Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Surf Kamışlar Hakkında Bildiklerimiz, Bilmediklerimiz, Tecrübelerimiz

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Birol usta shimanoda hangisini tercih ederdiniz.Orta fiyatlarda.Antares,speedmaster veya beastmaster arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz.Bunu çelebi soruyor ? :)

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Ferhat,
Ben eski kafalı bir adamım,yani bir yanım hala gelenekselci.
Birşey alacaksam ,bakmadan,dokunmadan almam.Hangisi bana kendini
özel hissettirirse onu alırım.
Ben geçen sene az kalsın Aerocast getirtiyordum Almanyadan,son anda vazgeçip Spin kamış getirttim.
Cevat bilir ona her gittiğimde aerocast kamışı aldım elime,dokundum sevdim.
Alacağın kamış aynı segment ürünü ise , özelliklerinden öte dokununca sana hissettirdikleri önemlidir benim için.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Antares, speedmaster ve beastmaster arasında antaresi seçerdim. karbon oranı daha yüksek, atış denge ağırlıkları var. fakat antares bx modelini yeni çıkan cx den daha çok sevdim ben. fuji alconite fincanlarıyla daha bir kaliteli görünüyor göze.
Bu 3 model arasında kaldıysan beastmaster i direk ele. Xt60 karbon bir kamışla xt200-250 kamışları aynı kategoride tutmayalım :)

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Speedmaster ın fiyat araştırmalarına bakayım o zaman.Anteres biraz tuzlu geliyor.zaten türkiye ile yurt dışı fiyatları arasında 40-50 tl anca oynuyor bu modellerde.Zaten bu ürünlerin bizim kullanacağımız modelleri italya almanya ve fransa da satılıyor.Önerebileceğiniz yurt dışında uygun bir site varmı?

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Ferhat,
Ben eski kafalı bir adamım,yani bir yanım hala gelenekselci.
Birşey alacaksam ,bakmadan,dokunmadan almam.Hangisi bana kendini
özel hissettirirse onu alırım.
Ben geçen sene az kalsın Aerocast getirtiyordum Almanyadan,son anda vazgeçip Spin kamış getirttim.
Cevat bilir ona her gittiğimde aerocast kamışı aldım elime,dokundum sevdim.
Alacağın kamış aynı segment ürünü ise , özelliklerinden öte dokununca sana hissettirdikleri önemlidir benim için.
Aslında eski kafalılıkla alakası yok birol usta.Bende hissedip almayı tercih ediyorum ama .Ne zaman veya kiminle deneyebilirim ki?Bunlar zor göründüğüne göre bizde sizler gibi değerli tecrübe sahibi ustalarımızın görüşlerine müracat ediyoruz.Bizleri bilgilendirdğiniz için teşekkürler.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Speedmaster ın fiyat araştırmalarına bakayım o zaman.Anteres biraz tuzlu geliyor.zaten türkiye ile yurt dışı fiyatları arasında 40-50 tl anca oynuyor bu modellerde.Zaten bu ürünlerin bizim kullanacağımız modelleri italya almanya ve fransa da satılıyor.Önerebileceğiniz yurt dışında uygun bir site varmı?
Almanyada tanıdık varsa www.fishingtackle24.de Fiyatlara kargo dahil Almanya içinde.
Yoksa eğer Türkiye'den almak daha karlı. 40-50 lira için riske girmeye değmez.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Kamış seçimi avlağın özelliği kadar neyi nasıl avlayacağınla da ilgili.
Atış işi kamış kadar, atıcı/kullanıcı ile de ilgili bir olay. Takımı kullanmak ise kullanıcı ve kullanılan komple takımın özellikleri kadar rahat veya zor.

Sen demişsin ki Ferhat:
boğaz akıntısı ile birlikte kamışın yumuşak bir aksiyona ve benim daha sert bir kamışı ihtiyacım olduğu hasıl oldu
Bu eksikliği kaliteli bir makina ile giderebilirsin.
Kuvvetli ve düşük devirli bir makina boğazın o zorlu akıntılarında bile senin yorulmadan avlanmanı sağlayacak.
Çapari ve beklemeli lüfer avlarında yumuşak aksiyonlu kamış ve düşük devirli makina kombinasyonu seni daha mutlu edecekken, maket balıkla avlanırken yüksek devirli makina ile desteklenen daha sert bir kamış kullanmak verimi ve konforu artıracaktır.
Bu nedenle ideal takım diye birşey yok. Her av ve hava şartının gereksinimleri farklı farklı. Benim yapabileceğim ise bunların ortalamasını almak.
Takım seçimlerinde en önemli etkenlerin başında bütçe geliyor. Speedmaster'la Antares'i kıyaslarken birden Antares'le Aspire'i kıyaslamaya başlıyorsun ki bu kıyaslamanın pek te sonu yok. Aynı seçenekler makina seçimleri için de geçerli.
Bu nedenle ben derim ki ayırabileceğin maksimum bütçeyi hesapla ve o bütçeye uyan kamışı al.
Epeydir uğrayamadım ama Ergin Balıkçılık'ta birçok model mevcuttu. Hem yanlış hatırlamıyorsam Cevat'ın kendisi için ayırdığı ve test için de kullandığı bazı orta-üst segment kamışlar vardı. Gidersen dokunup deneyebileceğini düşünüyorum.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Almanyada tanıdık varsa www.fishingtackle24.de Fiyatlara kargo dahil Almanya içinde.
Yoksa eğer Türkiye'den almak daha karlı. 40-50 lira için riske girmeye değmez.
Bu tür malzemeleri getirmek çok riskli.
Hem fiyat yüzünden gümrük riski, hem boy yüzünden taşıma zorlukları var.
Biri benden 1,5 metrelik birşey istese getirmezdim doğrusu.

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Yok aradaki 40-50 değilmiş.160 tl fark var.Ben bir speedmaster sahibi olmam gerek.Uygunmudur ustalarım???????