Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balık Avcılığında Yeniyim. Destek Olur Musunuz.

Eftimis

Yeni Üye
Adı
Alper A.
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhabalar, izlediğim videolar ve çevremdeki arkadaşlarımın balık avcılığı ile uğraşmasından dolayı bende kamış ve makine alarak hobi amaçlı bu işi yapmak istedim. Başlangıç olarak Albastar Forester 390 3-5lbs kamış ve makine olarak Daiwa Strikeforce 4000 aldım. Haftada 2-3 kere balığa giderek balık tutma amacındayız. Profesyonel değiliz. Sizce yaptığım seçimler nasıldır? Ayrıca kamışın atar değerini araştırdım ama bulamadım. Aldığım yerde 200 atarı var dedi ama pek inandırıcı gelmedi. Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Ayrıca 3-5 lbs nedir onun hakkında da bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

Mektupla

Daimi Üye
Merhabalar, izlediğim videolar ve çevremdeki arkadaşlarımın balık avcılığı ile uğraşmasından dolayı bende kamış ve makine alarak hobi amaçlı bu işi yapmak istedim. Başlangıç olarak Albastar Forester 390 3-5lbs kamış ve makine olarak Daiwa Strikeforce 4000 aldım. Haftada 2-3 kere balığa giderek balık tutma amacındayız. Profesyonel değiliz. Sizce yaptığım seçimler nasıldır? Ayrıca kamışın atar değerini araştırdım ama bulamadım. Aldığım yerde 200 atarı var dedi ama pek inandırıcı gelmedi. Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Ayrıca 3-5 lbs nedir onun hakkında da bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.
Albastar Forester 2260 390cm 3.5L lb Olta Kamışı linkinde ürün müdür ?

Eftimis

Yeni Üye
Adı
Alper A.
Kan Grubu
O Rh Negatif
Evet paylaştığınız ürünü satın aldım. Aldığım yerdeki satıcı 200 gr atabildiğini söyledi ama bilemedim

Mektupla

Daimi Üye

Eftimis

Yeni Üye
Adı
Alper A.
Kan Grubu
O Rh Negatif
130 gr kadar atıyor o zaman. Gerçi biz o kadar atmayacağız ama satıcı öyle diyince bende sormak istedim. Minimum kaç olduğu yazmıyor. teşekkürler cevaplarınız için.

Mektupla

Daimi Üye

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Hoş geldin Alper
Sen nerelerde avlanacaksın?
Ne tarz av yapacak, ne yakalayacaksın?

smucuk

Daimi Üye
Adı
Selçuk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Merhaba Alper. Önce hoş geldin. Balık Avı ile ciddi şekilde zaman geçireceksen bence bildiğin ya da gözüne aşina olan yönteme göre takım yapma çünkü balık sadece o şekilde avlanmıyor. Birçok farklı disiplin var ve hepsinin ekipmanı birbirinden çok farklı ve ortak ekipman yok denecek kadar az. Düşün ki standart araba da lastik kullanıyor, traktör de. Bir süre farklı disiplinlerde av videoları izleyip zamanına, çevrene ve senin ilgine göre bir seçim yapman daha mantıklı olur. Surf ve tekne avları ile ilgili dünyalar kadar ekipman alıp en son spine başlayan biri olarak naçizane önerim budur.

Eftimis

Yeni Üye
Adı
Alper A.
Kan Grubu
O Rh Negatif
Tekrardan Merhabalar, Hoşbuldum. Arkadaşım ile birlikte daha çok karadan avlanacağız. İstavrit , karagöz avlamayı düşünüyoruz. Bu nedenle bu kamışı aldım. Aldığım yerdeki kişide bu kamışı önerdi. Başlangıç olarak aldığım bu ekipman isteklerimi karşılar mı?