Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bunlara artık bir dur demeliyiz....

Konu, 'Ticari Balık Avcılığını Düzenleyen Tebliğ' kısmında Ümit. tarafından paylaşıldı.

1. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Çok kısaca yazayım bir şeyler.
    Kabzımallık müessesesi ortadan kalkmayıp belli başlı balıklar için yakalandıkları andan itibaren adam gibi soğuk zincir kurulmadıkça hiçbir şey düzelmez. Balıkçı yasak sezonda kabzımala borçlanır, borcunu ödemek için çırpınır, tuttuğu balık para etmez, parayı kabzımal vurur, balıkçı o kadar emeğinin karşılığını alamaz, borcu ödeyebilmek için daha çok balık tutmak zorunda kalır. Çözüm basit, yasak sezonda balıkçıya 3-4 ay geri ödemesiz kredi imkanı sağlayacaksın ve kabzımal boyunduruğundan kurtaracaksın. Eşzamanlı olarak adam gibi denetim yapacaksın ve usulsüz avlananları bu kredi imkanından mahrum bırakacaksın. Gerekirse EBK'yı tekrar faal ve işler hale getireceksin, şu anda bile bunlardan aldığım etin lezzetini hiçbir yerde bulamıyorum inanın. Nasıl ki bir su ürünleri mühendisinin bir mezbahaneye müdür olarak atanmaması gerekiyorsa, balık halinin başına da veteriner getirmeyeceksin, bknz İstanbul Balık Hali. Tüm bunları yazıyor çiziyoruz da eminim bu konu bir sahte balık satışı konusu kadar okunmuyordur.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Balıkçı murat

Balıkçı murat Aktif Üye

Ellerin dert görmesin. Hepimiz sen gibi olmalıyız.

4. Ümit.

Ümit. Aktif Üye

Mesajın benim yazdıklarıma ise..
    Sen benim gibi olma,asla kavgaya yada tartışmaya yeltenme abicim...konuşa konuşa hallet ne yapmak istiyorsan.Bu örnek olmamalı.Bi anlık sinirle oldu herşey.

Sayfayı Paylaş