kısmet olursa palamut tutmak olacak hedefim kısmet .:)

tesla1907

Yeni Üye
Adı
Mert
8 - 18 ağustos arasında Kerpe'de kayalıklarda olacağım. Akşam üzeri 6'dan sabah 5'e 6'ya kadar, artık Allah ne verdiyse teke, sahte yem, çapari.. Umarım güzel raporlar paylaşıyor olurum..

amator_fatih

Yeni Üye
abi bende kefal takımı var istavrit var ama istavrit çıkarmı bilmiyorum önceden gittigimde 1 tane kefal tuttum ani geçen sene istavrite daha bu sene attım çıkarmı yardımmm

amator_fatih

Yeni Üye
tmm abi yarın yolculuk başlar ben size videolu veya haber veririm :D

wolf

Aktif Üye
Adı
haydar özdemir
bol miktarda limanda kefal var..

gargantuan

Yeni Üye
Adı
naci gökhan
şile merkezde kıyıdan balık falan yok arkadaşlar balık tutmak için gelmeyin.liman içinde minicik kefaller ,büyük mendirekte beton parçalarının arasına sıkışıp kalmayı yada düşüp kolunuzu bacanızı kırmayı göze alırsanız orta boy kefal var az miktarda.ha geçen sene eylülden sonra çok güzel dişli yaptı bu senede yapar mı bu kocaman bi soru işareti.1 senedir şiledeyim ve burdan kalkıp boğaza balık tutmaya gidiyorum o derece sıkıcı bi yer...denize girmek için gelecekseniz iki kez düşünün derim 3-5 gün önce boğulan gençlerin cesetlerini henüz bulamadılar sanırım.denizde dalga varsa boğulursunuz dalga yoksa böcek vardır bol bol ısırılırsınız.güneşlenmek için güzel bi tatil kasabası fakat ...

Dartagnan

Yeni Üye
şile merkezde kıyıdan balık falan yok arkadaşlar balık tutmak için gelmeyin.liman içinde minicik kefaller ,büyük mendirekte beton parçalarının arasına sıkışıp kalmayı yada düşüp kolunuzu bacanızı kırmayı göze alırsanız orta boy kefal var az miktarda.ha geçen sene eylülden sonra çok güzel dişli yaptı bu senede yapar mı bu kocaman bi soru işareti.1 senedir şiledeyim ve burdan kalkıp boğaza balık tutmaya gidiyorum o derece sıkıcı bi yer...denize girmek için gelecekseniz iki kez düşünün derim 3-5 gün önce boğulan gençlerin cesetlerini henüz bulamadılar sanırım.denizde dalga varsa boğulursunuz dalga yoksa böcek vardır bol bol ısırılırsınız.güneşlenmek için güzel bi tatil kasabası fakat ...
Arkadaş ne kadar kötümsersin.Şile anadolu yakasının en güzel yerlerinden biridir.Dalgalı denizde akıntı doğal olarak olur.Doğru düzgün yüzme bilmeden bilhassa yüzmeye değilde oyun oynamaya girerseniz üstüne birde panik yaparsanız elbette boğulma tehlikesi yaşarsınız.Tüm karadeniz sahili böyledir.Böceği nerde buldun onuda anlayamadım.Ben Şileliyim denizde böcek ısırdığınıda ilk senden duydum :) O kayalık düşersin edersin dediğin liman bölgeside aynı şekilde dikkat etmezsen düşersin.O mendirekte balık tutanın haddi hesabı yoktur,daha düşen eden görmedim.Düşmekten korkan insan içten tutar yada sahile gider.Asla ama asla bu kadar kötülenecek bir yer değil...

bogazlufer

Aktif Üye
Adı
Murat
içim karardı valla.
şile bu kadar kötü biryer değil.

yüzmeyi bilmeyen zaten açılmamalı.
he böcek olayını ilk defa duydum.

kayalıktan vb. balık tutarken zaten herzaman dikkat edilmeli.

merhaba ;

dün arkadaşim korayla birlikte şile turu yaptık. palamut var dediler biraz uğraştık falan ama beceremedik :) ne yapsakki falan derken koray "yürü kefal peşinde koşalım limanda takılalım" dedi. "tamam" dedim ve yol aldık. limana geldiğimizde ne görelim kefal sürüleri harika fotoğraflar veriyorlar (iri istravrit kadarlar). hemen cıkarttım takımları, orada yaşlıca bin amcadan biraz yem aldım. saldım suya ve ava başladım. saat 14 ten 17 ye kadar yaklaşık 2 kilo kefal tuttuk. heralde kefal avını böyle uzun uzadıya anlatan da benden başkası olmamıstır :D herkese bereketli avlar diliyorum, rast gelsin :)