Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İzmir Dikili ve Çandarlı hakkında.

tsezer

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar.Ben Diyarbakırdan Tayfun.İş için bulunduğum Diyarbakırdan iznim dolayısı ile memleketim olan İzmir'e Eylül 19 itibarı ile gideceğim.2006 yılından beri babamın bana aşılamış olduğu balıkçılık sevdası ile uğraşmaktayım.Sormak istediğim ise bu güne kadar hiç Dikili ve Çandarlı tarafına gitmedim.(Karaburunda kayığımız olduğundan yolum hiç buralara düşmedi.)Dikili-Çandarlı sahilleri kıyıdan avcılık için müsait midir?Ne tür balıklar çıkar ve en önemlisi bu bölgeleri bilen dostlarım ve büyüklerimin tavsiye edeceği yanımda bulundurmam gereken özel takımlar varmı?Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
O bölgeler çok verimli yerler ama bu mevsim nasıldır bir şey diyemeyeceğim.
Yanına her ihtimalde çipura, karagöz avına uygun takımlar al

tsezer

Yeni Üye
Cevabınız için çok teşekkürler.Bugün akşamüstü babamla konuşmamız sırasında bahsettiğim yerleri deneyeceğimi söyledim.Bana "Ne işin var,başka gidecek yer bulamadın mı?" diye cevap verdi.Ona hiç gidip denedinmi diye sorduğumda ise hiç gitmediğini söyledi.:pÇok güldüm.İzine ayrıldığımda (19 eylül-ve kurban bayramı arası) bahsettiğim yerleri deneyeceğim.

HTC UZMANI

Yeni Üye
Adı
KADİR EMRE AŞKIN
Çandarlı fena değil ama ben sana DENİZKÖY Ü tavsiye ederim Çandarlıdan sonra 1 saat .ilginç bir koy.sakin..bir kaç adacıkla cevrili balık çiftlikleri işgal etmedilerse ne ala..

İbrahim TEKE

Aktif Üye
Merhaba.. Bademli ve Denizköy civarını tavsiye ederim. Denizköy çevresi at-çek içinde uygundur. Ama huyunu suyunu bildiğin Karaburun gibi olurmu olmazmı bilemem.. Balık işi biraz tecrübe biraz şans biraz kısmet işidir... Senin kısmetin bol olsun inşallah...

Bu arada Denizköyün o eski güzelliğinin içine etti balık çiftlikleri..... Kaç senedir uğramıyorum bile....

serkan35

Yeni Üye
Adı
Serkan Değirmenci
Çandarlı fena değil ama ben sana DENİZKÖY Ü tavsiye ederim Çandarlıdan sonra 1 saat .ilginç bir koy.sakin..bir kaç adacıkla cevrili balık çiftlikleri işgal etmedilerse ne ala..
Merhaba, Çandarlı'dan sonra Denizköy ancak yürüyerek 1 saat sürer zira araları 10 km :D

Bir Çandarlılı olarak Denizköy'ü ben de tavsiye ederim. Çandarlı'ya girdiğinizde Denizköy tabelasını takip edin, takriben 7 km sonra (karşıda adaların göründüğü uçuruma varınca) İlk Yankı Sitesini göreceksiniz. Soldaki yollardan birine sapıp ileride sol tarafınızda görünen kayalıklara (kemikli burnu) ulaşın. Kemikli burnundan bu mevsimde çipura ya da iri lidaki alabilirsiniz. Onun dışında Denizköy'den ileride Bademli, Dikili ve hatta Ayvalık taraflarına gidebilirseniz daha verimli avlar yapabileceğinizi söyleyebilirim.