Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Boğazda kıraça katliamı !!!

cemiltonguç

Daimi Üye
Adı
cemil
Kan Grubu
A Rh Negatif
Bu sabah erken'den Avrupa yakası boğaz'ın başlangıç kısmına gittim,
kuyruk'suz önce karnı'nı doyurdu!:cool:

sonra yan geldi dizliklerimin içine yatıp uyudu kerata,:)
uykusunda çişinide yapmış dizliklerin içine:D
hanım'la bana bunlar yeter deyip avı sonlandırdım 20 adet bize bırakmış pisi!

eve gelecem pisi hala uyanamadı , yaklaşık 5 saat uyudu

uyanınca döndüm eve:cool:

ben bunu bu forumun gediklisi ve tecrübelisi ERCÜMENT bey e yakistiramadim (bu mevsimde havyarli baliga ilişilmemesini bilmemesine imkan yok) bilmem siz ne dersinizz.......
Merhaba, Ercüment abimiz, aramızda bulunan arkadaşlarımız içinden en tecrübeli ve doğa'cı bir abimizdir..
Ön yargı ile yaklaşmanıza üzüldüm..
Bildiğim kadarı ile torunu için tavalığını yakalayıp, avını sonlandırır.. Bunu daha önceki çinekop avlarında da gördüm..kesinlikle ve kesinlikle! Balık sezonunda bile kovasını doldurmaz, Torun'u için !! tavalığını alır, avını sonlandırır..
Kaldı ki pis insanların , poşetlerini, çöplerini toplayıp, çöpe atma nezaketinde bulunarak ,
Doğaya olan sevgisini ,daha önceki yazılarında , yorumlarında bulabilirsiniz!!!!

Sizden ricam, tanımadığınız kişiler hakkında peşin yorum yapmamanız..Teşekkürler..İyi Bayramlar..:)

Son düzenleme:

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhaba, Ercüment abimiz, aramızda bulunan arkadaşlarımız içinden en tecrübeli ve doğa'cı bir abimizdir..
Ön yargı ile yaklaşmanıza üzüldüm..
Bildiğim kadarı ile torunu için tavalığını yakalayıp, avını sonlandırır.. Bunu daha önceki çinekop avlarında da gördüm..kesinlikle ve kesinlikle! Balık sezonunda bile kovasını doldurmaz, torunu için tavalığını alır, avını sonlandırır..
Kaldı ki pis insanların , poşetlerini, çöplerini toplayıp, çöpe atma nezaketinde bulunarak ,
Doğaya olan sevgisini ,daha önceki yazılarında , yorumlarında bulabilirsiniz!!!!

Sizden ricam, tanımadığınız kişiler hakkında peşin yorum yapmamanız..Teşekkürler..İyi Bayramlar..:)
Aynı fikirdeyim.Keşke herkes böyle duyarlı olsa.

cemiltonguç

Daimi Üye
Adı
cemil
Kan Grubu
A Rh Negatif
Aynı fikirdeyim.Keşke herkes böyle duyarlı olsa.
Eşref abim , çinekop sezonunda bile, 10-20 tane yakalama şansı var iken , "Ben torunum için tavalığımı aldım..2 bana 2 tane de yengenize yeter , ben toparlanıyorum size rast gele "
diye söyleyip yanımızdan ayrılırdı..
Ve merada bulunduğu bölgede ne kadar balıkçı çöpleri varsa, çöpe atar öyle giderdi..

ottoman

Aktif Üye
Adı
ibrahim
cemil bey; ben Ercüment beyin sizin saydiginiz konulardaki duyarliligina kesinlikle söz etmem haddim bile olmaz ama bu sezonda havyarli baliklarin ne sekilde olursa olsun yakalanip bu foruma konulmasi yanlis sonuçlar doğurur neticede bu forum amatörde olsa balik dostlarina ait ikincisi kim olursa olsun hiçbirsekilde öryargili ve yargilayici birisi değilim olmadım da

