Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İstanbulda hangi balıklar, hangi aylarda yakalanır (YEMLİ)

ensaraydin

Daimi Üye
İstanbul hasretiyle Kangalda yaşayan Elazığlı
Adı
ensar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sevgili arkadaşlar, abilerim.. İstanbul da özellikle yemli olarak aylara gore balık avı takvimi çıkarsak nasil olur?? Ornegin boğazda v.s nisan, mayis aylarında yemli ......(nokta nokta)balığı yakalanır. Yada arıyorum haziran ağustos aylarinda ...... ......balığı yakalanır..yada su aylar arasında yemli balık tutmayi unut başka işlerle uğraş :)

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
yemli av kalkan harici yapmıyorum o sebeple bilmiyorum, bildiklerimi ve konuya hareketlilik kazanma anlamında bir kaç kelam yazabilirim. Aylar genel olarak yazılmış olup mevsimsel değişiklik gösterebilir.
mart -nisan - mayıs kalkan
nisan-mayıs-haziran eşkina
haziran-temmuz-agustos-eylül-ekim bu mevsimde bu tür balıklar kıyıya yakın olur o sebeple yemli avlara cevap verirler, (karagöz-mısanlımır-ispari)
eylül - ekim - kasım- aralık- çinekop - kırlangıç - mezgit
ekim-kasım-aralık kalkanı

ensaraydin

Daimi Üye
Adı
ensar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Özellikle yemli cinekop ve sarıkanat avı şuan kafamda tamamen yer bulmuş durumda. Capariymis, v.s aklıma bile gelmiyor. Ama İstanbul da kiyidan sanırım bu tarzda avlanan başka balık yok. Hayırlısı olsun diyelim. Cinekop sarıkanat su sıralar hic kalmadı istanbulda. Ve ben balık tutamıyorum.

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ensar bey,

yemli çinekop takımı ile(mantar olsun yada olmasın) vatos, kalkan, kırlangıç balıkları yakalamanız mümkün,

ensaraydin

Daimi Üye
Adı
ensar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ensar bey,

yemli çinekop takımı ile(mantar olsun yada olmasın) vatos, kalkan, kırlangıç balıkları yakalamanız mümkün,
hakan hic görmedim bogazda o baliklardan vatos zaten yeniliyor :) diye biliyorum. Kırlangıç ile kalkan duymadım görmedim

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İstanbulda kıyıdan yazmışsın. Bende ona istinaden yazdım. Boğazda bu balıklar çok zor

KİNYAS

Üye
Adı
Mustafa Çoruh
avcilar da iseniz yemli karagöz, eşkina deneyebilirsiniz boru kurdu yada teke ile . yakında lüfer de kıyılamaya başlar..