Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa crossfire 2500

ersinsen30

Yeni Üye
Adı
Ersin Ş.
"Hızlı sarım gereken durumlar olduğu gibi (palamut) yavaş ve güçlü sarım isteyen durumlar da vardır. (lüfer ailesi ve levrek)"
Makinalar ve özellikleri hakkında bilgi.. linkinden alıntıdır
Levrek ve lufer agirlikli olacagi icim sarim hizi dusuk olmaliysa ceymar mantikligibi...off yawww tam bilmeyince kafa gidio..sizide cok ugrastiriom..umarim zamaninizdan cok calmiorumdur zor ismis bu spinn

Mektupla

Daimi Üye

ersinsen30

Yeni Üye
Adı
Ersin Ş.
"palamut,torik gibi balıklar, torklu hızlı ve güçlü balıklardir. süratle sardığın makinayı etki-tepki ile kilitleyen bir balık grubu" Istanbul boğazı ve çevresi balık avı raporları linkinden alıntıdır
Anladim bu noktada kala ayarida onem kazaniyor ayrieten..

Son olarak sizler nerde avlaniyorsunuz bilmiyorum ama akdeniz dogu tarafinda hangi turde rapala yada silikon kullanmak gerekir fikir vermeniz mumkunmu renk ve boyut kusunda

Mektupla

Daimi Üye
Anladim bu noktada kala ayarida onem kazaniyor ayrieten..

Son olarak sizler nerde avlaniyorsunuz bilmiyorum ama akdeniz dogu tarafinda hangi turde rapala yada silikon kullanmak gerekir fikir vermeniz mumkunmu renk ve boyut kusunda
Akdenizde avlananlara ait bir link Yarım kofana gelen güzellik :)
bulabildiğim diğer linkler
- Akdeniz için hedef balığa göre sahte önerileri ?
- Shore Jigging Akdeniz Fişeği 2017 ®
- Bu set ne işe yarar?
- Shore jig takimim
- sahte rengi boyu

Son düzenleme:

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Peki levrek lufer baracuda bunlari goz onune alirsak hangisi icin hangi tur sarim hizi gerekio..
Bide bu bolgeler hakkinda bilginiz varsa sahte secimi nasil olmali boyut renk hatta marka..gereksiz sahtelere para yatirmamak amac..
Devri 5.0:1 gibi yani okuma ceymar 40 işinizi rahatlikla görür. Sahte konusu fazlasiyla teferruatli bi konu. Barakuda icin kesinlikle kirmizi kafa lazim bitane. Kamisin atar degerine ve avlanacaginiz meranin derinligine gore sahteler tercih etmelisiniz. Ayrica cantanizda mutlaka limon sari bulunsun. Akdenizde levrek icin 0.2-0.5mt arasi dalarli sahteler zaman zaman su ustu sahteler is yapiyor. Bazi turleri avlarken kendo veya savagegear in jiglerinide kullanabilirsiniz kiyi icin.

ersinsen30

Yeni Üye
Adı
Ersin Ş.
Devri 5.0:1 gibi yani okuma ceymar 40 işinizi rahatlikla görür. Sahte konusu fazlasiyla teferruatli bi konu. Barakuda icin kesinlikle kirmizi kafa lazim bitane. Kamisin atar degerine ve avlanacaginiz meranin derinligine gore sahteler tercih etmelisiniz. Ayrica cantanizda mutlaka limon sari bulunsun. Akdenizde levrek icin 0.2-0.5mt arasi dalarli sahteler zaman zaman su ustu sahteler is yapiyor. Bazi turleri avlarken kendo veya savagegear in jiglerinide kullanabilirsiniz kiyi icin.
Galiba netlesmeye basladi kafamda bazi seyler..yardimlariniz cok degerli cok sagolun..
Yanlisim varsa duzeltin lutfen kirmizi kafa ve limon tamam gunduz icin yesil ,kahve ve mavi tonlari dusundum gece icin parlak hatta uv li olanlardan olabilir bide beyaz savagear jig ok..su ustu pek dusunmedim su an wdt aksiyonu verebilirmiyim bilmiyorum renk isi biraz karisik dediginiz uzre artik yavas yavas hepsinden biriktircez gibi..

Boyut olarak 125 mm cok bi degermi acaba daha kucuk veya daha buyuk mu olmali..bu konudaki fikriniz nedir...

ersinsen30

Yeni Üye
Adı
Ersin Ş.
Su ustu icin pugachev cobra 1 tane edinsem yeter simdilik gibi..

ersinsen30

Yeni Üye
Adı
Ersin Ş.
1 de popper isimi gorur sanirim geri kalanlarida dediginiz uzre 0.2 ve 0.5 dalarli susunuyorum..

Onereceginiz marka ve modeller varmi acaba...

Ogretmenim ya aliskanliktan bu kadar cok soruyorum sanirim

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
1 de popper isimi gorur sanirim geri kalanlarida dediginiz uzre 0.2 ve 0.5 dalarli susunuyorum..

Onereceginiz marka ve modeller varmi acaba...

Ogretmenim ya aliskanliktan bu kadar cok soruyorum sanirim
Estagfrllah.. forumun amacı zaten tecrübe ve bilgi paylaşımı.

Eğer spine yeni başlıyorsanız fiyatı yüksek sahtelerden şimdilik uzak durun derim. Zaten renk, dalar, ağırlık vs vb zamanla avlaklara ve avcılık şeklinize göre zamanla oturacaktır. Mesela çantanızda kendo hayru 125 mutlaka bulunsun. renk seçimleri size kalmış. Aliexpress konusunda güzel fiyatlı başarılı sahteler mevcut. İma sasuke 120mm biraz pahalı ama sevdiğim bir sahteydi ta ki denizde bırakana dek :) Sahte konusu zamanla yerine oturacak bir konu. Ve nekadar alsanızda asla tatmin etmeyecek.. :)