Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ve maç başladı--- Levrek !

dr.zeki

Aktif Üye
Adı
zeky
Süper av olmuş tebrikler..Ama lütfen kusura bakmayın ben levreğin ağzındaki mandalini pek beğenmedim ..Bence yapılan ava saygısızlık olmuş..Aman lütfen polemik çıkmasın,amacım kesinlikle bu değil,sadece şahsi fikrimi söyledim..Tekrar tebrikler..
Mandalini bir önceki raporumda da lullanmıştım. Amacım mandalinanın levreklerin yutabileceği avlarının büyüklüğünü gösterebilecek bir ölçüt olmasıydı. Aslında levreği sadece bir av değil, bir nimet olarak görürüm . Uyarınızı dikkate alacağım. teşekkürler.

sabriyazici

Daimi Üye
Adı
sabri yazici
Akşamüstü, benim gibi levrek peşinde koşan bir arkadaştan gelen telefon sonrası yeni bir maceraya doğru koşma zamanıydı... Artık ısınma turları sona ermiş, müthiş esen poyrazın çaldığı maç düdüğü ile müsabaka da başlamıştı.

Akşam 21:30 gibi yatıp, sabah saat 04:30 da kalkarak, kan-ter içinde meraya vardım. Neden kan-ter içindeydim; çünkü daha yolda güzel haberler telefonun ahizesinden duyulmuştu.
Bozuk yolu sebebiyle daha önce 2 defa arabayı kuma sapladığım ve saatler süren uğraşlardan sonra kurtarabildiğim arabayı oldukça uzağa park ettim. Çünkü sabah hastanede olmalıydım. arabayı riske edemezdim:) Kumsalda meraya doğru hızla yürüdükçe, heyecanım da kat kat artıyordu. Ve meraya vardım. Arkadaşım 2 kg ve 1 kg gelen levrekleri karaya çıkarmıştı bile. Selamlaştık; tebrik , durum değerlendirmesi vs. sonrası benim de sahtem suyla buluşmuştu. Aklımda tek soru ben de alabilecek miyim sorusuydu. Sanırım sizin de cevabınızı merak ettiğiniz bu soruya yanıtı 1,75 kg gelen bir levrekcik:) verdi. İlk defa kullandığım ip de beni üzmedi. Levrekciği arkadaşın da yardımıyla kıyıya alıverdik. Artık sevincimi siz düşünün. Ama yine de skoru koruma çabası içine girmedim :) ardından gelen 2,25 kg levrekcik de skora katkıda bulundu.
Maç bu skorla mı bitecek derken kapanışı 2,75 kg. ile sonuncu (mandalinci) levrek yaptı.

Şu aralar fırsat bulursam rövanşı da almak, turu geçmek niyetindeyim.

makina: exage 2500 FB
kamış: catana 270 MH
ip: berkley whip. pro 0.06 mm
sahte: az dalarlı siyah-beyaz

teebrikler daha iyileri gelsin çok güzel balıklar :)

Hocam,mandalinayı levreğin ağzına koyma fikri nerden geldi?:)
Tavsiyem,balığın filetosunu alıp tavada filetonun her iki tarafını da kızartınız.
Balığı tavadan indirmeden önce 3-4 adet mandalinanın suyunu ve yarım limonun suyunu(limonsuz da olabilir) başından tavaya boca edip bir dakika kadar daha kızartın.
Balıkları tavadan çıkarıp servis tabağına koyunca tavanın dibindeki suyu balıkların üzerinde gezdirin.Tavada kalan bu suyu sakın ziyan etmeyin.
Ben,tavayı ekmekle bana bana temizlerim genelde.Bal gibidir bu kızartma yağının ve mandalina-limon karışımı su.Bu aslında doğal bir sostur da.
Mandalina yerine portakal da olabilir.
Artık balık mı,bal mı,tadından yenmez bu levrekler.

abi ne yaptın yaa of of of diyorum başkada bişey diyemiyorum ağzımın suyundan teşekkür ederim tarif için bilgileri kayıt ediyim bir ara yaparız inşallah

lorel

Aktif Üye
Adı
ilyas söylemez
Tebrikler Zeki Bey,güzel levrekler yakalıyorsunuz.Her zaman rastgelsin.

