Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Üsküdar İliğimi Kuruttu Balık Tutmaktan Soğuttu

frenist

Daimi Üye
Adı
Cihan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu sesi çok severim ve duyduğum anda içgüdüsel olarak diieeeehhh cuk cuk cukkk faytoncular geçiyor derim herzaman :D:D:D:D
:D:D Ben Burunbahçeye giderim çoğunlukla, orada oltacılık yapan bir Eyüp abi vardır. Hacı asılır kamışa var gücüyle ama makineyi açmaz, "ŞAAAKKK" diye bir ses, peşinden Eyüp abinin sesi: "YAPIŞTIIIRRR"

Çok gülerim, hatta herkes güler, takımı koparan dahil.

Şemsipaşalı

Aktif Üye
Adı
NİHAT SONGÜN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Evet bende geldim konuya öncelikle benden daha deneyimli rapala ustaları mevcut yaklaşık bir yıldır Üsküdarda rapala atmıyorum nedeni sağ elimdeki tendonit rahatsızlığı en son denediğimde 2 hafta bileğimi kullanamadım işimi ellerimle yaptığımdan bileğimi zorlayamıyorum.
Üsküdara ben 1998 yılında takılmaya başladım 5 gün böyunca o zamanlar Enver abi ve rahmetli Bahtiyar abi malzeme satarlardı onların yardımıyla boş kurşunu attım hergün takım takmadan . Bana göre boğazın zor yerlerinden biridir burası herkes balık alamaz zamanla deneyimle tutmaya başlarsın
Örgü misina burada şart, rapalada kurşun suya gireken ana misinayı elinle tutki rapala kurşundan uzağa düşsün muhakkak kanal balığı dipte değildir burada orta sudadır misinanın her atışta belli bir mesafe sal balığı bulduğun mesafanin altında veya üstünde devam et.
Bizdeki o meşhur ses çıktığındaki cevremizden ADAYAAAAA lafını duyarsan şaşırma:D:D

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Misinaları birbirlerine dolaştırmadan nasıl çalışıyor bu millet yahu :eek::eek:

Şu ortamda 1-2 saat olta atsam, yiyeceğim dayağın haddi hesabı belli olmaz :D:D:D
Burada misinalar karışmaz. Atış için sıra vardır. Atar ve akıntı istikametine yürürsün. Çok hızlı çekersen senden önce atana takarsın, çok yavaş çekersen dibe takarsın. Bir takarsın tamam derleri iki takarsın dikkat derler, üçüncüyü de takarsan sepetlerler.. :D

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
birde o grubun içine girmek için referans gerekir. Bir iki gün oranın mudaviminin yanında boş boş takılırsın,senin simanı bellerler,sonra olta atarsın.
Öyle gelir gelmez bismillah olta atmaya kalkarsan affı yok, ilk hatanda paketlerler.

akvaryumlove

Aktif Üye
Adı
Murat
Burada misinalar karışmaz. Atış için sıra vardır. Atar ve akıntı istikametine yürürsün. Çok hızlı çekersen senden önce atana takarsın, çok yavaş çekersen dibe takarsın. Bir takarsın tamam derleri iki takarsın dikkat derler, üçüncüyü de takarsan sepetlerler.. :D
ahahahaahahhaha
aynen öle :)

blackened

Yeni Üye
Adı
uğur yılmaz
selamın aleyküm öncelikle .. başlık dikkatimi çekti üsküdarda sette balık tutmak belkide türkiyedeki en zor balık tutma yeridir. Bende bir set balıkçısı olarak söylüyorum bunu..kullandığın malzemenin çok iyi olması lazım ve çok açık atışlar yapman lazım yakınlarda çok ilişken olduğu için küt takılıyor.. Sette balık tutupta gün içinde takım vermeyen kimse yoktur bunu bi kere bil =) en hafif 185 gr. kurşun sallıyoruz yer yer 200 ve 220 gr. atıyoruz gün içinde minimum 2 takım veriyoruz ve özellikle arkadaşlarında bahsettiği gibi şok gam yapmışsa bir ses geliyor kalp kitleniyo =) üsküdarımızda devamlı av yapa yapa suyu öğrenirsin arkadaşın dediği gibi belli bi mesafeden sonra kamışı kaldırıp kurşunu su üstü yapman gerekiyor =) herkese güzel avlar dilerim.. bu forum sitesinde bende yeniyim herkese rastgele =)

Adı
Serdar Hanedar
şemsipaşa er meydanıdır herkezin harcı degildir =) bilegi kamısı şoku kuvvetli olmayan pek tutunamaz oraya başlamak için ilk once atıs yapmasını ogrenmek gerekir en aşa 100 mt sonrası bi şekilde olucaktır ama o evreyi aşana kadar arapla baya haşır neşir olursun tabi =) şimdiden rastgelsin

kuvan

Üye
Adı
Özcan Kuvan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
şemsipaşa er meydanıdır herkezin harcı degildir =) bilegi kamısı şoku kuvvetli olmayan pek tutunamaz oraya başlamak için ilk once atıs yapmasını ogrenmek gerekir en aşa 100 mt sonrası bi şekilde olucaktır ama o evreyi aşana kadar arapla baya haşır neşir olursun tabi =) şimdiden rastgelsin
Merhaba
bu 100 metre atış konusunda ciddimisiniz? Bir futbol sahasının boyunun 90 metre olduğunu düşünürsek bayağı bir mesafeden bahsediyorsunuz :(