Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

HALİÇTE LÜFER ÇİNEKOP AVI

usta

Üye
Adı
HAKAN KENDİİŞLER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
evet bende gördüm cuma akşamı 10 un üzerinde tekne var dı yem olarak ben genelde hamsi veya istarvit kullanıyorum zoka ile avlanılıyor yani ben öyle avlanıyorum fındık zoka ardına 1 numara beyaz iğne hırsızlı yapıyorum bence hamsiye daha güzel geliyor ama o hamsiyide takmakmanın değişik bir stilini öğrendim 100 balıkta 90 95 ini alırım kaçarı yok aslında bu yemi takış şeklini resimşleyip paylaşmak istiyorum fakat sitede daha yeniyim tam olarak çözemedim birde çapa atılıyor aslında .if çapa atılırsa tekneyi sabitleyebilirseniz dahaa güzel oluyor tek çapa ile bazen rüzgarlı havalarda tekne çok geziyor amaç bu gezmeyi önlemek için çift çapa ben her zaman diyorum haliçe aşık olursunuz aşık
Doğrudur cemalim 2 çapa iş yapıyor yada yandaki tekneyle birbirine bağlıyoruz tek çapalılarda bu şekilde verim alıyor bende zargana takıyorum idare ediyor sorun oldumu yemlik istavrit tutup bağlıyorum bir sorun yok hamsiyle denemedim ama denicem saygılar....paylaşım için teşekkürler:harika:

ozi

Daimi Üye
Adı
Ozan Dağlı
Hamsinin takılış şekli şak şak yem gibi mi acaba ?
HAmsiye şakşak olmaz Murat. İstavrite şakşak yaparsın. Hamsiye zokalı arkası hırsız ve hamsinin kuyruğunu mutlak keseriz. İstavritinde şak şakta mutlak sırt dikenlerini keseriz. Vuruşu hissettinmi varya of deme gitsin.

fasalisso

Daimi Üye
Adı
Kerem Y.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
bu çinekopun dönüşü ne zaman başlıcak :(:acpsnr: