Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf kamış yüzüğü tamiri

cptmfs

Yeni Üye
Adı
Ferit Kaptan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kırılan yada hasar gören porselenler komple değişime gerek kalmadan içten değişebiliyor. Bende de Shimano vengeance var . 1. Ve 3. Porselenler içten hasar almıştı. Shimano servisi ücretsiz değişim yapıyor ama kargo parası baya fazla çıkıyor. Bende gemlikte bı ustaya daha ucuza sadece porseleni değiştirmiştim bı kaç hafta önce. Yanlız şunu da farkediyorum shimanolarda bu kronik sorun gibi oldu şimdiye kadar ki 4. Konu porseleni kırılan hepsi de shimano
Bunu duyduğuma sevindim benim oltacım iç porselenin değişmeyeceğini söylemişti. Kronik olayda çok üzücü :( bende bikaç yere daha sorayım en iyisi birde shimano servisi nerede acaba ben araştırdım ama bulamadım

cptmfs

Yeni Üye
Adı
Ferit Kaptan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İşin aslı o porselenin içinden kırılıp çıkarılması sonra yenisinin takılması da dış halkaya sıkıntı çıkarır gibi geldi. İllaki yapan vardır ama en sağlıklı halka değişimi olacağının kanaatinde olduğumdan öyle yaptırdım. Porseleni de, kaygan zeminde yürürken kaydım ve kamışın ucu yere değince bir parçası kırıldı. Tabi ben bunu 2 sahte 3-4 silikon bana havada bye bye çekerken anlamadım :) Sonra eve gidince kontrol ettim ve milimetrik bir parça kopmuş olduğunu telefonun flaşının altında anca anladım.
Shimano kamışlarda belki oluyordur ama bunu kendi hatama verdiğim için bişey diyemeyeceğim
Çok üzüldüm sizin durumunuza gerçekten biraz geç farketmişsiniz :) umarım tekrarı olmaz

Sekko

Üye
Adı
Sercan Yıldırım
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bunu duyduğuma sevindim benim oltacım iç porselenin değişmeyeceğini söylemişti. Kronik olayda çok üzücü :( bende bikaç yere daha sorayım en iyisi birde shimano servisi nerede acaba ben araştırdım ama bulamadım
Shimano servisi İstanbul'da ama bireysel gönderi kabul edilmiyor. Shimano anlaşmalı bayiler aracılığı ile gönderiyorsunuz. Benim yüzüğü 3 hafta önce 10 liraya yaptırdım ben burda , orjinali gibi olmadı ama ipi kesmiyor

GokhanSacakli

Aktif Üye
Adı
Gökhan Saçaklı
Evet istanbuldayım ama öyle bir usta tanıdığım yok tuzladayım varsa tanıdığınız tanışmak isterim :)
öncelikle geç dönüş yaptığım için kusurabakmayın uzun zamandır foruma girmiyordum.
Maalesef istanbulda tanıdığım bir usta yok, ancak Mustafa DERELİ diye bir arkadaş var İzmirde ikamet ediyormuş, kamış tamiri ve modifikasyonu konusunda işçiliğini beğendiğim ve güvendiğim bir arkadaş. face üzerinden aratırsanız ulaşabilirsiniz. eğer yaşadığınız yerde aslına uygun onarabilecek birini bulamazsanız , değmez diye düşünmeyin kamış atıl kalacağına görevini yerine getirmeye devam edecek sonuçta, ayrıca hatalı bir onarım sonucu ipinizi kesse en az 100 tl değerinede maket yeminiz zayi olacak ipin kısalması da cabası.