Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF / jig head / boru kurdu ve sülünes

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
olur mu olmaz mı diye düşünmeden edemedim.
LRF jig-head'lere boru kurdu veya sülünez takılarak av yapılabilir mi, verimli olur mu?.
Böyle bir avın tek eksisi yemi jig head'de tutmak olacaktır. Onu da yem ipi ile halledebiliriz sanırım. Sürekli at-çek yapıldığı için silikonlar kadar uzun süreli kullanımı olmayacaktır.

Bu konu hakkında sizlerin fikirleri var mıdır ?

Bysalwador

Aktif Üye
Adı
bysalwador
Kan Grubu
B Rh Negatif
Ben eskina icin canli teke takiyorum jigheade silikonlardan daha etkili oldugunu dusunuyorum acikcasi.
Rastgelsin

kerem03

Aktif Üye
Adı
KEREM ÇETİNKAYA
Kan Grubu
A Rh Negatif
sülünezi bilemem ama tüm karidesle denedim , balık aldım ama zor takılıp kolay deforme oluyor. ama yemcide kalamar bıyığı satıyordu adam 15-20 cm kadar uzunluğu.tam lrflik diye aldım ama kısmet olmadı deneyemedim.kıpır kıpır çoğu silikondan hareketli.iğnede de duracak kadar sağlam.

undesirable

Yeni Üye
Adı
Yigit Kaya
Çok da güzel yapılır. Eski usül kıyı zokacılığının modern ekipmanlara uyarlamış oluruz.

Bir kaç yıl evvelinde güney ege sahillerinde tanıştığım biri hayatımda gördüğüm en etkili sargoz avlarını benzer bir yöntemle yapardı.
Tulumu ile bel hizasına kadar suya girer, spin takımına iliştirdiği 10-15gr lık gezer kurşunlu tek iğneli takımına ikiye böldüğü boru kurtlarını takar, yemi dibe indirip ağır ağır sarardı. aynı yöntemle kumluk sahillerde çok güzel mırmırlar da yakaladım.

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
3 gündür at/bekle çupra avı yapıyorum. Yemleri ipleyip hazırlamak, balık vurduğunda taslama yapmak, takımı çekip yemleri kontrol etmek v.s. açıkçası sıkıntı vermeye başladı. Birde bu yöntemi denemek istedim. Fikirleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim. En kısa zamanda deneyeceğim.

omerfaruk

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Ben denedim bahsettiginiz yontemi. Saroz korfezinde. Bir suri de ispari aldim. Ispariler keskin dişleri oldugu icin silikon dayanmiyordu. Ben de boru kurdu ve tuzlanmis tavukla denedim. Ama su cok sakindi ve sığdı. Akıntı fazla olursa diplemeyecegi icin sıkıntı olabilir. Kisacasi sartlar uygunsa yapilir cok da verimli olabilir.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Bende bir keresinde canlı teke takmıştım tekeler hep yarım geldi :) borukurdu ve sülünez silikon kadar dayanıklı olmaz ama denemek lazım.

i.samay

Aktif Üye
Adı
İbrahim SAMAY
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İri mamun, yem ipi, güzel balık alıyor. jig head hafif olacak ve misinaya boşluk verilerek yavaş yavaş dibe inmesi sağlanacak. Güzel levrek, sargoz aldım bu şekilde.

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İri mamun, yem ipi, güzel balık alıyor. jig head hafif olacak ve misinaya boşluk verilerek yavaş yavaş dibe inmesi sağlanacak. Güzel levrek, sargoz aldım bu şekilde.
Gaza gelinmiştir :)

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben jighead yerine boş iğne ve boru kurdu kullanarak avlandım bir kaç defa, bol bol karagöz, gopez yavrusu yakaladım. Şeytan oltasının modern versiyonu :) Jighead ile de güzel avlar yapılabilir elbette.