Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3/2 NUMARALI AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ TEBLİĞNO:2012/66

Konu, '3/2 Numaralı Amatör (sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ 2012/66' kısmında agartan tarafından paylaşıldı.

1. hunterakrep

hunterakrep Üye

Denizde avlanabilecek türler çizelgesinde Hamsi Sardalya gibi bol av veren türler yok gördüğüm kadarı ile ???

Limit kaldırıldı mı hamside ???

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. terotti

terotti Üye

Genel anlamda tatmin edici bulunmuyor belki ama, bütün bu yazanları gerçekten kontrol eden birileri olsa ona bile razıyım

4. dereci

dereci Yeni Üye

bende alabalıkta doğal yem yasağına bir anlam veremiyorum bu hayvan sinekle böcekle besleniyor çevresinden yem toplayıp avlanmanın bi zararı olacağını düşünmüyorum büyük dereler neysede küçük derelerde meps iş yapmıyor buna bir çözüm bulunması gerektiğini düşünüyorum herkese saygılar

5. Oral Atak

Oral Atak Üye

Altı Mart Üstü Nisan :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Mart 2013
  6. kuzeyli

kuzeyli Yeni Üye

her şey güzel... her şeyi yasaklayalım. denetleyelim. amatöre her şeyi ysaklamak yerine, şu profesyonellerle amatörler bir kıyaslansa. mesela bir trolün bir seferde tuttuğu balığı; (boy, kilo, adet vs hangi kıstasla kıyaslarsak kıyaslayalım) kaç amatör kaç yılda yakalar acaba.(türkiyenin tüm amatörleri bir araya gelip yıl boyunca ava çıksalar, bir trolün bir günde verdiği zararı isteseler dahi verebilirler mi acaba? kaldı ki bir amatör, sezon boyunca ya da yılda diyelim; ortalama kaç gün balığa çıkabilir? hem ekonomik hem de zaman açısından istediğimiz yerden bakalım. mesela ben ne kadar zorlasam da kendimi ayda 2 ya da 3 kez denize çıkabilirsem kendimi şanslı sayıyorum.) ben de bir şeyler yazmış olmak için yazdım işte forumdaki herkese saygılar, selamlar...

7. senihcan

senihcan Daimi Üye

Bütün tebliği okudumda bir kaç şey dikkatimi çekti. Akya 60cme ulaştıktan sonra yumurta bırakabiliyor diye biliyorum ama avlanma sınırı 40cm demişler bu bende biraz soru işareti bıraktı bu ölçüler ne kadar doğru ...

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ölçüler Allah'a emanet,
    Vicdani sirkülerin varsa uy, yoksa olana uy.
    Olana uymayanlar bile bi dünya ülkemizde.. :(

9. senihcan

senihcan Daimi Üye

Valla görünce şaşırdım . Su ürünlerinin sayfasında yazıyordu akya yumurtlama için minimum 60cm olması gerekiyor diye. Gerçekten neye göre karar vermişler çözemedim. Lagos ve orfoz içinde sınırlama düşük gibi geldi.

10. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Şeref Bey, güzel bir çalışma olmuş.
    Ancak sirkülerin doğruluğunu tartışmanın bir anlamı olmadığı gibi gerektiği şekilde denetleme yapılmadığı sürece yayınlanan bu sirkülerlerin de pek bir anlamı kalmıyor...

11. zaad

zaad Aktif Üye

AVLANMANIN TAMAMEN YASAKLANDIĞI İÇ SULAR

Bu başlık altındaki sularda amatör balıkçılık, olta balıkçılığı da tamamen yasak mı?

Sayfayı Paylaş