Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yurtdışı Alışveriş Siteleri

scorpion26

Daimi Üye

kalamarcı

Üye
Adı
Murat
Pek insanın bilmediği bir japon alışveriş sitesi Shipping free :) Japan tackle proshop Otsuka çok memnun kalmıştım buraya da göz atın ;)
Daha önce gezinirken bu siteyi görmüş beğenmiştim.

Ama senden bir ricam var, bu sitede kamış yok gibi bir şey...

Bize güzel japon kamışları bulabileceğimiz plat harici bir site önerebilir misin.

Ben bayağı bir arandım, gerçekten doğru düzgün bir şey bulamadım.

Bu güne kadar plat ten 2 adet ayrı ayrı kamış siparişi verdim.

İkisine de iki gün sonra stokta yok, iptal diye cevap geldi.

Yani anlayacağın henüz kamış bulamadım...

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Daha önce gezinirken bu siteyi görmüş beğenmiştim.

Ama senden bir ricam var, bu sitede kamış yok gibi bir şey...

Bize güzel japon kamışları bulabileceğimiz plat harici bir site önerebilir misin.

Ben bayağı bir arandım, gerçekten doğru düzgün bir şey bulamadım.

Bu güne kadar plat yen 2 adet ayrı ayrı kamış siparişi verdim.

İkisine de iki gün sonra stokta yok, iptal diye cevap geldi.

Yani anlayacağın henüz kamış bulamadım...
Ben de zamanında çok arandım ama ya dediğiniz gibi stok yoktu, ya da kargo parasıyla astarı yüzünü geciyordu, tabi bunu spin kamış olarak belirtiyorum, bass.jp dan ultegra advance spin makine siparişi vermiştim ve gayet hızlı problemsiz gelmişti, kamış olarak bence TR den almak daha mantıklı, çünkü gemi ile toplu halde ithal ediliyor genellikle, bu sebeple fiyatlar makinelere göre gayet makul diye düşünüyorum, yurtdışından airmail ile gelen ürüne de çok güvenemedim, taşıma şartlarından dolayı, hassas bir ürün sonucta en ufak bir darbede hemen olmasa da bir kaç av sonra elde patlıyor :)

kalamarcı

Üye
Adı
Murat
Ben de zamanında çok arandım ama ya dediğiniz gibi stok yoktu, ya da kargo parasıyla astarı yüzünü geciyordu, tabi bunu spin kamış olarak belirtiyorum, bass.jp dan ultegra advance spin makine siparişi vermiştim ve gayet hızlı problemsiz gelmişti, kamış olarak bence TR den almak daha mantıklı, çünkü gemi ile toplu halde ithal ediliyor genellikle, bu sebeple fiyatlar makinelere göre gayet makul diye düşünüyorum, yurtdışından airmail ile gelen ürüne de çok güvenemedim, taşıma şartlarından dolayı, hassas bir ürün sonucta en ufak bir darbede hemen olmasa da bir kaç av sonra elde patlıyor :)
Doğru benimde en çok çekindiğim konu transport.
Çoğu japon sitesinde de dediğimiz durum var gibi, makine vs. sağlam stok var ama kamışa gelince pek yok.
Türkiye den almak bence de en sağlıklı yöntem gibi geliyor, doğru. Hem dükkandan alırsan elleyip yoklama tartma imkanın oluyor.

Ama benim beğendiğim kamışı bulamadım.
Kendimi aşıp bir bütçe ayırmıştım bu işe ve "Daiwa morethan AGS 90ML / VERSATILE COMMANDER" sipariş etmiştim plat ten.

Kamışı denemeyi bırak 100 km ilerden bile görmedim. Ama değerleri vs. çok hoşuma gitti.

Kamışın ağırlığı sadece 107 gram. Bu bile bana yetti.

Neyse yaramı deşmeyeyim. Cevabın için teşekkürler...

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Doğru benimde en çok çekindiğim konu transport.
Çoğu japon sitesinde de dediğimiz durum var gibi, makine vs. sağlam stok var ama kamışa gelince pek yok.
Türkiye den almak bence de en sağlıklı yöntem gibi geliyor, doğru. Hem dükkandan alırsan elleyip yoklama tartma imkanın oluyor.

