Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balık avında aksiyonu etkileyen unsurlar.

Lüfer53

Aktif Üye
Adı
Erdinç
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Herkese selam. Uzun bir aradan sonra hepimizin ilgisini çekecek ve tüm hobidaşlarımıza faydalı olacağını düşündüğüm bir konuyu açmak istedim. Forumda daha önce bahsedildiğini göremedim. Gözümden kaçtıysa şimdiden hepinizden özür dileyerek konuya geçmek istiyorum. Hepimizin bildiği üzere spin avlarımızda bazen yavaş sarıma bazen hızlı sarıma balık avlayabiliyoruz. Bu değişimin bir veya birden fazla nedeni olabilir. Balığın hızlı veya yavaş aksiyon seçmesindeki etkenin ne olduğunu düşünüyorsunuz ? Basınç, rüzgar yönü, akıntı yönü, yemin durumu ve boyutu veya aklınıza gelen bir şey varmı ? Daha öncede 1010 basınç varken yavaş aksiyon balık alabilmiştim. Ama son avımda alamadım. Tek fark rüzgar yönüydü ve hızlı sarım yapanların balık alabildiğine şahit oldum. Başlı başına sadece rüzgar balık avında ne kadar etkili olabilir ? Bildiğiniz ve tecrübe ettiğiniz durumları paylaşıp hepimiz için faydalı olabilecek bir birikim elde edebiliriz.