Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

fiber tekne ve motor hakkında yardım lütfen...

avcihan

Aktif Üye
Adı
Cihan SARI
herkese merhaba yazın sıcagı ve kesintisiz iş hayatı yüzünden uzun zamandır forumu karıştıramıyorum fakat ekim başı gibi yine öğrencilik hayatına donus yapacagimdan 4-4.5 m arası fiber tekne ve buna uygun gucte bir motor almayi dusunuyorum. eğer nasip olurda bir adet alabilrsem bu benm ilk teknem olacak ve acikcasi bugune kadar baskalarinin teknesinde yaptigim avlari artk kendi teknemde yapabilecegim sizlere sorum su : siz deneyimli abilerm nasıl bir tekne ve motor onerirsiniz ayrica 2. el almayi düsünüyorum fyatlari nelerdr kullanacagım yer Ayvalık/Balıkesir'dir. ''Arkadaşım bir sürü konu var azcık karıştır şunları'' diyenlere simdiden özür dileyerek gerçekten okullar açılana kadar hiç boş zamanım olmadgni söylemek istiyorum.Bu konuyu okuyan , fikir veren , yorum yazan herkese şimdiden çok teşekkürler.Hepizine iyi günler , keyifli avlar dilerim...

oguzsen

Aktif Üye
süratli uygun bişey istiyosan

4.05 tekne 9.8 motor(bütçene göre 2 veya 4 zamanlı)
4.25 " " "
4.50 " 15 "

süratsiz beni balığa götürsün getirsin diyosan

4.05+5-6 hp motor
4.25+5-8 " "
4.50+6-8 " "

Alternatif olarak hidea ve parsun marka deniz motorlarınıda tercih edebilirsin. Ayrıca 0 teknelerde parsun ile birlikte tekne kampayası oluyo kampanyaları takip edersen ucuza alabilirsin eğer 2. el alcaksan kasım ayını bekle

avcihan

Aktif Üye
Adı
Cihan SARI
süratli uygun bişey istiyosan

4.05 tekne 9.8 motor(bütçene göre 2 veya 4 zamanlı)
4.25 " " "
4.50 " 15 "

süratsiz beni balığa götürsün getirsin diyosan

4.05+5-6 hp motor
4.25+5-8 " "
4.50+6-8 " "

Alternatif olarak hidea ve parsun marka deniz motorlarınıda tercih edebilirsin. Ayrıca 0 teknelerde parsun ile birlikte tekne kampayası oluyo kampanyaları takip edersen ucuza alabilirsin eğer 2. el alcaksan kasım ayını bekle

öneriniz için çok teşekkür ederim
sadece bir kış kullanma imkanim sonrasında askerlik vs. durumları oldugu için 2. el alacagım su anda bir tanıdıgın aracılıgı ile bir tekne buldum yamaha 9.9 4 zamanlı kısa saft motor ve 3.60 fiber. sadece fotograflarini gördm haftaya yakındanda bakicam tayin sebebiyle ankaraya taşınacakmış tekne sahibi o yuzden satiyormus 3bin500 lira civari bir fiyat söyledi daha pazarlık vs. yapmadım tanıdıgım bu tekneyle balıga gittigini teknenin oldukca bakımlı oldugunu soyledi acaba fiyat uygunmudur diye dusunmeye basladım bende internetten baktgm kadaryla 0 fiyatları oldukca yuksek siz ne dersiniz?

Sezgirgin

Yeni Üye
benden sana tavsiye deniz patladığı zaman biran önce kacabileceğin tekne al 4.50 ve 25 hp marmara günde 2 kez patlayan bir deniz tabiiki benim fikrim

mehmetmeral

Yeni Üye
sana tavsiyem motorun güçlü olsun en aşşa 15 bg olsun denizde fazla beygirin zararı olmaz bende çift tabanlı 4.20 fiber var 15 bg 4 zamanlı suzuki var çok memnunum hızda yapıyor motorunu mutlaka 4 zamanlı al yakıt sarfiyatları çok az sana 4.20 veya 4.50 tekne 15 bg 4 zamanlıda motor önerebilirim ikisi çok iyi kombinasyon teknen çift tabanlı olursa çok daha iyi olur suya yakın tekne alma serpinti alır içeriye mesela safter in 4.20 sini düşünebilirsin

Kapakli_ans

Yeni Üye
Adı
Ahmet serin
Kan Grubu
A Rh Pozitif
herkese merhabalar siteye yeni üyeyim tekne almayı düşünüyorum 1 tanıdık arkadaştan buldum 2012 model fiberglass temiz bir tekne motoruda 2006 model mercury marka 9.9 2 zamanlı ne gibi bir yol izlemeyeliyim nelere dikkat etmelıyım nereye bakmalıyım almadan önce bilmem gerekenleri siz tecrübeli olan arkadaşlarımızdan rica ediyorum .

Son düzenleme: