Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Surf Casting Kamış Ve Makinesi

ulassaydut

Yeni Üye
Adı
ULAŞ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Binlerce ürün arasından buna karar vermek oldukça zor. Ben her zaman kişilerin bütçesi el verdiği modele kadar Shimano be Daiwa markalar almasını öneririm. Satış sonrası sonsuz destek istiyorsanız da Okuma markasını öneririm. İşiniz gerçekten de zor. Umarım tekrar almak istemeyeceğiniz ve bozulana kadar kullanabileceğiniz ürünler seçebilirsiniz.

Smc25

Üye
Adı
Mekin Cantay
Arkadaşlar merhaba elimde temiz olarak satışını aynı zamanda bu forum da gerçekleştirdiğim surf ürünleri mevcut. Shimano Ultegra 14000xsd ile beraber Shimano ultegra 4.20 tubular kamış kombini mevcut. Aynı zamanda Okuma Surf8K ile Okuma Salina 4.20 ve Ryobi Tubertini Halley ile Okuma Salina 4.20 kombinleri olmak üzere satışını gerçekleştiriyorum. Tümü temiz ve az kullanılmış ürünlerdir. Bilginize sunarım.

Wallace43

Yeni Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba,

Okuma Makaria 3 parçalıya karar vermiştim ama genel olarak Karadeniz kıyıları ve Kocaeli Körfez'de avlandığım için emin olamamıştım. Cengiz Balıkçılık'taki arkadaşın tavsiyesi ile Okuma Ceymar Tele Surf 4,30 6 parçalı kamış ve Okuma Trio Rex Salt TXS-60 FD kombinesi yaptım. Daha önceki surf olta takımım Decathlon'dan alınma Trachurus Telesurf 4,20 ve Daiwa Crossfire 5000 makineydi. İkisinde de ip misina var.

Okuma'dan yaptığım yeni kombineyle denizden çekerken aşırı zorlanıyorum, boş kurşunu çekerken bile inanılmaz yoruyor, ağırlık olarak 2 kombin de hemen hemen aynı ama Okuma Ceymar ve Rex 60'lı olanı resmen denizden çekemiyorum, kollarım kopuyor. Benim yanlış yaptığım bir şey mi var yoksa ürünlerde bir sıkıntı mı vardır?
150 gram kurşun atıyorum. Bana kamış biraz dengesiz olduğu için böyle oluyor gibi geliyor, Trachurusun arka sapı daha uzun ve tutuş yeri ağırlığı ortalıyor.

Bu takım daha büyük balıkları çekmek için tasarlandığı için zorlanıyor olabilir miyim?
Sizce Cengiz'e bir götürüp baktırmalı mıyım? Yardımcı olur musunuz?

Teşekkür ederim

Wallace43