Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çapari Ile Istavrit Avı

balikbastankokar

Yeni Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Herkese merhabalar. Öncelikle en yakın zamanda balık tutmaya başlamak istiyorum o yüzden neredeyse hiç bilgim yok bu konuda saçma şeyler söyleyebilirim belki bilmiyorum kusura bakmayın şimdiden :) Ben Trabzonda yaşıyorum ve burada çapari ile istavrit avı yapılıyor genelde diye biliyorum benim de hoşuma gitti aslında biraz videolarını izledim. Şimdi bunun için nasıl bir kamış tercih etmeliyim surf mu spin mi özellikleri nasıl olmalı bir de komple takım veya ayrı ayrı(kamış.makine vs) önerebileceğinz bi site falan varsa çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

finansaldanışman

Aktif Üye
Adı
Erdem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Herkese merhabalar. Öncelikle en yakın zamanda balık tutmaya başlamak istiyorum o yüzden neredeyse hiç bilgim yok bu konuda saçma şeyler söyleyebilirim belki bilmiyorum kusura bakmayın şimdiden :) Ben Trabzonda yaşıyorum ve burada çapari ile istavrit avı yapılıyor genelde diye biliyorum benim de hoşuma gitti aslında biraz videolarını izledim. Şimdi bunun için nasıl bir kamış tercih etmeliyim surf mu spin mi özellikleri nasıl olmalı bir de komple takım veya ayrı ayrı(kamış.makine vs) önerebileceğinz bi site falan varsa çok memnun olurum şimdiden teşekkürler
Çapari ile sadece istavrit avlamayı düşünüyorsanız spin kamış ve makine fazlasıyla işini görecektir.Takımın ağırlıklarının hafif olması hem seni yormaz hemde daha keyifli hale gelir.Bütçeyle doğru orantılı olarakta keyif unsurun artar.Ama herhangi bir sorunda yeni olduğun için içini sızlatmayacak fiyatlarda bir takım kurman daha iyi olacaktır.Şimdiden rastgele.

barlas61

Daimi Üye
Adı
Okan
Bastan istavrit ile baslarsin ama sonrasinda isi ogrendikce renkler degisir.
İlerde yemli yaparsin surf takim gerekir.
İlerde levrek yada lufer yakalayabilicek yer bulursan soin gerekir.
Ucu acik bir sorudur bu. Ama baslangic olarak bence surf takimla baslaman daha mantiklidir.
Eskina karagoz lufer istavrit vs vs. Basladiktan sonra bunlari da deneyeceksin illaki

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sadece istavrit hedefliyorsaniz toplam 300-400 tl ye makine kamis bakin. Spin lrf felan size zor gelir ve masrafli olur su an.

Mektupla

Daimi Üye
Tarbzon da çapari ile İstavrit avında, hangi kamış ve makineleri kullanıyorlar ?

Orhan Kılıçaslan

Aktif Üye
Adı
Orhan K.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
390 teleskobik kamis tuzlu suya dayanikli herhangi marka makina yeterli olur avlanacagin tur baliga gore takimlar alirsin hem istavrit hem eskina( mavrus) karagoz mirmir kotek pisi mezgit barbun izmarit ispari cinekop sarikanat lufer yemli levrek kirlangic kalkan somon deniz alasi mevsimine gore baya bir cesit av yaparsin yani