Theseus

Aktif Üye
Adı
Genco
Sevgili Kadıköy komşum;

Ege de avlansanız da hala raporlarınızı yakın meralarda avlanıyormuşsunuz gibi,sabah bizim sokaktan çıkıp ava gidiyormuşsunuz gibi okuyup keyifleniyorum.

Bir not: Algıda seçicilik mi bilmiyorum ama benim de tuttuğum levrek dahil gördüğüm iri levreklerin boyu hep 61 cm???

Ediz Dülger

Aktif Üye
Adı
Ediz Dülger
Mandalini bir önceki raporumda da lullanmıştım. Amacım mandalinanın levreklerin yutabileceği avlarının büyüklüğünü gösterebilecek bir ölçüt olmasıydı. Aslında levreği sadece bir av değil, bir nimet olarak görürüm . Uyarınızı dikkate alacağım. teşekkürler.
Teşekkürler doktor,o zaman en kısa zamanda karpuz yutabilecek levrekler rasgelsin :)

Fatih Koç

Daimi Üye
Çok güzel av olmuş..
Tebrik ederim .. Ama ben resimlere ilk baktıgımdan beri kasapların karanfil tıkamaları geldi aklıma ve hala gülüyorum :D

dr.zeki

Aktif Üye
Adı
zeky
Tebrikler.terlediğinize deymiş doğrusu.afiyet olsun
Tebrikler Zeki Bey. Umarım skorlarınız artarak devam eder. :)

Abi ne yaptın sen ya. Şimdi bu saatte yapılır mı bu ? Nereden bulacağız şimdi levreği ? :D
Güzel balık ve güzel bir sunum olmuş doktor..tebrıkler... bu arada ist da nerelerde levrek avlıyosunuz merak ettim??
Tebrikler Zeki, çok güzel bir av. Sunum ise çok değişik ve hoş olmuş :)
doktor abi tebrik ederim :)
portakallı levrek şahane :) bana maziyi hatırlattı doğrusu :D arabayı kurtarmaya gelirdim doğrusu :)
Tebrikler hocam, bu görüntüleri terapi amaçlı koyduğunuzu varsayarak tedavi sürecinin kısa sürmesi için devamını diliyorum.Her zaman rastgele
Raporlarımın bu yönde bir etkisi olmuşsa benim için çok büyük mutluluk.:)
Böyle taze,dalından mandalinalar bahçenizde ise mutlaka bu sosu deneyin.
Narenciyenin içindeki şeker balığa muhteşem bir lezzet veriyor.:)
kısa zamanda cok guzel av olmus tebrik ederim
Tebrik ederim Dr bereketli olsun devamlarını dilerim.
Tebrikler Zeki,
Harika balıklar
Daha önce denemediysen tuzda yapmanı öneririm. :)
tebrikler emeğinize sağlık
Maşaallah Mandalinci çok harika :)
Tebrikler Zeki Bey,güzel levrekler yakalıyorsunuz.Her zaman rastgelsin.
Sevgili Kadıköy komşum;

Ege de avlansanız da hala raporlarınızı yakın meralarda avlanıyormuşsunuz gibi,sabah bizim sokaktan çıkıp ava gidiyormuşsunuz gibi okuyup keyifleniyorum.

Bir not: Algıda seçicilik mi bilmiyorum ama benim de tuttuğum levrek dahil gördüğüm iri levreklerin boyu hep 61 cm???
Çok güzel av olmuş..
Tebrik ederim .. Ama ben resimlere ilk baktıgımdan beri kasapların karanfil tıkamaları geldi aklıma ve hala gülüyorum :D

Güzel yorumlarınızdan ötürü herkese teşekkür ederim. Levrek peşinde koşturmacalar bu dondurucu soğukta da devam etmekte.... :)