Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekneniz ve Memnuniyetiniz

B

BS Okuru

Misafir
Arkadaşarl isatek 465 hobby tekne sizce nasıl tavsiye edermisiniz.....!
Fuarda çektiniz herhalde resmi. Bende bu yıl oradaydım. bu modelde çok hoşuma gitti. Ortadan konsol olması çok avantajlı. Ön su kesiminede dikkat ederseniz inanılmaz spor duruyor. Ama ben daha Avrupai kalitede olan modeli 495 i aldım.

erdemhoca

Yeni Üye
Merhaba, 4.45 aktaş fiber ve 9.9 mercury motoru yaklaşık 5 saat kullandım. Tek kişi telefona indirdiğim hız ölçer uygulaması ile 25 km/h saat hıza ulaşıyor. İki kişi bir kez kullanma fırsatım oldu ve hızı yaklaşık 5 km saat düştü. Şu an için teknemden ve motorumdan memnunum. Yalnız motoru ilk soğuk çalıştırmam da ipi ilk çekişimde çalıştığı da oluyor 7. kez çekişimde de. Bu normal bir durum mu? Ben almadan önce her seferde ilk çekişte çalışacağını düşünüyordum.

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ
Benzini tam pompalamadıysanız çalışmayabilir. Jigleyi yarım veya tam açarak çalıştırmanız gerekiyor olabilir. İpi çekmeden önce koldan
biraz gazı açmanız gerekebilir. Bunların hepsini ayrı ayrı denemenizde fayda var. Ben ilk çalıştırmada jigleyi yarım açıp birazda koldan gaz vererek çalıştırıyordum. Yaz aylarında çalıştıktan kısa bir süre, takriben 15-20 saniye sonra jigleyi kapatırdım. Ondan sonraki saatlerde motor soğuk bile olsa yarım iple çalışırdı.

ayhan arıkan

Aktif Üye
Adı
Ayhan ARIKAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif

İmkanın varsa motoru büyük almanızı tavsiye ederim. Uzun ve geniş bir tekne. Ben olsam minimum 50 hp düşünürüm. 60 ideal olacaktır.
Bu kayıga 30 takarsanız çok kısa zamanda yeni arayışa girersiniz.
Yüksek güç size daha geniş alanlar farklı meralar, sert havalarda güven ve daha fazla ulaşabilirlik ve de yeni av maceralarının kapısını açacaktır.

B

BS Okuru

Misafir
Merhaba, 4.45 aktaş fiber ve 9.9 mercury motoru yaklaşık 5 saat kullandım. Tek kişi telefona indirdiğim hız ölçer uygulaması ile 25 km/h saat hıza ulaşıyor. İki kişi bir kez kullanma fırsatım oldu ve hızı yaklaşık 5 km saat düştü. Şu an için teknemden ve motorumdan memnunum. Yalnız motoru ilk soğuk çalıştırmam da ipi ilk çekişimde çalıştığı da oluyor 7. kez çekişimde de. Bu normal bir durum mu? Ben almadan önce her seferde ilk çekişte çalışacağını düşünüyordum.
Aynı motordan kullanıyorum. Bu durum tabiki normal değil. Motorunuzun yanında debriyaj düğmesi olması gerekir .Motoru çalıştırmadan önce debriyaja basarak el gazını biraz açarsanız , motorunuzu tek ipte çalıştırabilirsiniz.
Kısa bir süre motorun ısınmasını bekleyin ve devam edin.
Not: Jigleyi çekmenize gerek yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zafkon

Aktif Üye
Adı
Zafer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aynı motordan kullanıyorum. Bu durum tabiki normal değil. Motorunuzun yanında debriyaj düğmesi olması gerekir .Motoru çalıştırmadan önce debriyaja basarak el gazını biraz açarsanız , motorunuzu tek ipte çalıştırabilirsiniz.
Kısa bir süre motorun ısınmasını bekleyin ve devam edin.
Not: Jigleyi çekmenize gerek yok.
Selamlar debriyaj düğmesini merak ettim resim atabilirmisiniz.

marinboat

Yeni Üye
Adı
Evren Altıntaşlı
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@bambam84 Ürünleri kırılıyor arkadaş. Romörk üzerinde kırılıyor. Ticaret adamı değiller birkere ! Kullanılmış motor verdikleri müşterileri var. Üzerine 1 kere basana güven vermiyor denize çıkmaya. Teslimatlarını gece yaptıklarını dahi biliyorum. Serpintiymiş, dengesizlikmiş bunlar yaşayabileceğin en ufak sorunlar.
Firmamız Marinboat Tekne ile ilgili bu kişinin sürekli ve ısrarlı bir şekilde yapmış olduğu yalan beyana dayalı iftira niteliği taşıyan ve aslı astarı olmayan tüm yorumları için gerekli tüm hukuki işlemleri başlatmış bulunmaktayız.Olay bundan sonra siber suçlarla mücadeleye intikal etmiştir.Firmamız hakkında yapılan tüm olumlu,olumsuz yorum ve eleştiriye açığız.Fakat yapılan yorumlar iftira ve yalan beyana dayalı olur ise hukuksal çerçevede tüm haklarımızı kullanacağımızı ve bu tarz konuların peşini bırakmayacağımızı belirtmek isteriz.Saygılarımızla..