Ama benim beğendiğim kamışı bulamadım.
Kendimi aşıp bir bütçe ayırmıştım bu işe ve "Daiwa morethan AGS 90ML / VERSATILE COMMANDER" sipariş etmiştim plat ten.

Kamışı denemeyi bırak 100 km ilerden bile görmedim. Ama değerleri vs. çok hoşuma gitti.

Kamışın ağırlığı sadece 107 gram. Bu bile bana yetti.

Neyse yaramı deşmeyeyim. Cevabın için teşekkürler...
Bu tip kamışlar için bass.jp ye ve diğer sitelere mail atabilirsiniz, veya ebayden ciddi satışları olan japon satıcılara bir sorun en azından şansınızı denemiş olursunuz, illa ki kayda değer bir bilgi alırsınız, '' Bu sene stok yok, Üretimde değil, vs '' gibilerinden.. Enazından durum netleşir :)

kalamarcı

Üye
Adı
Murat
Valla beni öyle bir gaza getirdin ki toplam 30 kelimeden oluşan İngilizcemle bass.jp ye bir mail döşendim.

Bütün isteklerimi ve ayrıntıları anlar ve bana geri dönerlerse kendimle gurur duyacağım.

Ama geri dönmezler ise bunu ilerde psikoloğuma anlatabilirim. ve bunun müsebbimi sen olursun..

Tipik normal insan davranışı, gördüğün gibi başarırsam sana hiç bir pay vermedim.

Başarısızlığımın tek sorumlusu sen olacaksın...

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Valla beni öyle bir gaza getirdin ki toplam 30 kelimeden oluşan İngilizcemle bass.jp ye bir mail döşendim.

Bütün isteklerimi ve ayrıntıları anlar ve bana geri dönerlerse kendimle gurur duyacağım.

Ama geri dönmezler ise bunu ilerde psikoloğuma anlatabilirim. ve bunun müsebbimi sen olursun..

Tipik normal insan davranışı, gördüğün gibi başarırsam sana hiç bir pay vermedim.

Başarısızlığımın tek sorumlusu sen olacaksın...
Mailler bizim ülkemiz haricinde önemlidir mutlaka bir geri dönüş alırsınız buna eminim

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Hocam yurt dışından bir tek kamış getirtmeyi hiç düşünmüyorum. 150 cm üstünü zaten bildiğim kadarıyla ems getirmiyor. Çok pahalıya mal oluyor . Birde zarar görme riski çok :( Bir kaç tane getirten tanıdığım var malesef binlerce liralık kamışlar hasarlı geldi :( Eğer kamışın kapalı boyu 1.50den küçükse (spin kamışsa :) ) getirtilebilir onlarda çok problem çıkmıyor. Son dönemde Major Craftın kamışlarını getirten çok ve genel gördüğüm zarar görmemiş olarak geldiler.

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ben plat.co sitesinden major craft spin kamış aldım. kargo çok sağlam paketleniyor. art niyet olmadığı müddetçe kazara kamışa bir zarar gelmesi çok zor. telesurf kamış getirtmek zor olur. ancak 3 parça 405cm kamışlar da sıkıntı olacağını düşünmüyorum. kargo kamışlarda yüksek tutuyor.
sahte çok aldım. kargo ödemedim ya da birleştirdim. ebay üzerinden alırken muhakkak bunu satıcıdan isteyin. 15usd+7 dolar kargo bir sahteden 4 adet alın sadece bir tanesinin kargo parasını ödersiniz. çoğu satıcı bunu belirtir.

usd kuru çok arttı bu yüzden sahte balık getirtmek artık çok avantajlı değil. ancak makinelerde özellikle üst sınıflarda avantaj mevcut.

kalamarcı

Üye
Adı
Murat
Mailler bizim ülkemiz haricinde önemlidir mutlaka bir geri dönüş alırsınız buna eminim
Dediğin gibi cevap yazdılar.

Hem de ellerinde 1 adet varmış. Ama başka bir şubede imiş.

Platten de uygun fiyat verdiler gerçekten, ödeme yaptım bakalım. Sağ salim kamış elime ulaşacak mı.

EMS ile yollayacaklar. Bakalım bekleyip göreceğiz.

Ben kendi yazdıklarımı sonradan okuduğumda anlamasam da demek ki karşı taraf anlamış.

Şimdilik sağ olasın diye yazdım. Sonuç iyi olursa tam teşekkür yazarım artık...