cemiltonguç

Daimi Üye
Adı
cemil
Kan Grubu
A Rh Negatif
İ
cemil bey; ben Ercüment beyin sizin saydiginiz konulardaki duyarliligina kesinlikle söz etmem haddim bile olmaz ama bu sezonda havyarli baliklarin ne sekilde olursa olsun yakalanip bu foruma konulmasi yanlis sonuçlar doğurur neticede bu forum amatörde olsa balik dostlarina ait ikincisi kim olursa olsun hiçbirsekilde öryargili ve yargilayici birisi değilim olmadım da
İbrahim bey,
Zaten kendisi özellikle sayı belirtmiş..20 adet diye..
Duyarsız biri zaten 5 kere olta sallasa 20 taneden fazla alır..Sayı vererek dikkat çekmiş zaten..:)
Ve ayrıca, tüm istavritler havyarlı değil, ben eminimki karın bölgesine dikkat ederek seçici davranmıştır..
Bizim kişileri yargılamamız yerine,
Daha onarıcı bir sistem üzerinden bu havyarlı dönemde yapılan avı en aza indirmeliyiz..
Face de millet kova kova balık tutup övünür iken, Ercüment abimizin tuttuğu 20 istavriti konuşuyor olmamız lazım..
Daha başka neler yapmak gerekiyor,
2 kişi 30 kg istavrit yakaladık..
4 kişi 50 kg istavrit yakaladık..
Diye övünüp fotoğraflar ile bu avı yapanlara ,
Doğruyu nasıl öğretiriz?
Allah yardımcımız olsun..

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sevgili Kardeşim İbrahim!
25 adet tuttuğum istavritin açıklamasını yapayım;

milletin kova-kova balık tutanların arasından bu balıkları tuttum, 5 tanesini pisi yedi,
niye tuttum balık'ları nevsimi biraz köreletmek ve kova - kova balık tutanlara örnek olsun diye;

kova-kova balık tutanlar gelip bana abi balık bol niye fazla yakalamıyorsun diye sordular, bende kardeşim bak pisi bile doyacağı kadar balık yedi, ben de doyacağım kadar balık tuttum fazla tutup ne yapacağım zaten bu zamanlarda balıkların çoğu havyarlı deyip biraz iğneledim anlayan olursa diye,

beni yukarıda zaten Cemil kardeş açıklamış nasıl bir insan olduğumu,

hiç bir zaman kova-kova balık tutmadım sadece doyacağım kadar tuttum,

bu sefer yakaladığım balıklar zaten benim yememede kısmet olmadı hanım hasta ve tedavi olan komşuya vermiş,
balıkların havyarlı olup olmadığını göremedik bile.

! neyse fazla açıklama gereği ve sulandırmaya hiç gerek yok, havyarlı ve kraçe balık tutmaya karşı olanlar boğaza gidip kova-kova balık tutan lara iyilikle açıklama yaparlarsa çok daha iyi olur, çünkü bu sitede bulunan arkadaşlar bu konuda çok bilinçlidirler.

Sevgi ve Saygılarımla.

Büyük Beyaz

Daimi Üye
Adı
Serhat karayol
Sevgili Kardeşim İbrahim!
25 adet tuttuğum istavritin açıklamasını yapayım;

milletin kova-kova balık tutanların arasından bu balıkları tuttum, 5 tanesini pisi yedi,
niye tuttum balık'ları nevsimi biraz köreletmek ve kova - kova balık tutanlara örnek olsun diye;

kova-kova balık tutanlar gelip bana abi balık bol niye fazla yakalamıyorsun diye sordular, bende kardeşim bak pisi bile doyacağı kadar balık yedi, ben de doyacağım kadar balık tuttum fazla tutup ne yapacağım zaten bu zamanlarda balıkların çoğu havyarlı deyip biraz iğneledim anlayan olursa diye,

beni yukarıda zaten Cemil kardeş açıklamış nasıl bir insan olduğumu,

hiç bir zaman kova-kova balık tutmadım sadece doyacağım kadar tuttum,

bu sefer yakaladığım balıklar zaten benim yememede kısmet olmadı hanım hasta ve tedavi olan komşuya vermiş,
balıkların havyarlı olup olmadığını göremedik bile.

! neyse fazla açıklama gereği ve sulandırmaya hiç gerek yok, havyarlı ve kraçe balık tutmaya karşı olanlar boğaza gidip kova-kova balık tutan lara iyilikle açıklama yaparlarsa çok daha iyi olur, çünkü bu sitede bulunan arkadaşlar bu konuda çok bilinçlidirler.

Sevgi ve Saygılarımla.
Eskiden kendi doğrularımı saygı çerçevesinde anlatmaya ikna etmeye çalışıyordum. özellikle son yıllarda kimse kendine toz kondurmadığı gibi birleşip saldırıyor. Zaten yakında sokak mahkemeleri de kurulur. Hergün haberlerde seyrediyoruz. O linç edildi. Bu zor kurtuldu diye. Kimseye birşey anlatmıyorum. Ama gayret gösterene de bravo diyorum. İletişim kurmak aynı dili konuşmak çok zor artık.