Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çanakkale-Kumkale avlak yerleri ve teknikler?????

zgrmdn

Yeni Üye
Adı
Özgür MADEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Herkeze rasgele. Bu ayın 25'inde inşallah stajım için kumkale de olacağım 1 ay boyunca. E sürekli çalışmak olmaz düşüncesiyle oltalarımı da götürmek niyetindeyim ama kumkale güzel avlak yerleri var mı? Hangi takımlar ve hangi yöntemler başarılı? Bu mevsimde balık durumu nasıldır?

En son Çanakkale limanda bi iki defa av yapma şansı yakalamıştım çok fazlasıyla kalabalık olmasına rağmen hem balık hem de keyif almıştım.

Çanakkale özellikle de Kumkale de av şansı tanıyan arkadaşlar/abiler tavsiyelerinizi bekliyorum.

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Liman icinde spinde levrek 3lu dip takiminda karagoz cupra 2ytane yemli takim yap birine cok saglam igne tek ayak gezerli yap digerini klasik 3igneli dip takimi her turlu eglenirsin

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Kumkale sahilleri komple avlak.
Hemen her noktasından levrek avlamışlığım var.
Ben her zaman at çek disiplininde avlandım.
Kullandığım sahteler kolyoz desenli, hamsi, sardalya ve limon renklerinde olanlardı.
Yaz mevsiminde sahteye rağbet daha az olacağı kesin.
Yerliler hemen kıyıdan kurt çıkarıp yemli avda da şanslarını deniyorlar.
O kurt dışında sardalya ve sülünez de kullanmak mümkün. Çok basit yemli takımlar kullandıklarını görmüştüm.
Aysız ve zifiri karanlık gecelerde derenin içine olta atarak avlanmaya çalıştıklarını da gördüm.
Gün batımı ve gün doğumu saatlerinde ve kuzey/kuzeydoğu rüzgarlarının estiği gün ve gecelerde mutlaka denemelisin.
Gece avlarında yanında mutlaka sineklerden korunacak bir ilacın ve kıyafetin olsun. Aksi halde balıkçılığa bile tövbe edebilirsin.
Rast gelsin

barbaros17

Üye
bende ç.kaleliyim.o taraflarda av yaptım.ama benimkisi çapari avıydı.tekneyle açılmıştık.ben intepe erenköyde oturuyorum...istersen geldiğinde beraber avlanabiliriz...

zgrmdn

Yeni Üye
Adı
Özgür MADEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hepinize teşekkür ederim bilgiler için. Peki sülünezi rahatlıkla bulabilirmiyim Kumkale de. Çanakkale merkezde hiç sıkıntı çekmiyordum ama Kumkale de ki av bayilerinde bulabilecekmiyim?

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kilitbahir motorlarinin kalktigi yerde yemci habib var selamimi soyle yeni gelen partiden gunluk yemlerden versin.yanina pet sisede buzda versin kardeşim yemini alip git bence ne olur ne olmaz