Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yok, yok. Azmış Bunlar...

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
Bakın şimdi;
Kredi kartı kullanıyorum.Yaklaşık 6 senedir.Her ayda düzenli şekilde ödemelerimi yapıyorum. Hiç aksamam olmadı.Hesabımı kitabımı bilirim,boyumu aşmam.

Bu bankacıların almaları yasal olmadığı halde aldıkları bi kart üyelik bedeli vardır biliyorsunuzdur.Her sene tekrar layan bi şekilde gene aylık ödemelerim arasına sıkıştırmışlar 45 TL'yi.
Bende sevgili Birol abimizin,yine bu sitenin öncesi olan siteden verdiği bi taktiği uygulayıp bu bedele itirazımı ilettim.Daha önceki senelerde ettiğim itirazlar da bana, aylık şu kadar harcama yapmayı taahhüt edin bedeli size geri ödeyelim derlerdi.Bu sene sağ olsun lar öyle bi teklifde de bulunmadılar.
Kendi kendime,hayret ettim.Kendi bankalarının dışında kart kullanmadığım ve ödemeleri düzgün yaptığım için gerek görmediler heralde diyede düşünmedim değil.
Neyse bu ayın eksteresi gelir gelmez,hemen açtım inceledim.Ama bizim 45 tl yok ortalıkda.Allah allah diye bi telefon açtım arkadaşlara.
Telefona çıkan hanfendi, bana;
Siz bu parayı neye istinaden istiyosunuz diye sordu.
Şok oldum.
Dedimki;
Sizin gibi orda çalışan bi arkadaşınızın bana bu para hesabınıza geçicek demesine istinaden.
O zaman felan numarayı arayın Haklı müşteri (!) hattı temsimizce görüşün.o görüşmenizin kaydı onlarda mevcutdur.Eğer öyle bi görüşme varsa size yardım ederler dedi.
Aradım.
Anlattım.Böyleyken böyle dedim.
Sordum.Neden uğraştırıyorsunuz.Ben sizin zaten müşterinizim.Bu parayı almamanız gerekirken,incelemsek neden bize fatura ediyorsunuz diye.

Yapacakları bişeyin olmadığını,gidip tüketici mahkemesinde hakkımı aramamı söledir.

Şimdi bana kartımı iptal ettirmemi sölersiniz.Daha geçen ay aylık ödmeleri 400 TL olan 4400 TL'lik taksit ödemelerim olmasa hemen yapıcaktım zaten.
Artık yemeğimi soğuk yiyeceğim.
Size bi kardeş,arkadaş tavsiyesi.
Bu bankacılara arkanızı dönmeyin sakın.Bunlar insanlık maskesini sıyırmış yüzlerinden.

Arif

Aktif Üye
Adı
Arif
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kesin Garanti Bankası'dır...

sa®gozmehmet

Daimi Üye
Adı
Mehmet TEKİN
Sevgili Ramazan seni çok iyi anlıyorum,Arif abi de bence doğru tahminde bulundu :D Garanti Bankası'ndan her şekilde uzak durdum,bence sen de dursan iyi olur.
Her banka böyle yapmıyor,her sene dilekçemi çalıştığım bankaya gönderiyorum,bir hafta incelendikten sonra hesaplar,üyelik parası geri hesabıma yatırılıyor,birde düzgün ödemelerimden dolayı teşekkür yazısı gönderiyorlar :D böyle çalışan bankalar da var.Allah sana sabır versin,başka diyecek lafım yok,Selamlar.

Arif

Aktif Üye
Adı
Arif
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yazayımmı yazmayımmı diye kararsız kalmıştım.
Tek muzdarip olan sen değilsin.. Geçen sene bayram üzeri ek hasabımı iptal edip, tüm maaşıma elkoymuşlardı.. Üstelik te maaş müşterisiyim.. O bahsettiğin haklı müşteri hattına yönlendirdiler beni de, aldığım cevap, dumura uğratmıştı beni : "Kimin ek hesabını açacağımıza, kiminkini kapatacığımıza, biz karar veriririz beyefendi, sizi ilgilendirmez!!!!"

Bu cevaptan sonra, olay bitmiştir benim için..

