Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

bu videodaki aparat için yardım

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
selam bu videodaki aparatı niçin kullanıyorlar yemi kumdan az havada tutmak içinmi videonun 6 ıncı dakikasında

bu aparat ta videonun 12 inci dakikasından sonra misinanın boşluğunu almak içinmi

video

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
6. Dakikadaki aparat dediğiniz Sanırım mantar, bizlerin lüfer ve izmarit takımlarında kullandığı yönteme benziyor. Yemin havada kalmasını ve salınmasını sağlıyor.

12. Dakikadaki ise kamışın sürekli Apikoda kalmasını sağlaması için kullanılıyor. Yani, dalgalı denizde takımınız kıyıya doğru gelir ve misinanız boşalır, o zamanda balığın vurduğunu anlayamazsınız. Bu yöntemle boşalan misinayı sürekli gergide tutuyor ve boşluğun oluştuğunu gözlemlemesi kolay oluyor. Misina çok boşladığı zaman Makinayı sararak boşluğunu alıyor.

avcihan

Aktif Üye
Adı
Cihan SARI
hamdi beye bende katılıyorum doğru bir tespit yapmış bence
ama birşey eklemek istiyorum 12. dakkada kullanılan aparat yerine ben bildiğimiz köpek yada koyun çanı takıyorum hem aynı görevi görüyor hemde kamışın ucuna başka bir zil takmak yada sürekli kamışın ucuna bakmak gerekmiyor :) ;)