Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

tekne alıcam yardım edebilir misiniz?

okara

Aktif Üye
Adı
Özgür K.
Uzun zamandır araştırma içindeyim alacağım tekne fiber 4,5 - 5 metre arası motorda 15 Hp olmasını istyorum. ancak o kadar çok marka varki açıkçası kafam karıştı. Öncelikle maddi imkansızlıktan dolayı 2. el tekne ve motor alma kararındayım ancak öğrendiyim kadarıyla özellikle motorlarda gerekli bakım eksikliklerinden dolayı sıkıntılar yaşanmakta, tuzlu su görmüş motorlar çabuk aşınıp arıza vermekte,
malesef sıfır motor fiyatlarıda çok yüksek olduğu için ne yapacağımı bilemedim, sıfır olarak tabiki çin malı parsun marka motorlar uygun fiyatlı, bu motoru kullanan varsa yardımcı olabilirmi?
2. el motorlar denildiği gibi tamiri mümkün olmayan veya yüksek maliyetli arızalara sebep oluyormu?
tekne markalarında da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, benim beğendiğim Mursan marin, Marin boat ve Dağ yatçılık firmalarının üretiği modeller,
birde römork almam gerekiyor bununla ilgili mevzu at nedir uzun yol römorku almam takribi kaça mal olur ve ne gibi işlemler yapmam gerekiyor?

saygılar sunarım.

Tolga

Daimi Üye
Adı
Tolga Özgür
Özgür Merhaba,
Bende tekne alacağım için senin gibi uzun araştırmalar yaptım. Tekne ile ilgili olarak Antalya da bir firma buldum.4.5 m ve 15hp yamaha motoru var. Fiyat olarakta uygun. Ancak senin dediğin gibi römork işini araştırdım bende. Kuşadası'na götüreceğim için Bursa da bu işi yapan birkaç firma buldum. Dediğin römork fiyatları 900 TL den başlayıp max.1.500TL ye kadar gidiyor.

coppers

Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
Mehmet
Tekne olarak Yerliyurt marin tavsiye ederim cok saglam ve denizci tekneler emsallerine göre fiatlı.Marin boatda fena tekne değil fiatına göre.Motoru kesinlikle 2 el almanı tavsiye etmem gecmişini bilmen gerek motorun ne kadar mesai yaptığını bildigin 1-2 yaşında motor bulursan oda zor olabilir.hele acıga gidiyorsan bastınmı motor calışmalı calışmazsa allah kolaylık versin.motor sıfır olmalı kolay gelsin.
http://www.yerliyurtmarin.com/5000B.html
http://www.yerliyurtmarin.com/450B.html
http://www.sahibinden.com/marin_boa..._9_taksit-83WQQaXQQ24972103WQQpXQQdisplayitem

okara

Aktif Üye
Adı
Özgür K.
Özgür Merhaba,
Bende tekne alacağım için senin gibi uzun araştırmalar yaptım. Tekne ile ilgili olarak Antalya da bir firma buldum.4.5 m ve 15hp yamaha motoru var. Fiyat olarakta uygun. Ancak senin dediğin gibi römork işini araştırdım bende. Kuşadası'na götüreceğim için Bursa da bu işi yapan birkaç firma buldum. Dediğin römork fiyatları 900 TL den başlayıp max.1.500TL ye kadar gidiyor.
Antalyadaki firma ile görüştüm oldukça uygun fiyat aldım ancak parsun motor olarak görüştüm, Parsun marka motorlar nasıldır 2 yıl garantisi var kısa zamanda sorun çıkarırmı?

coppers

Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
Mehmet
Antalyadaki hangi firma tekne markası ne.Motor seceneğini bir daha gözden gecirmeni yavsiye ederim.

okara

Aktif Üye
Adı
Özgür K.
Antalyadan Burak marin ile görüştüm motor parsun özellikle parsun marka motorlar nasıl kullanan varmı?

coppers

Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
Mehmet
Tekne ve motorla birlikte fiatlar cok cazip gözüküyor bir yanlışlık yoksa.parsun motor kedinlikle bilinen bir motorun birebir kopyasıdır.çin malı olduğuna göre.Teknenin yapısı önemli saglamlık ve denge acısından tekne agırlıgı konusunda bir bilğiye ulaşamadım.Motor yedek parca sorunu yoksa bence gördüğüm fiata almanda bir mahsur yok.fiata naklıyede dahil üstelik.

okara

Aktif Üye
Adı
Özgür K.
Tekne ve motorla birlikte fiatlar cok cazip gözüküyor bir yanlışlık yoksa.parsun motor kedinlikle bilinen bir motorun birebir kopyasıdır.çin malı olduğuna göre.Teknenin yapısı önemli saglamlık ve denge acısından tekne agırlıgı konusunda bir bilğiye ulaşamadım.Motor yedek parca sorunu yoksa bence gördüğüm fiata almanda bir mahsur yok.fiata naklıyede dahil üstelik.
teşekkür ederim yardımınız için aldığım fiyat gerçekten çok düşük, benim tek korkum motorun çin malı olması, zaten çok açılmayı düşünmüyorum sakin havalarda sorun olmaz kanısındayım.

coppers

Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
Mehmet
teşekkür ederim yardımınız için aldığım fiyat gerçekten çok düşük, benim tek korkum motorun çin malı olması, zaten çok açılmayı düşünmüyorum sakin havalarda sorun olmaz kanısındayım.
Neticede aldığın ürün sıfır kullanılmış değil.sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.Artık hemen hemen bilinen bütün ürünler cinde yapılmakta.bahsettiğiniz motorda cin malı.Eger yedek parcası bulunuyorsa yada piyasada bulunan motorların parcası uyuyorsa sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.Tekne kalitesi daha önemli şu an bence.

okara

Aktif Üye
Adı
Özgür K.
Biraz önce Dağ yatçılıkla görüştüm bana fiyat verecekler açıkçası internet ten teknelerle ilgili forum varmı belki oralarda kullananlar olabilir.