Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin ile levrek avında leader kullanılmalı mı?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında burakkilic tarafından paylaşıldı.

1. burakkilic

burakkilic Üye

Merhabalar;

Spin ile levrek ve lüfer avlamaya çalışıyoruz ve ip kullanıyoruz. Bu tür avlarda ipin önüne bir leader yapmak avcılığı arttırır mı? Yapılmalıysa Flourocarbon mu yoksa monofilament mi olmalı?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Burak Bey, illa leader yapmak gerekmiyor. Yapılacaksa da flourocarbon ile yapılıyor.

4. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Leader kullanirken balik alirsan evet leader kullanmali dersin. Sonra baska birgun leader takmaya usendigin bir avda balik aldiginda gerek yok dersin. Bu is hep boyle suregider.

Kullanacaksan bence en kalitelisinden fc kullanmalisin. Dugumu baglarken ozellikle ip misinayi ezdirmeden baglamalisin.

Dolunaysiz karanlik gece avlarinda, gunduz bulanik suda ve su ustu avlarinda bence gerek yok. Ama gunduz berrak suda fc leaderin faydasini gorebilirsin derim.

Mustafa 1'sen bunu beğendi.
  5. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

leader da leader diye bende gaza gelip leader bagladım spin takıma. Aslında mantıklı da geliyor falan neyse bir ara iri bir poşet çektim dedim sağlam. balık görmedi 1 hafta 15 gün öyle attım çektim bir sabah lüfere diye çıktım . aliexpressten de yeni sahtem gelmiş 7 dolar vermişim dememem lazım.. atıyorum bir baktım sahte gidiyor.. bağlantı yerinden kopmuş zaman içinde oluşan yüzüklere çarpma yıpranma vs gitti daha ilk gün sahte :D yani kullanılması mantıklı lakin dikkat istiyor bakmak gerekiyor

burakkilic bunu beğendi.
  6. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Leaderı kısa tutun atış yaparken kamışın dışında kalsın

7. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

yanı 30 40 cm gibi bir leader dan bahsedıyorsun ki buda esneme ve shock alma durumunda pek işlevsel değil kanaatimce

8. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Hadi 50 olsun diğer türlü çok uğraştırır bence yada farketmezsiniz düğüm zarar görmüş olur balık geldiğinde kopabilir

9. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

o durum evet iki ucu boklu .. yani leader faydalı erimde falan yada büyük balık geldiğinde azda olsa esneme yaptığı için lakın ne kadar da leader düğümü olsa da sonuç olarak düğüm.. her zaman orada bir risk var

10. lufermania

lufermania Daimi Üye

FG knot kullanın, kesinlikle patlamaz. Lakin ipin leader a iyice oturduğunda emin olun. Norma düğümler gibi misina zayiflamaz bu düğümde

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Leader sadece balık gördüydü görmediydi sorunsalı için kullanılmaz. Sorun balığın görüp görmeme durumu ile ilgiliyse kullanın bir tane monoflament olsun bitsin. FC kullanılmasının en önemli nedenlerinden biri sürtünmelere, aşınmalara karşı diğer misinalara karşı çok daha dirençli olmasıdır. E tabii leader kullanırsak sahte iğnelerinin örgü misinanın içine girmesinin önüne geçmiş oluruz. Örgü misinamız yaralanmamış olur.
    FG şart.