Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Teke yakalamak için ?

Rıza Kaya

Aktif Üye
Adı
Rıza Kaya
soğan çuvalının içine ekmek parçalarını koyun alt kısmı hafifçe suyun içinde olsun yüksek bi yere bağlayın 10-15 dakika sessizce bekleyin kepceyle çuvalı alın dört beş adet yaparsanız daha çok tekeniz olur valla ben yemsiz gidiyorum tekeyi böle yakalıyorum herkes dert ediyo yemi bana göre sorun yok:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Hazırladığınız teke tuzağını başkalarının almayacağı bir yeriniz varsa en iyi yöntemdir çuvallı, bidonlu tuzaklar.
Önceden hazırlayıp istediğiniz zaman gider alırsınız.
Böyle bir yeriniz yoksa kepçelemek çoğu zaman yeterli teke yakalanması için geçerli bir yöntemdir.
En önemlisi ise kullanmadığınız tekeleri ait oldukları yere iade etmektir.

Adı
hasan arpak
bayat ekmeklerin soğan filesine doldurulup bir müddt suda bırakılmasının ardından kepçeye külliyen toplanmasının da verimli olacağı kanaatindeyim.

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
soğan çuvalının içine ekmek parçalarını koyun alt kısmı hafifçe suyun içinde olsun yüksek bi yere bağlayın 10-15 dakika sessizce bekleyin kepceyle çuvalı alın dört beş adet yaparsanız daha çok tekeniz olur valla ben yemsiz gidiyorum tekeyi böle yakalıyorum herkes dert ediyo yemi bana göre sorun yok:)
Sizde teke çook.Bizde onları mikroskopla arıyoruz.Yakında balığı bırakıp teke avına çıkmazsak şaşmayın. :D

cemreis

Aktif Üye
Adı
cem seven
gece lambayı dalgasız ve durgun sukara tutunca tekelerin gözlerinin parladığını göreceksiniz
gündüz ise biz güvem dikeni denilen yöresel bir dikeni buket halinde suya atıyoruz ve 20dk geçmeden dikeni çıkattıyoruz içi teke dolu halde

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
tekelerin çeşitleri va arkaaşlar buna da değinelim burlarda kum tekesi denilen sarı çizgisiz çok sert bir teke var nerdeyse karides gibi en çok tutlan yem odur birde çalı tekesi var çizgili fener bahçe renklerine bürünmüş koyu renkli bir tür daha var ki onunla sadece eşkin iskorpit mırmır yakalayabiliyoruz . ancak kum tekesi ile yakışıklı levrekleri kandırmanız mümkün karagöz lerde ilgileniyor bunlarda çoğunlukla dere ağızlarında vede kumluk alanlarda çayırların içinde bulununur bence levreğin dolaşma noktaları ile bu kum tekelerinin bi ilgisi de var ;)

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Avlanma sahalarında sık görülüyorsa canlı yem olarak kum tekesi kullanılabilir.

scream61

Aktif Üye
Adı
Emre TİRGİL
Teke yakalamak için kepçenin içine neler konur?Siz olsanız en iyi verimi nasıl alırdınız.
Veya teke nasıl yakalanır.Nerelerde süzülür?
Benim bir arkadaşım kepçenin içine ekmek koyuyor yosunların arasına tutup bir müddet bekleyince tekeler gelmeye başlıyor. Öyleki bir keresinde kepçe ile kıyıdan gelincik bile yakaladı :D Nasip işte.

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Evet zaten saatlerce orada duruyoruz.Kepçe içine ekmek fikride güzel.