Bunun akabinde başka mağduriyetlerim de söz konusu oldu ya, neyse.. Hala temizlemediler pisliklerini.. Yakında ben de mahkemeye gideceğim galiba..

Artık hiç çekinmiyorum isim vermekten.. Hakediyorlar çünkü..

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
YKB Bir telefon ile koşulsuz iade ediyor.
garanti bankası bu konuda mimli zaten. bence ara ve kart iptali iste.taksitlerin bu duruma engel degil. kartın iptal bile olsa düzenli olarak her ay ekstren gelecek ve sen borcunu taksitler halinde ödemeye devam edeceksin.
zaten kararlı davranırsan kartı iptal etmek yerine üyelik ücretini iade ederler.
bu güne kadar 1 tl ödemedim kartlara.

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
Sevgili Ramazan seni çok iyi anlıyorum,Arif abi de bence doğru tahminde bulundu :D Garanti Bankası'ndan her şekilde uzak durdum,bence sen de dursan iyi olur.
Her banka böyle yapmıyor,her sene dilekçemi çalıştığım bankaya gönderiyorum,bir hafta incelendikten sonra hesaplar,üyelik parası geri hesabıma yatırılıyor,birde düzgün ödemelerimden dolayı teşekkür yazısı gönderiyorlar :D böyle çalışan bankalar da var.Allah sana sabır versin,başka diyecek lafım yok,Selamlar.
İşyerimde post makineside mevcut.
İlk makine geldiğinde,şubedeki arkadaş tanıdık olduğu için çok rica etmeme rağmen,aylık 2000 TL den aşşağı işlem yapılırsa 30 TL post işletim ücreti alıcaklarını söylediler.
İnmedilerde.Komisyonlar cabası.Tek çekime % 2,64.
Buna rağmen birgün hesabımdaki paraya 30 TL kesik attılar. Şubeye telefon açıp sordum nedir diye.Özür dileyip iade ettiler.Sigorta parası imiş.
Rahatsız oldum.hadi kontrol etmese idim.
Postu söktüm geri verdim adamlara.İkincisi gün postu kucaklayıp geri gelmişler.

-Nevar ne oldu ?
-Eee bunu geri alın,komisyon yüzdelerini düşürelim.
-Ne kadar ?
-Şu kadar (nerdeyse yarı yarıya)
-Ee başka (kıllık olsun)
-aylık miktarıda 1000 TL yapalım.
-iyide kardeşim neden baştan yapmıyorsunuz.(Uyuzmusunuz)
-Müşteri haklıdır.Haklısınız (Senin varyyaaaa.)

Ben bu çakallardan fena gıcık aldım.
Hele şu taksit bi bitsin ben yapacağı biliyorum.. :mad:

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
YKB Bir telefon ile koşulsuz iade ediyor.
garanti bankası bu konuda mimli zaten. bence ara ve kart iptali iste.taksitlerin bu duruma engel degil. kartın iptal bile olsa düzenli olarak her ay ekstren gelecek ve sen borcunu taksitler halinde ödemeye devam edeceksin.
zaten kararlı davranırsan kartı iptal etmek yerine üyelik ücretini iade ederler.
bu güne kadar 1 tl ödemedim kartlara.
Ciddi olamazsın Birol abi.
İçim ılık ılık oldu.Bu ayın extresini ödeyip hemen iptal ediyorum o zaman.

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
Hani nerde kapanıyor Birol abi.Hepsini yatır taksitlerin öyle kapatırız diyor çakallar..

MUSA

Aktif Üye
Adı
Musa Karaoğlan
Garantiden bende mağdurum,arkadaşın yıllık kart ücretini geri ödemişler,bana gelince yok.
Gittim tüketici haklarına,iadeli taahhütlü mektup felan derken 5 tlden daha oldum.Adamlar bana sözleşmemiz gereği kart ücretini geri vermiyoruz diye mektup yollamışlar.
Hemen telefona sarıldım aradım,yarım saatte telefondan girdi derken benim 40 tl lik kart ücreti oldu 55 tl ve halen iade etmediler.
Bende taksitlerimin bitmesini bekliyordum,bitsin bulurum güzel bir banka.