Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şile, Ağva, Kerpe, Kefken Balık Durumu

EMİN

Aktif Üye
Adı
EMİN YILDIRIM
Salı günü akşam saat 6,30 dan gece 01,00 a kadar Şilede kumsaldan yemli olta attık tek vuruş bile alamadık,hava çok güzeldi denizde tatlı bir dalga vardı,dün gece ay ışığıda yoktu kısaca balık için herşey müsaitti ama balığın bundan haberi yoktu:)bizede av süresi boyunca dalgaların sesi eşliğinde gök yüzünde yıldızları ve kayan yıldızları seyretmek düştü

FTH54

Üye
durumlar nasıl oralarda olan var mı ? c.tesi için levrek lüfer denenir mi orda ?

EMİN

Aktif Üye
Adı
EMİN YILDIRIM
durumlar nasıl oralarda olan var mı ? c.tesi için levrek lüfer denenir mi orda ?
Geçen cumartesi limandan kayalıklardan liman dışına doğru spin ile 1 tane lüfer alındı,balık tek tük ve nazlı,kumsallarda şu an için hiçbir şey yok,kayalıkların üstünden derin sularda yemli takım ile beklenirse tek tük te olsa lüfer alınıyor ama oda tamamen kısmet işi,zira olta atan 5-10 kişi içlerinde balık alan 1 veya 2 kişi

FTH54

Üye
Geçen cumartesi limandan kayalıklardan liman dışına doğru spin ile 1 tane lüfer alındı,balık tek tük ve nazlı,kumsallarda şu an için hiçbir şey yok,kayalıkların üstünden derin sularda yemli takım ile beklenirse tek tük te olsa lüfer alınıyor ama oda tamamen kısmet işi,zira olta atan 5-10 kişi içlerinde balık alan 1 veya 2 kişi
Zahmet oldu teşekkür ederim

legendario

Aktif Üye
Adı
Lütfü Özbay
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Zahmet oldu teşekkür ederim
İçinizde kalacağına gidin deneyin, ben öyle yapıyorum :) Bu iş nasip işi. Gün gelir balıktan kırılır ortalık balığı koymaya kova bulamazsın gün gelir ilaç için bir tık demez off çeker dönersin :)

EMİN

Aktif Üye
Adı
EMİN YILDIRIM
Dediğiniz gibi kısmet işi,çalışırken ancak hafta sonları Şileye balığa gidiyordum,hafta içi gelen haberlerde balık yıkılıyordu ben gittiğimde ise deniz ya çok dalgalı yada yosunlu oluyordu banada sadece deniz havası almak kalıyordu,şimdi emekliyim hafta içi daha çok gidiyorum hatta gittimmide 4-5 gün kalıyorum ama bu seferde balık yok:(

EMİN

Aktif Üye
Adı
EMİN YILDIRIM
Pazartesi akşamı kabakoz da kayalıklarda yaptığımız denemelerde 2 kişi yemli takımla 3 lüfer alırken benim kısmetimede 23-27 cm aralığında 8 tane dişli düştü,salı akşamı denemelerimizde tek vuruş aldım ondada çekerken tüm iğneleri kesip kurtuldu,yanımızda bir abimiz 2 lüfer kandırmayı becerdi,daha sonra ben avı sonlandırmak zorunda kaldım zira bulunduğum kayalıklarda tek başımaydım ve bir ara kayalıklardan yukarı doğru bir karaltının geldiğini farkettim,kafa lambasını yakıp o tarafa çevirdiğimde yaklaşık 1 metre civarında simsiyah bir su samurunun bana doğru geldiğini farkettim büyük ihtimal yemlerin kokusuna gelmiş tir ama tırsmama sebep oldu bir kere,ne kadar kovalayınca denize kaçsada sürekli kıyıda dolanıp durunca bende kamışın ucunamı bakayım yoksa kayalıkların neresinden tırmanacak diye su samurunamı bakayım ikileminde kalınca toparlanıp kaçtım oradan:)

Ekli dosyalar

BerkinK.

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Su samuru da yeni çıktı geçende de Kartal sahilde önümden geçti beni görünce suya dalıp önümden yüzdü sonra yine çıktı bi tırstım bende

gucluakin

Yeni Üye
Adı
Akin guclu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar..
Yarın şileye lüfer ve palamut için gitmeyi düşünüyoruz dayimla. Daha önce hiç oradan denemem olmadi. Bizimkiler yemli denerken ben de spin denemek istiyorum. Tavsiye ettiğiniz sahteler silikon jig rapala vs varmıdır. Elim bos ayrılmak istemiyorum cok heveslendim..

Saygılarımla

Not:
Kamis: savagear salt 10 -32 240
Makina: okuma rtx 40
Misina: 0.18 4x ip

Lrf: savagear salt 2-7 gr
Makina: okuma ceymar 25
Misina : 0.08 4x ip